Kauniečių pamėgtame festivalyje „Ant bangos“ neapsieita be narkotikų (foto) – Kas vyksta Kaune

Kauniečių pamėgtame festivalyje „Ant bangos“ neapsieita be narkotikų (foto)

DELFI / Mindaugas Milinis, Vakarų ekspresas 2022/07/26 09:45
Patikra Nidoje / DELFI nuotr.

Aplinkosaugininkų reide Kuršių nerijoje, kurio metu buvo tikrinama, ar Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojai laikosi taisyklių, įkliuvo kur kas rimtesnė žuvis. Šeštadienio rytą sykiu su aplinkosaugininkais patruliavę policijos pareigūnai automobilių stovėjimo aikštelėje ties viduriniuoju įvažiavimo į Nidą keliu sulaikė jaunuolį, pas kurį buvo rasta galbūt augalinės kilmės narkotinių medžiagų, jų smulkinimo bei svėrimo įranga.

Asmuo buvo sulaikytas.

Ši vieta pareigūnų dėmesio sulaukė neatsitiktinai, kadangi čia „stovyklavo“ Nidos šiauriniame paplūdimyje vykusios elektroninės muzikos festivalio „Ant bangos“ svečiai ir dalyviai. Po praėjusiais metais pliaže vykusio festivalio Nida imta vadinti Lietuvos narkotikų sostine. Todėl ir šiemet pareigūnai šiam renginiui skyrė daugiau dėmesio.

Policija pranešė, kad šeštadienį iškart po vidurnakčio Nidoje netoli plento Nida-Smiltynė įkliuvo devyniolikmetis. Pas jaunuolį rastas plastikinis maišelis su 20 geltonos spalvos tablečių. Įtarta, kad tai gali būti narkotinės medžiagos. Taip pat aptiktas ir plastikinis maišelis bei folijos lankstinukas, kuriuose buvo birios, kaip įtariama, narkotinės medžiagos.

Tuo metu „Vakarų ekspreso“ duomenimis, pareigūnai įtaria, jog šie kvaišalai buvo skirti ne tik asmeniniam vartojimui, bet ir platinimui.

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša, kad kol kas pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Tikrinti automobiliai ir žvejai

Savaitgalį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos ir Šiaulių valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija tęsė akciją „Poilsiauk atsakingai“. Net penki ekipažai tikrino, ar poilsiautojai laikosi nacionalinio parko lankymo taisyklių.

Pasak Klaipėdos gyvosios gamtos inspekcijos vyriausiojo specialisto Mindaugo Salio, šeštadienį buvo užfiksuotas 41 pažeidimas, sekmadienį iki vidurdienio – dar 20.

Visiems pažeidėjams buvo taikytas Administracinių nusižengimo kodekso 305 str: „Saugomų teritorijų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas“.

Aplinkosaugininkai konstatavo, kad visi tikrinti žvejai turėjo licencijas, neturėjo draudžiamo sugauti laimikio ir neleistinų žvejybos priemonių. Tiesa, vienas kitas meškeriotojas buvo išfiksuotas kritęs nelygioje kovoje su svaigalais, tačiau tokių bausti aplinkosaugininkai neturi teisės.

Patikra Nidoje / DELFI nuotr.

Draudžiama užstatyti užtvarus

„Lankantis Kuršių nerijoje ir pajūryje svarbu vadovautis ir lankymosi miške taisyklėmis, numatančiomis, kad motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti į mišką ir po jį važinėti galima tik keliais. Statyti transporto priemones miškuose galima tik tam skirtose transporto priemonių stovėjimo aikštelėse arba kelio pakraštyje.

Statant transporto priemonę kelio pakraštyje, būtina stengtis neužvažiuoti ant samanų, kerpių, uogienojų. Tačiau daugelis KNNP lankytojų, ignoruoja faktą, kad vieta, kurioje dažnai važinėjama ar statomos motorinės transporto priemonės, nėra laikoma keliu ar aikštele, tai yra, išvažinėta pieva ar miško paklotė nėra kelias. Todėl visi asmenys palikę automobilius neleistinose vietose ar ant miško paklotės buvo įspėti, o palikę automobilius rezervatuose ar draustiniuose – nubausti piniginėmis baudomis“, – informavo M. Salys.

Todėl Nidoje vykusio elektroninės muzikos festivalio dalyviai, nusprendę pernakvoti miške pastatytuose automobiliuose, gavo administracinį įspėjimą. Jų pasiteisinimai, esą vietos, kuriose stovėjo automobiliai, jau iki tol buvo išvažinėtos, nesugraudino pareigūnų.

Taip pat savaitgalį buvo įspėti automobilių, paliktų užstačius užtvarus ir įvažiavimus į mišką, savininkai. Pastebėta, kad piktnaudžiauti nevengia ir gyvenamąją vietą Neringoje deklaravę bei leidimus palikti automobilius savo gyvenamosiose vietose turintys asmenys. Palikę automobilius neleistinose vietose jie matomoje vietoje ties priekiniu stiklu pabrėžtinai palieka ir leidimus stovėti Nidoje ar Juodkrantėje, o greta užrašo ir telefonų numerius. Tačiau ir šis „triukas“ nesuveikia. Pažeidę KNNP lankymo taisykles sulaukė administracinio įspėjimo.

Atkreiptinas dėmesys ir tas vietas, kurios nėra pažymėtas kelio ženklais. Automobilius šalikelėje ties įvažiavimo į atliekų surinkimo aikštelę keliuku palikusios priešvestuvinės merginų iškylos dalyvės labai nustebo, kad aplinkosaugininkai paprašė automobilius nuvežti į leistiną parkavimo vietą. Merginoms buvo paaiškinta, nepaisant to, kad toje vietoje nėra ženklo „Stovėti draudžiama“, jos yra Karvaičių draustinyje, kur automobilių negalima palikti kur papuola. Visų automobilių naudotojoms buvo skirtos 15 eurų baudos.

Patikra Nidoje / DELFI nuotr.

Atskiras dėmesys – palapinėms ir kemperiams

KNNP taisyklės taip pat draudžia statyti palapines, apsistoti su kemperiais, išskyrus specialiai tam įrengtas, ženklais pažymėtas vietas.

Kelių kelioninių automobilių savininkai, kurie automobilių stovėjimo aikštelėse stovyklavo, taip pat buvo įspėti.

„Jei asmenys savo kemperiuose tik nakvoja į lauką neišnešdami turistavimo įrangos, sunku įrodyti, kad jie čia stovyklauja. Todėl didesnį dėmesį skiriame asmenims, kurie greta kemperių pasistato stalelius, išskleidžia palapines, išneša kitą turistinę įrangą. Tokius pažeidėjus pirmą kartą tik įspėjame“, – sakė M. Salys.

Vieni tokį turistavimo būdą pasirinkę KNNP svečiai aiškino, kad apsinakvojo automobilių stovėjimo aikštelėje tik todėl, kad atvažiavo vėlai ir nespėjo į Nidos kempingą, kiti teisinosi, esą Nidos kempinge jų nepriėmė, nes nebuvo vietos. O vienas kemperio savininkas gyrėsi, kad automobilių stovėjimo aikštelėje Juodkrantėje prie pat jūros atostogauja jau 10 metų ir puikiai žinąs, kaip elgtis, kad sulaukęs aplinkosaugininkų vizito neliktų nubaustas.

Šeštadienį įkliuvo ir ant kopagūbrio prie jūros palapinėje nakvoję dviratininkai. M. Salys jiems paaiškino, kad jei jie būtų nestatę palapinės ir likę tik miegmaišiuose, tai baudos nebūtų sulaukę.

Užtat hamakus tarp medžių išskleidę turistai buvo tik įspėti, kad kitą sykį atotampas rištų su paminkštinimais, kad nepadarytų žalos medžių kamienams.

Ardyti kopas nevalia

Taip pat buvo įspėti Parnidžio kopos Nidoje lankytojai, kurie neatsispyrė pagundai ir nulipę nuo medinių takelių vaikštinėjo baltu kopų smėliu. Pasak aplinkosaugininkų, KNNP direkcijos darbuotojai yra pastatę nuorodas, kurios aiškiai nurodo galimo pasivaikščiojimo kryptį. Nusukus į kitą pusę gali tapti pažeidiėju.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA