Kauno klinikose kritiškai trūksta visų grupių kraujo – Kas vyksta Kaune

Kauno klinikose kritiškai trūksta visų grupių kraujo

Asociatyvi / Kauno klinikų nuotr.

Šiuo metu Kauno klinikų Kraujo centre jaučiamas kritinis visų kraujo grupių trūkumas. Artėjant šventiniam savaitgaliui, gydymo įstaiga nori pasirūpinti kraujo komponentų atsargomis, kad jų užtektų visiems esamiems ir galimiems pacientas.

Kaip nurodoma Kauno klinikų pranešime, Kraujo centre reikalingos visos kraujo grupės:

O+ ir O- (pirmos teigiamos ir pirmos neigiamos);
A+ ir A- (antros teigiamos ir antros neigiamos);
B+ ir B- (trečios teigiamos ir trečios neigiamos);
AB+ ir AB- (ketvirtos teigiamos ir ketvirtos neigiamos).

Kraujo centro vadovė dr. Diana Remeikienė pažymi, kad atėjus atostogų metui ir atšilus orams, tampa vis sunkiau pritraukti kraujo donorus.

„Šiuo laikotarpiu visuomenės pagalba itin reikalinga, nes vasarą jaučiamas didesnis nei įprastai donorų trūkumas. Deja, vasarą kraujo poreikis nesumažėja. Ypač svarbu, kad daugiau donorų apsilankytų Kraujo centre prieš šventines dienas, kai padaugėja traumų, nelaimingų įvykių skaičius, o tuo pačiu ir kraujo poreikis“, – pastebi dr. D. Remeikienė.

Kraujo donoru gali būti kiekvienas sveikas 18-65 metų amžiaus asmuo, kurio kūno masė yra ne mažesnė nei 50 kg, pateikęs galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kraujo donorams parkavimas prie Kauno klinikų Kraujo centro yra nemokamas. Pageidaujantiems atvykti iki Kraujo centro automobiliu, prašome apie tai pranešti tel.nr.: +37037326856, +37037787372, +37037326500 arba nurodyti registruojantis čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA