Raudondvario dvare pasveikinti geriausiai brandos egzaminus išlaikę pakaunės abiturientai – Kas vyksta Kaune

Raudondvario dvare pasveikinti geriausiai brandos egzaminus išlaikę pakaunės abiturientai

Raudondvario dvare pasveikinti Kauno rajono abiturientai / KRS nuotr.

Paskelbus brandos egzaminų rezultatus, paaiškėjo, kad šiais metais 11 Kauno rajono mokinių iš įvairių mokomųjų dalykų gavo šimto balų įvertinimus, o dvi mokinės pelnė net po du šimtukus. Abiturientai ketvirtadienį buvo pakviesti į Raudondvario dvarą, kur juos pasveikino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

„Paskutiniai metai buvo iššūkių laikas mums visiems, tai turėjo įtakos ir egzaminų rezultatams – šįmet šimtukų rajone turime mažiau. Tačiau šiandien čia susirinko mūsų aukso fondas, patys gabiausi mokiniai, kurie mums yra puikus pavyzdys, kad atkaklumas ir darbštumas leidžia pasiekti aukštumų“, – kalbėjo meras.

Kaip rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai, savivaldybės vadovas pabrėžė, kad didžiuojasi visais 11-ka abiturientų, kuriems pavyko gauti maksimalius įvertinimus iš egzaminų, o dvi mokinės netgi pelnė po du šimtukus. Meras taip pat padėkojo mokytojams, kurie ruošė mokinius, tėveliams už jų palaikymą.

„Šiandien jums užsidaro vienos durys, bet atsiveria kitos – į aukštąjį mokslą, profesiją, jūsų svajones. Būkite stiprūs ir lai visos svajonės pildosi“, – linkėjo V. Makūnas.

Geriausiai abiturientams sekėsi laikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą – gauti 7 šimtukai. Aukščiausiu balu įvertintos 4 mokinių anglų kalbos žinios, po 1 šimtuką – fizikos ir informacinių technologijų.

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos mokinių žinios maksimaliais balais buvo įvertinto 6 kartus, 3 šimtukininkus šįmet turi Garliavos Juozo Lukšos gimnazija, 2 – Raudondvario gimnazijos Kulautuvos vidurinio ugdymo skyrius, po 1 – Karmėlavos Balio Buračo ir Neveronių gimnazijos.

Dvi Kauno rajono abiturientės gavo po du 100 balų įvertinimus. VDU Ugnės Karvelis gimnazistė Miglė Lekešytė ir Raudondvario gimnazijos Kulautuvos vidurinio ugdymo skyriaus auklėtinė Kamilė Bagdonaitė. Merginos maksimalų įvertinimą gavo iš lietuvių kalbos ir literatūros bei angų kalbos egzaminų.

100 balų iš egzaminų taip pat surinko Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos mokinai Simona Ivanauskaitė, Barbora Rūta Jurpalytė ir Jokūbas Šablinskas, VDU Ugnės Karvelis gimnazistai Milda Norkaitytė, Justas Macius, Laurynas Kondakovas, Benas Kubilius, Neveronių gimnazijos mokinė Amina Keidan bei Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos abiturientas Tomas Sparnauskas. Jis vienintelis mokinys Kauno rajone, kuris šįmet mokyklą baigs su pagyrimu.

Šįmet Kauno rajono dvyliktokams puikiai sekėsi laikyti istorijos egzaminą, kurį išlaikė 99,35 proc. bei anglų kalbos – 99,15. Pastarąjį laikė net 468 mokiniai. Biologiją, geografiją, rusų ir vokiečių kalbą išlaikė visi. Džiugina tiksliųjų mokslų egzaminų rezultatai: fizikos egzaminą išlaikė 98,21 proc., o chemijos – 91,89 proc.

Žinoma, daugiausiai abiturientų laikė lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą – 469. Išlaikė 94,03 proc. Kauno rajono mokinių egzamino vidurkis yra aukštesnis nei Lietuvos ir siekia 48,33.

Kaip ir visoje Lietuvoje, pakaunės abiturientams sunkiausiai sekėsi laikyti matematikos egzaminą, kurio neįveikė net 159 iš 430 kandidatų.

Brandos egzaminus šiemet laikė 544 Kauno rajono savivaldybės mokiniai. Kaip ir praėjusiais metais, daugiausia rinkosi lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, matematikos valstybinius brandos egzaminus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA