Šalies vadovai sveikindami stačiatikius su Velykomis, ragino neprarasti vilties – Kas vyksta Kaune

Šalies vadovai sveikindami stačiatikius su Velykomis, ragino neprarasti vilties

BNS 2022/04/24 09:21
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sekmadienį sveikindami stačiatikius su Velykomis, šalies vadovai ragino neprarasti vilties.

Prezidentas Gitanas Nausėda šia proga linkėjimus siuntė ne tik Lietuvos, bet ir karo draskomos Ukrainos stačiatikiams.

„(…) kreipiuosi į mūsų bendrapiliečius, Lietuvos stačiatikių ir sentikių bendruomenes, taip pat žiauraus karo negandas patiriančius brolius ir seseris ukrainiečius, kurie šiandien mini prisikėlimo šventę. Linkiu, kad šv. Velykų džiaugsmas ryškiausia šviesa nušviestų visų Jūsų kasdienybę ir padėtų bent trumpam pamiršti visas nelaimes ir įtampas“, – teigė šalies vadovas.

„Tegul amžina gyvenimo pergalė prieš mirtį padeda jums – o ir mums visiems – siekti gėrio triumfo ir taikos sugrįžimo“, – pridūrė jis.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė kreipimesi sakė, kad „tamsa tirščiausia prieš aušrą“.

„Visi išbandymai suteikia galimybę išsiskleisti ir mūsų stiprybei bei vienybei. Pasaulyje, kuriame tenka palikti namus, skirtis su artimaisiais, itin svarbu neprarasti tikėjimo prisikėlimo šviesos pergale. Tegul šv. Velykų džiaugsmas sustiprina ir įkvepia kiekvieną iš jūsų šiuo sunkiu laikotarpiu“, – sveikinime pabrėžė ministrė pirmininkė.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen akcentavo, kad Velykų rytas „liudija, kad triumfuoja gyvenimas, meilė ir viltis“.

„Kiekvienam tikinčiajam jis taip pat reiškia ir asmeninį atgimimą, išsivadavimą iš nuodėmių nelaisvės. Vis dėlto šiuo neramiu metu sunku išlaikyti pasaulio ramybę ir džiaugsmą. Nes kasdien vyksta gyvybės ir mirties, gėrio ir blogio, teisybės ir melo kova. Tačiau ji neamžina, nes visada išaušta Velykų rytas! Tebūna jis visiems šviesus ir džiaugsmingas!“ – sveikino V. Čmilytė-Nielsen.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA