Skelbia interaktyvų žemėlapį: visa informacija apie lankytinas vietas saugomose teritorijose – Kas vyksta Kaune

Skelbia interaktyvų žemėlapį: visa informacija apie lankytinas vietas saugomose teritorijose

/ R. Tenio nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Keliaujant po nacionalinius ir regioninius parkus, draustinius ir rezervatus nuo šiol bus lengviau rasti patikimos informacijos apie juos naujoje interneto svetainėje. Čia aprašytos ne tik saugomų teritorijų gamtos ir kultūros paveldo vertybės, bet ir pateikta daug papildomos informacijos, susijusios su lankymu.

Kaip rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai, naujos saugomų teritorijų interneto svetainės pagrindas – interaktyvus žemėlapis. Tereikia susirasti norimą saugomą teritoriją ir paspausti ant jos. Iššokęs atskiras langas kviečia užeiti ir domėtis toliau – vienas skirsnis susijęs su saugojimu („Apie saugomą teritoriją“), kitas – su lankymu („Lankytojams“).

Lankymui skirtoje rubrikoje pristatomi lankomi objektai, atmintinė lankytojams, direkcijos teikiamos paslaugos, virtualūs turai. Čia galima rasti daugiau informacijos apie lankytojų centrą ir gamtos mokyklą arba gamtosauginį švietimą.

Taip pat teikiama informacija apie to parko Saugomų teritorijų produkto ženklą ir jo turėtojus – amatininkus, žolininkus, gamtos gidus, kt.

Svetainėje pateikta beveik tūkstantis saugomų teritorijų objektų. Tai ir pažintiniai takai, apžvalgos bokštai, gamtos ir kultūros paveldo objektai, lankytinos vietos, kraštovaizdžio kompleksai, kt.

Kiekvieną įrašą sudaro: taško koordinatės, objekto adresas, pavadinimas, trumpas aprašymas. Nauja svetainė turi funkciją, kuri suformuoja maršrutą iki pasirinkto objekto.

Tie, kas domisi saugomomis teritorijomis, gali peržiūrėti informaciją apie saugomų teritorijų sistemą, kokios rūšys sudaro atskiros saugomos teritorijos tipą.

Eidamas į konkretų nacionalinį ar regioninį parką, gali rasti informaciją apie parko išskirtinę vertę, kraštovaizdį, biologinę įvairovę.

Svetainėje pateikiama aktuali informacija rubrikose „Naujienos“ ir „Renginiai“. Rubrikoje „Lankytojo bilietas“ galima rasti viską apie savanorišką valstybinių parkų lankytojo bilietą, kur ir kaip jį įsigyti.

Pagrindinė interneto svetainės informacija pateikta taip pat anglų ir rusų kalbomis. Svetainė pritaikyta neįgaliems žmonėms, yra galimybė pasididinti šriftą.

Naują svetainę inicijavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM. Ji sukurta pagal projektą „Saugomų vertybių pažinimas ir informacijos sklaida“.

Projektu siekiama iš esmės pagerinti informacijos apie saugomas teritorijas ir jų vertybes pasiekiamumą.

Tikimasi, kad interneto svetainė taps lengvai randamu, aiškiu ir patikimu šaltiniu apie saugomas teritorijas, kad visuomenė aiškiau suvoks – ką ir kodėl reikia saugoti bei išsaugoti ateities kartoms.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA