Darbdaviai siekia, kad tarp MMA kriterijų atsirastų darbo našumas – Kas vyksta Kaune

Darbdaviai siekia, kad tarp MMA kriterijų atsirastų darbo našumas

BNS 2022/07/26 21:34
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Europos Komisijai (EK) planuojant priimti direktyvą, kuria siekiama Bendrijoje suvienodinti minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA) dydžio kriterijus, darbdavių atstovai siekia, kad būtų įtrauktas darbo produktyvumo kriterijus. Profsąjungos teigia nesuprantančios darbdavių entuziazmo šiuo klausimu, nes esą produktyvumas labiau priklauso ne nuo darbuotojų norų, o nuo darbdavių gebėjimų suteikti tinkamus darbo įrankius ir organizuoti darbą.

Trišalėje taryboje antradienį pristatyti EK planai suvienodinti MMA dydžio kriterijus neatimant iš šalių galimybės pačioms nustatyti MMA.

Pramonininkų konfederacijos atstovės Eigilės Čygaitės-Elzbergienės teigimu, ateityje nustatant MMA būtina įtraukti darbo našumo, produktyvumo kriterijų.

„Šiuo metu augant atlyginimams, darbo produktyvumas, deja, taip nedidėja. Į tai dėmesį savo apžvalgose yra atkreipęs ir Lietuvos bankas, todėl logiška, kad vienas iš kertinių MMA kriterijų turėtų būtų produktyvumas“, – Trišalės tarybos posėdyje sakė pramonininkų atstovė.

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos atstovė Dalia Jakutavičė teigė nesuprantanti tokio „vaikiško darbdavių entuziazmo“ dėl būtinybės įtraukti našumo kriterijų.

„Europos Sąjungos šalių praktika rodo, kad ten kur maži atlyginimai, nedidelis ir produktyvumas. Nesuprantu darbdavių atstovų krykštavimo dėl to produktyvumo kriterijaus – juk ne nuo darbuotojo noro jis priklauso, o nuo darbdavių gebėjimo aprūpinti darbuotojus technologine įranga bei tinkamai organizuoti darbą“, – sakė ji.

EK 2020 metų spalį pasiūlė suvienodinti MMA nustatymo kriterijus Bendrijos narėms. Komisijos pasiūlymą turi apsvarstyti Europos Parlamentas ir ES Taryba. Jei direktyva bus priimta, valstybės narės per dvejus metus jos nuostatas turės perkelti į savo nacionalinę teisę.

Šiemet Lietuvoje MMA siekia 730 eurų neatskaičius mokesčius arba 550 eurų „į rankas“.

Liepą Lietuvos bankas pasiūlė, jog MMA kitąmet galėtų augti 18,9 proc. arba 138 eurais iki 868 eurų, tačiau tuo pat metu nurodė, jog dėl didelio ekonomikos neapibrėžtumo palaikytų atsargesnių sprendimų paiešką, pavyzdžiui, vėlesnį sprendimo dėl MMA priėmimą ar didinimą dalimis.

Trišalėje taryba pradėjo diskusijas šiuo klausimu, tačiau galutinį sprendimą dėl MMA turės priimti Vyriausybė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA