„Vičiūnų“ puslapis buvo neprieinamas: pakeista didelė dalis informacijos – Kas vyksta Kaune

„Vičiūnų“ puslapis buvo neprieinamas: pakeista didelė dalis informacijos

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Savaitės pradžioje portalą „Kas vyksta Kaune“ pasiekė žinia apie „Vičiūnų grupės“ atžvilgiu neva vykdomą kibernetinę ataką. Bendrovės atstovai paaiškino, kad svetainė buvo atnaujinama, pašalinta informacija apie Matijošaičių verslo veiklą Rusijoje.

„Viciunaigroup.eu susiduria su kibernetine DDoS ataka, jų interneto puslapis patiria sutrikimus ir yra nepasiekiamas“, – pirmadienio popietę, apie 16 val., anoniminio laiško sulaukė „Kas vyksta Kaune“.

Tuoj pat patikrinus „Vičiūnų grupės“ internetinį puslapį, jis išties neatsidarė, išmestas standartinis klaidos langas, nurodantis, kad svetainė www.viciunaigroup.eu yra nepasiekiama. Tiesa, neilgai trukus puslapis pradėjo veikti.

Pirmadienį, apie 16 val., bendrovės puslapis buvo nepasiekiamas / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Naujienų portalui ketvirtadienį pateiktame komentare „Vičiūnų grupei“ atstovaujančios komunikacijos agentūros „PR Service“ vadovė Romualda Stonkutė patvirtino, kad puslapis kurį laiką buvo neprieinamas.

„Taip galėjo atsitikti dėl tuo metu keistos didelės dalies informacijos, susijusios su Rusija. Iš pagrindinio ir susijusių puslapių buvo pašalinta informacija, kad vykdoma veikla Rusijoje. Informacijos tvarkymo ir puslapio programavimo metu jis galėjo būti laikinai nepasiekiamas“, – nurodė R. Stonkutė.

Beje, penktadienį išplatintame pranešime „Vičiūnų grupė“ paskelbė, jog verslo Rusijoje pardavimu rūpinsis audito ir verslo konsultacijų įmonė „Ernst & Young“ (EY). Anot grupės, sutartį pasirašyti bei baigti sandorį tikimasi maždaug po trijų mėnesių.

„Sprendimas visiškai išeiti iš Rusijos padėjo operatyviai išsigryninti tikslus, o profesionalų iš EY komanda pardavimo procesui suteikė naują postūmį ir aiškią struktūrą“, – pranešime cituojamas „Vičiūnai Group“ valdybos narys Dainius Matijošaitis.

Pasak jo, grupė verslą Rusijoje parduoda be „atgalinio bilieto“: „Skelbiama, kad kai kurie Vakarų koncernai savo verslus parduoda už simbolinę kainą, tačiau pasilieka opciją po neapibrėžto laikotarpio akcijas atpirkti. Mes to nedarysim – iš Rusijos išeiname visam laikui.“

D. Matijošaitis anksčiau naujienų agentūrai BNS sakė, jog pesimistiniu scenarijumi už gamyklos Karaliaučiaus srityje ir padalinių visoje Rusijoje su 2 tūkst. darbuotojų pardavimą grupė gali gauti apie 100 mln. eurų mažiau nei parduodant normaliomis rinkos sąlygomis.

Jis taip pat aiškino, kad skubotas pasitraukimas iš Rusijos rinkos sužlugdytų visą „Vičiūnų grupę“ – kreditoriai ir tiekėjai jos nebelaikytų patikima partnere.

Lietuvos bei kitų Vakarų šalių verslams masiškai traukiantis iš Rusijos, „Vičiūnų grupė“ tik po 10 dienų nuo karo Ukrainoje pradžios pranešė stabdanti gamybą fabrike Tilžėje, o vėliau, sulaukusi kritikos patikslino, jog gamybą tęs, kol turės žaliavų, ir per kelis mėnesius parduos verslą. Jos produkcija iki šiol parduodama Rusijoje ir kitose Rytų rinkose.

Protestas prieš Matijošaičių verslą Rusijoje

Dėl tokio „Vičiūnų grupės“ elgesio žmonės protestavo prie Kauno savivaldybės – meras Visvaldas Matijošaitis netiesiogiai valdo 50 proc., be to, kai kuriose šalies parduotuvėse „Vičiūnų“ produkcija buvo apklijuota antikariniais lipdukais, socialiniuose tinkluose įmonės veikla Rusijoje tiesiogiai sieta su karo finansavimu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA