Lietuvos baidarininkai M. Maldonis ir A. Olijnikas iškovojo pasaulio čempionato sidabrą | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2022/08/07 19:25
Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas / Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos nuotr.

Kanadoje vykstančiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate – pirmieji Lietuvos medaliai. Sidabrą iškovojo Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas.

500 metrų dviviečių baidarių A finale lietuviai nuplaukė distanciją per 1 min. 35:56 sek. ir tapo pasaulio vicečempionais.

Įpusėjus distancijai M. Maldonis ir A. Olijnikas dar buvo ketvirti, tačiau sėkmingas finišas leido laimėti sidabrą.

Pasaulio čempionais tapo 0,57 sek. lietuvius pranokę vengrai Balinto Kopaszo ir Bence Nadaso.

Bronzą iškovojo Australijos sportininkai Jeanas Westhuyzenas ir Thomasas Greenas, kurie nuo Lietuvos dvivietės baidarės atsiliko 0,29 sek.

A. Olijnikas šios rungties pasaulio vicečempionu tapo antrą kartą – 2011 metais jis tai padarė kartu su Ričardu Nekiošiumi. Ši pora yra laimėjusi ir pasaulio čempionato bei Europos čempionato bronzos medalius.

M. Maldonis buvo vienintelis Lietuvos baidarininkas, dalyvavęs 2020 metų olimpinėse žaidynėse. Pernai jis laimėjo 200 metrų sprinto pasaulio taurės etapą.