Pyktis protestą pateikusioje Lietuvos rinktinėje: tarpklasinėse geriau būna | Kas vyksta Kaune

Pyktis protestą pateikusioje Lietuvos rinktinėje: tarpklasinėse geriau būna

delfi.lt / Mindaugas Augustis, Laurynas Butkauskas 2022/09/04 19:04
Kazys Maksvytis / FIBA nuotr.

Dviejų pratęsimų trilerį Europos čempionate pralaimėję Lietuvos rinktinės krepšininkai negalėjo patikėti tuo, jog rungtynių su Vokietija arbitrai paprasčiausiai pamiršo jiems leisti mesti baudos metimą, kurį patys buvo paskyrę. Dėl to komanda pateikė ir oficialų protestą Tarptautinei krepšinio federacijai (FIBA).

Sekmadienį lietuviai nusileido vokiečiams 107:109, ir nors dvikova buvo kupina įvykių, kone labiausiai jos dalyviams – bent jau Lietuvos stovykloje – įstrigo nesuprantamas epizodas trečiame kėlinyje.

Tuomet B grupės šeimininkų treneris Gordonas Herbertas buvo apramintas technine pražanga, bet mesti papildomo baudos metimo teisėjai neleido.

Pasirodo, italas Manuelis Mazzoni bei du lenkai Wojciechas Liszka ir Michalas Procas tiesiog pamiršo, kas turi sekti po techninės pražangos.

Lietuvos komanda su Kaziu Maksvyčiu priešakyje šoko aiškintis situacijos. Bet net ir suvokę, kad apsiriko, arbitrai tvirtino nieko nebegalintys padaryti – savo ruožtu, vokiečiai protestavo prieš pasiūlymą mesti pradingusį baudos metimą vėliau.

„Kai užmiršti duoti baudų metimą už techninę pražangą, tai nebežinau, koks čia lygis. Kaip galima skyrus pražangą pamiršti baudos metimą? Nežinau, tarpklasinėse geriau būna. Treneriai iškart pastebėjo, bandė protestuoti, bet nepavyko. Ką sakė klaidą supratę teisėjai? Kad jie irgi žmonės, irgi klysta“, – galvą po rungtynių kraipė Jonas Valančiūnas.

Po rungtynių Lietuvos delegacija pasinaudojo skundo galimybe, nors ir pati supranta, jog jai naudos iš to veikiausiai bus mažai.

Marius Grigonis, kuris rungtynių metu jau ėjo prie baudų metimų linijos, kai arbitrai parodė tęsti žaidimą, tikino tokią situaciją regintis pirmą kartą gyvenime.

„Eilinį kartą teisėjai… Kai Rudy Gobertas liečia lanką, jie nemato, o čia tiesiog neduoda priklausančio baudos metimo ir paskui atsiprašo. Ir kas iš to, mums tai rungtynes kainavo, o jie eis sau namo.

Nežinau, jei dar šie teisėjai dirbs Europos čempionate, nebebus ką pasakyti FIBA. Kaip ir dėl to, jog žaidžiame naujas rungtynes nepraėjus 20 valandų nuo paskutinio mačo“, – raukėsi gynėjas.

Situaciją po mačo pakomentavo vyriausiasis rinktinės treneris K. Maksvytis.

Anot trenerio, pačioje ketvirto kėlinio pradžioje arbitrai jau buvo nusprendę kompensuoti lietuviams padarytą žalą ir leisti atlikti baudos metimą (jį realizavus nebūtų prireikę pratęsimo), tačiau prieš tokį sprendimą piestu stojo vokiečiai, ėmė grasinti dar vienu protestu.

„Žaidėjams neturiu nė vieno priekaišto. Žaidėjai kovėsi, buvo kažkiek per karštos galvos, kai turėjom trijų taškų persvarą reikėjo prasižengti. Žaidėjai kovėsi, žaidėjai vykdė planą, bet vokiečiai sumetė begalę sudėtingų tritaškių per rankas. Tas pats Echodas, per kurį įmetė tritaškius, buvo pakilęs aukštai ir laikėsi gynybinio plano.

Vien ką reiškia tai, kad nemetėme baudos, kuri mums priklausė už techninę pražangą. Galbūt nebūtų reikėję žaisti dviejų pratęsimų. Echodui galbūt sulaužyta nosis, Valančiūnui sutraukė raumenį, šiandien buvo daug gerų dalykų, bet blogas dalykas kad mes dar neturim pergalės.

Pats mačiau signalą, kad arbitrai fiksavo techninę pražangą. Jonas metė dvi baudas ir aš paklausiau teisėjų, kodėl nemetame trečios. Tai jis mane pasodino ant suoliuko ir toliau vyko rungtynės. Kai pastebėjo vyriausiasis teisėjas, jau buvo vėlu. O vėliau jau vokiečiai užprotestavo, kad nemestume tos baudos. Mes parašėme protestą iš savo pusės, bet tokių protestų greičiausiai netenkina.

Ketvirto kėlinio pabaigoje teisėjai norėjo kompensuoti ir leisti mesti tą baudą, bet šeimininkai užprotestavo ir teisėjai išsigando. Vokiečiai pasakė, kad rašys protestą, ir teisėjai išsigando.

Mes proteste rašėme, kad nemetėme baudos metimo ir pralaimėjome po pratęsimo. Paprasčiausiai reikia uždėti kapitono parašą ir po to sumokėti mokestį, kad nagrinėtų skundą. Greičiausiai teisybės nesulauksime.

Visas teisėjavimas apskritai… Tie patys teisėjai teisėjauja trims rungtynėms, pilna salė žiūrovų, visi mato kad dirba blogai “, – teigė K. Maksvytis

Vokietijos rinktinei oficialiose rungtynėse lietuviai pralaimėjo pirmą kartą istorijoje – iki šiol visas 7 tarpusavio rungtynes Europos ir pasaulio čempionatuose buvo laimėję žaliai balti.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA