Artėja didysis „Santakos“ savaitgalis: atskleidžiama įspūdinga trijų dienų programa – Kas vyksta Kaune

Artėja didysis „Santakos“ savaitgalis: atskleidžiama įspūdinga trijų dienų programa

„Tai lyg kelionė per tris žmogaus gyvenimo etapus – supratimą, kas esu, priėmimą savęs, koks esu ir laimingą buvimą su savimi, koks esu“, – taip Šiuolaikinio Kauno mito trilogiją pristatė Rytis Zemkauskas. Sausį Kauno centrą sudrebinus „Sukilimui“, gegužės 20–22 d. „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kviečia pasinerti į antrąją trilogijos dalį „Santaka“ ir, įsiklausius į vandenų tėkmę, pamiršti prieštaras bei švęsti vienybę. Šventinį savaitgalį Kaune ir Kauno rajone laukia per 60 renginių – nuo kvapą gniaužiančių oro akrobatų pasirodymų ir lėlių spektaklių iki misterijos, kurios siužetą lems gamtos stichijos ar didžiojo kultūros laivo prisišvartavimo.

Prasidės nuo rekordiškai gausios vakarienės

Neatsitiktinai bendryste alsuosiančiam „Santakos“ savaitgaliui startą duos Kiemų šventė, įkvėpta Europos kaimynų dienos. Anot „Kaunas 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ koordinatorės, šventės organizatorės Simonos Savickaitės, menininko Vytenio Jako pradėta tradicija nuo 2017 m. gyvuoja dėl žmonių, kurie kasmet jos laukia degančiomis akimis, rašoma „Kaunas 2022“ pranešime žiniasklaidai.

„Per porą valandų Laisvės alėjoje prisistatys apie penkiasdešimt kolektyvų. Tarp jiems skirtų pakylų dėliosis kavinių, restoranų ir pačių žmonių, bendruomenių ir organizacijų stalai. Taip pat atlikėjai džiugins ir iš balkonų. Laukiame svečių iš kitų Europos kultūros sostine tituluotų miestų. Renginį uždarys specialus Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas prie Soboro“, – į Laisvės alėją penktadienio vakarą kviečia Kiemų šventės organizatorė.

Kiemų šventė / M. Plepio nuotr.

„Santakos“ šou – didžioji savaitgalio intriga ant vandens

Laukiamiausias šeštadienio, gegužės 21 d., o gal ir viso didžiojo savaitgalio įvykis – Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos šou „Santaka“. „Šio renginio įspūdis priklausys ir nuo Kauno upių malonės: srovės greičio, vandens lygio, oro temperatūros ir vėjo stiprumo“, – intriguoja kūrybinė grupė, plušanti prie pirmojo tokio Lietuvoje šou, vyksiančio tekančiame vandenyje. Kūrėjai išduoda, kad spektaklio scenografijoje banguos laivai, unikalų reginį užtikrins upes animuojančios projekcijos, o į sapną nugrimzti padės gyvai orkestro atliekama muzika.

Nenuspėjamą įspūdį kurs ir techniškai itin sudėtingą programą „Santakoje“ išpildys per šimtą atlikėjų. Akivaizdu, kad gegužės 21-oji – vienintelė proga pamatyti tokį reginį, nes jo tiesiog neįmanoma pakartoti.

Organizatoriai rengia ir daugiau netikėtumų. Pasibaigus „Santakos“ vakaro renginiui, 23:55 val. kauniečiams ir miesto svečiams pasirodys ir paslaptingasis miesto simbolis – Kauno Mitinis Žvėris. Jis žiūrovų lauks prie „Žalgirio“ arenos, vos minutę truksiančioje, pačioje trumpiausioje skulptūros atidengimo ceremonijoje pasaulyje.

„Šios skulptūros žmonės važiuos pasižiūrėti iš viso pasaulio“, – žada organizatoriai ir atskleidžia, kad geriausia su Žvėrimi bus pasisveikinti iš tolo, nuo Karaliaus Mindaugo pr. krantinės dviračių tako arba nuo „Žalgirio“ arenos tilto ties Karmelitų bažnyčia.

„Vasaros scenoje“ – net 14 koncertų

Antrojo šiuolaikinio Kauno mito trilogijos veiksmo metu vyks ir Kauno gimtadienis. Rotušės aikštėje įkurtoje naujutėlėje „Kaunas 2022 Vasaros scenoje“ miestą ir miestiečius šia proga sveikins atlikėjai iš viso pasaulio – Švedijos, Vokietijos, Čekijos, Taivano bei Lietuvos.

Tarp gausybės atlikėjų – švedų styginis orkestras „Musica Vitae, „JISR“ (Vokietija), šimtus tūkstančių perklausų turinti ir pagrindiniuose Europos festivaliuose vasarą pasirodysianti atlikėja „LÜCY“, DJ duetas iš Čekijos „Bratři“ bei Lietuvos klausytojų pamiltos grupės „Colours of Bubbles, „Baltic Balkan“, Kedrostuburas“, „Ministry of Echology“ ir „Arklio galia“.

„Vasaros scena“ / Organizatorių nuotr.

Oro akrobatės pasirodymui – net 50 asistentų

180 metrų lynas, ištiestas 10 metrų aukštyje ir akrobatė, savo meistrystę įrodanti be jokių saugos priemonių. Skamba neįtikėtinai? Balansas ir disbalansas, drąsa ir baimė, jėga ir silpnumas – visa puokštė emocijų susilies pasaulinio garso profesionalų iš Prancūzijos „Cie Basinga“ kuriamame reginyje „Open lines“. Muzika, akrobatinių elementų kupinas pasivaikščiojimas lynu ir aukščio bei oro sinergija laukia vos dviejuose išskirtiniuose pasirodymuose „Santakos“ šeštadienį ir sekmadienį. Šou Kauno pilies prieigose prasidės 16 val.

Įdomu, kad tam, jog pasirodymai įvyktų sklandžiai, reikalinga net 50 asistentų komanda, kurie savo kūno svoriu prilaikytų lyną nuo siūbavimo. Panašūs „Cie Basinga“ trupės šou jau rengti ir svetur – didžiuliame aukštyje lynai siūbavo Šveicarijoje, Čekijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse, o pasirodymui talkino vietiniai žmonės – taip bus ir Kaune.

Kultūriniai maršrutai Nerimi ir Nemunu

Idėja bičiuliams ar kaimynams – pasidalinkite į dvi grupes, Nemuno ir Neries ir gegužės 21 d. praleiskite plaukdami kanojomis, valtimis ar net savadarbiais plaustais. Bendruomeninio kultūrinio maršruto „Švęskime upę!“ dalyviams nuo upių krantų mos ir pailsėti vilios įvairios edukacinės veiklos, parodos, muzikos ritmai, dirbtuvių zonos.

Pasirinkę Neries upę, jos krantinės parke vyksiančiame meno plenere bus pakviesti prisijungti prie bendro didelio formato piešinio kūrimo. Daugiau nei 100 skirtingo dydžio drobių lauks profesionalių menininkų, mėgėjų ar tiesiog Nerimi atplaukusių „Švęskime Upę!“ dalyvių – jie drobes užpildys spalvomis ir ką tik pamatytais upės vaizdais.

Ramybės oazė – muzikos ir edukacijų sala – prie P. Vileišio tilto lauks šeimų su vaikais. Čia vyks su upės tema susiję užsiėmimai: laivelių apsodinimas; lėlių teatro veiklos, susitikimas su mokslininke, Muzikos mokyklos pasirodymai ir fotografijos paroda.

Nuo Petrašiūnų Nemunu atplauksiančių dalyvių lauks Panemunės paplūdimys. Čia vyks tinklinio ir šaškių turnyrai, stalo žaidimų erdvė ir net fechtavimosi užsiėmimai. Prie Panemunės tilto sustosiantys kviečiami į ypatingoje erdvėje vyksiantį medinių laivelių tapybos plenerą, kurį ves menininkė Rodica Morari. Kauniečių sukurti darbai nutūps šalia upės ir taps ne tik priminimu apie vykusį renginį, bet ir dar vienu praeivių traukos objektu.

Plaukiančius upių maršrutais ar tiesiog užsukusius į Žemųjų Šančių paplūdimį vilios Scenos menų sala. Čia žiūrovų lauks šiuolaikinio šokio pasirodymai, spektakliai ir improvizacijos.

„Švęskime upę“ / M. Plepio nuotr.

Savaitgalio finalui – akcentas Kauno rajone

„Santakos“ savaitgalio finalą švęsti visi kviečiami į Zapyškį. Čia praūžus aitvarų festivaliui „Tarp žemės ir dangaus“, sekmadienį, gegužės 22 d. naują gyvenimą pradės kultūros ir meno laivu „Nemuno7“ tapsianti istorinė žemkasė.

Pagrindinis sekmadienio akcentas laukia jau nusileidus saulei. 21.30 val. prasidės audiovizualinis muzikinis pasakojimas apie vandenį, tvarumą ir dialogą, kurį atliks duetas iš Klaipėdos „Tykumos“. Menininkai įgarsins požemines, geologines, žmogaus vidines, matomas ir nematomas vandens sroves, o metalinės žemkasės konstrukcijos vienam vakarui taps muzikos instrumentais.

Visa tai sujungs autorinė atmosferinė muzika ir mišraus choro „Kamertonas“ įdainuotos autentiškos folklorinės dainos. Žiūrovai kviečiami šį pasirodymą stebėti nuo Nemuno kranto, o apsilankymą kultūros laive, kuriame jau veiks pirmosios parodos, planuoti nuo gegužės 24 d.

Daugiau nei pusšimtis kultūrinių renginių ir Mitinio Kauno Žvėries pėdsakai

Taip pat gegužės 20–22 d. Kaune vyks tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Kaunas Puppet 2022“, Europos kultūros mugė, šurmuliuos menininkų skveras bei labirintas-galvosūkis Senamiestyje, o miesto centre lauks Putvinskio gatvės diena ir daugybė kitų projektų.

„Kaunas 2022“ kviečia aplankyti ir Europos kultūros sostinės parodas. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje ir Kauno paveikslų galerijoje veikia Williamo Kentridge’o ir Marinos Abramović retrospektyvos, o Kauno centriniame pašte gegužę atidaroma Romo Kalantos susideginimo akto 50-mečiui skirta paroda „1972: Pramušti sieną“.

„Santakos“ savaitgalio metu bus galima rasti ir Kauno simbolio – Mitinio Žvėries pėdsakus. Keramikas doc. Remigijus Sederevičius pristatys unikalią Žvėries danties skulptūrą, o infocentruose, atsiėmę specialią Žvėries kaukę, kauniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami dalyvauti žaidime – lankytis renginių vietose ir rinkti lipdukus, už kuriuos sulauks ypatingų prizų.

Vakaro renginius pasiryžusiems aplankyti svečiams, savaitgalio metu bus organizuojami ir papildomi traukinių maršrutai Kaunas–Vilnius. Traukiniai iš Kultūros sostinės išvyks penktadienį 21.50 val., šeštadienį 23.40-55 val. ir sekmadienį 21.50 val.

„Kaunas Puppet 2022“ / Organizatorių nuotr.

Renginių metu lauks eismo ribojimai

Renginių metu bus ribojamas eismas Kauno miesto senamiesčio dalyje (nuo gegužės 20 d. 12.00 val. iki gegužės 22 d. 21.00 val.), Užnemunės g. vienoje eismo juostoje (nuo gegužės 12 d. 18.00 val. iki gegužės 22 d. 24.00 val.) bei Užnemunės g. visose eismo juostose (nuo gegužės 19 d. 16.00 val. iki gegužės 20 d. 1.00 val. ir nuo gegužės 21 d. 13.00 val. iki gegužės 22 d. 2.00 val.)

Visa aktuali „Kaunas 2022“ mito trilogijos savaitgalio „Santaka“ programa skelbiama kaunas2022.eu ir „Kaunas 2022“ mobiliojoje programėlėje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA