Į Lietuvą sugrįžę ąžuolai mažinti apsukų neketina – Kas vyksta Kaune

Į Lietuvą sugrįžę ąžuolai mažinti apsukų neketina

delfi.lt / Aurimas Kuckailis 2022/07/23 21:35

19-metis legendinio disko metiko Virgilijaus Aleknos sūnus Mykolas šeštadienį popietę lėktuvu parskrido į Lietuvą. Draugų, svečių ir mamos apkabinimų sulaukęs naujai iškeptas pasaulio vicečempionas kalbėjo, kad prieš sezoną dar neturėjo net minties taip aukštai kilti. Šypsojosi ir bronzos medaliu pasipuošęs 31-erių metų Andrius Gudžius neslėpė šypsenos, bet jau netrukus jis kibs ruoštis Europos čempionatui.

„Smagu tas medalis. Prieš sezoną tikrai nesitikėjau taip aukštai kilti ir užimti antrą vietą. Tai tikrai ir pačiam buvo kažkas netikėta, – kalbėjo kartu su savo treneriu Mantu Jusiu į Vilniaus oro uosto atvykimo salę įžengęs ir su medaliu papozavęs M. Alekna. – Spaudimo iš tikrųjų nebuvo. Visi palaikė ir per daug nesitikėjo. Galima buvo neįsitempti dėl rezultatų.“

Judžine vykusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate M. Alekna geriausiu savo bandymu diską nusviedė 69,27 m ir iškovojo sidabro medalį. Jam įkandin su 67,55 m rezultatu bronzos medalį laimėjo kitas lietuvis Andrius Gudžius, o nugalėtoju tapo slovėnas Kristjanas Čehas, įrankį numetęs 71,13 m ir pagerinęs Virgilijui Aleknai priklausiusį pasaulio čempionatų rekordą.

„Neužsikraunu papildomos naštos, spaudimo dėl rezultatų tikrai nejaučiu. Galbūt disko sektoriuje labiausiai aš pats save spaudžiu. Noras pačiam pakovoti su stipriausiais, noras nugalėti, ta ugnelė viduje padeda pasiekti aukštesnių rezultatų, paspausti save sunkesnėse situacijose ir taip tobulėti.

Lyginant su varžovais mano koziriai yra greitis, atletiškumas ir metimo technika. Metai Amerikoje tikrai padėjo, išmokau gyventi savarankiškai, susipažinau su nauju treneriu, sekasi dirbti. Tai irgi prisidėjo prie sėkmės. Laiko iki Miuncheno pakankamai. Dabar kokias 4-5 dienas pailsėjau, pirmadienį kibsiu į darbą ir ruošiuosi Europos čempionatui“, – kalbėjo jis.

Mykolas neabejojo, kad Europos čempionate tikrai kur kas geriau turėtų pasirodyti olimpinis čempionas Danielis Stahlis, o prognozuoti prizininkų pakyla nesiėmė – pirmos trys vietos per daug nenuspėjamos.

„Manau, kad galiu mesti toliau. Sportuoti planuoju ne vienus metus, asmeninį rezultatą tikrai ketinu pagerinti. Tikslų yra ne vienas ir ne du, – sakė jis. – Dabar tikslas – kuo geriau pasirodyti Europos čempionate. Būtų smagu iškovoti medalį. Bus sunku nuspėti, nes bus labai stiprūs disko metikai“.

Sūnų atvykimo salėje apkabinusi ir pasveikinusi Kristina Aleknienė prieš tai kalbėjo, kad stebėti metant diską vyrą ir sūnų – du skirtingi dalykai.

„Dabar kitas džiaugsmas – milžiniška grąža motinystei, jausmas, kad nuveikiau didelį ir svarbų darbą. Vaikai sako „ačiū“ savo pergalėmis ir esu žiauriai laiminga mama. Laimei, tai pirmos jo varžybos. Jis neįpareigotas lūkesčių, laisvės metai – žiūrėjome į jį kaip į didelį baltą švarų lapą“, – belaukiant atvykstant sūnaus sakė M. Aleknos mama.

„Smagu labai. Džiaugiuosi prisidėjęs prie istorinės akimirkos, kai du tos pačios šalies diskininkai iškovojo medalius. Ypatingas jausmas“, – šeštadienio popietę Vilniaus oro uoste kalbėjo A. Gudžius. Bronzos medalį laimėjęs atletas neslėpė šypsenos – pasidžiaugti reikia, tačiau netrukus laukia naujas darbas – pasiruošimas Europos čempionatui.

Buvęs pasaulio ir Europos čempionas A. Gudžius pabrėžė, kad dabar labai svarbu bus koncentracija ir nusiteikimas. Mat pasaulio ir Europos čempionatus skiria vos mėnesis. Senojo žemyno pirmenybės Miunchene vyks rugpjūčio 15-21 dienomis.

„Kaip žinia, visi geriausi – europiečiai. Tad ar Europos, ar pasaulio čempionatas, ar olimpinės žaidynės – nelabai yra skirtumo disko metimo sektoriuje. Šeši europiečiai tikrai kovos dėl medalių, – kalbėjo A. Gudžius, kalbėdamas apie būsimus varžovus Bavarijos sostinėje.

Ar pavyks išsaugoti aukštą sportinę formą iki kito mėnesio vidurio? Trenerio Vaclovo Kidyko auklėtinis nusijuokė: „Nelabai tos formos pavyko realizuoti Judžine. Tikiuosi, kad prie šio rezultato (67,55 m) pavyks Miunchene pridėti pusmetrį ar metrą. Noriu realizuoti save, o kaip bus su vietomis, matysime. Dabar tokia karta ir tokia konkurencija, rezultatai kyla.

Praėjo tie laikai, kai su 65 m laimėdavo aukso medalius. Dabar normatyvai aukštesni už tuos rezultatus, su kuriais anksčiau medaliai buvo laimimi. Natūralu, juda technologijos, technika, pasirengimas. Dabar šeši geriausi pasaulio disko metikai meta skirtinga technika, turi skirtingus pasiruošimo planus ir rezultatai ypatingai aukšti.“

Disko metikas teigė nejaučiantis didelio nerimo, kad daug jaunesni varžovai meta įrankį toliau. „Aišku, su metais jauni stiprės, bet dar pora metų tas europiečių šešetas tikrai laikysis. Čia sportas, nežinai, kas gali nutikti. Reikia džiaugtis, ką turime dabar“, – sakė jis.

Anot A. Gudžiaus, laikas iki Europos čempionato tikrai neprailgs, o jo ir likę ne tiek daug. Svarbiausia, kad Europoje apskritai Andriui sekasi – 2017 metais Londone tapo pasaulio čempionu, o 2018 metais Berlyne aukščiausios prabos medaliu pasipuošė Europos čempionate.

„Apskritai man Europoje dalyvavimas visai neblogas. Savo ruožtu antrą kartą Šiaurės Amerikoje varžybose dalyvavau, antrą kartą su medaliu (2010 metais Kanadoje tapo pasaulio jaunių čempionu, 2022 metais pasaulio čempionate laimėjo bronzą). Man Europoje patinka dalyvauti varžybose“, – apie būsimą išvyką į Miuncheną kalbėjo jis.

Daugiau naujienų skaitykite čia ir čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA