Dėmesys senjorėms: lietuvių ir ukrainiečių mamų širdis kviečia susitikti kine | Kas vyksta Kaune

Dėmesys senjorėms: lietuvių ir ukrainiečių mamų širdis kviečia susitikti kine

Organizatorių nuotr.

Su šūkiu „Motinų širdys myli stipriausiai“ grįžta ir nemokamas renginių ciklas „60+ KINE“, kuris šiemet skirtas paminėti Motinos dieną kartu su į mūsų šalį nuo karo pabėgusioms motinomis iš Ukrainos bei pastebėti hipertenzijos problemą pasaulyje ir mūsų šalyje.

Net 6 Lietuvos miestuose senjorės kviečiamos nemokamai susiburti ir turiningai praleisti laiką „Kino pavasario“ festivalio filmo „Mažytė mama“ seanse, titruotame ukrainietiškai, o renginio metu visi dalyviai bus kviečiami pasimatuoti kraujospūdį ir dar kartą prisiminti, kokie kraujo spaudimo rodikliai mums praneša apie galimą grėsmę.

Hipertenzija arba aukštas kraujospūdis yra nematoma epidemija, taip pat žinoma kaip pagrindinis širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys. Nuo jos sukeltų ligų pasaulyje kasmet miršta apie 10 milijonų žmonių, kurių didelę dalį sudaro vyresnio amžiaus žmonės.

Siekiant atkreipti dėmesį į šią problemą ir paskatinti jos sprendimą, gegužė yra paskelbta kraujospūdžio matavimo mėnesiu – taip skatinama laiku pastebėti ligą ir užkirsti jai kelią.

Svarbus bendrumo jausmas

„Pasijusti vienišu gali ne tik būdamas vienas, todėl „60+ KINE“ kviečia ne tik žiūrėti filmą – mes kviečiame visas senjores, visas mamas pajusti bendrumo jausmą, palaikyti vienai kitą. Filmas „Mažytė mama“ yra apie praradimą ir viltį, kurios šiandien taip trūksta, todėl jos įsikvėpti turime kartu“, – kalbėjo nemokamo žurnalo senjorams „60+“ įkūrėja ir renginio idėjos autorė Laura Balčiūtė.

„Šiandien daugiausiai iššūkių turi atlaikyti Ukrainos motinų širdys, todėl džiaugiamės, kad drauge su „Kino pavasario“ festivaliu“, – pranešime žiniasklaidai pažymėjo kūrybinės agentūros „Ugdanti komunikacija“ vadovė ir renginio organizatorė Karolina Barišauskienė.

Nemokamas renginių ciklas – 6 Lietuvos miestuose

Kino seansai vyks gegužės 3 d. Vilniaus kino teatre „Pasaka“, Kaune kino teatre „Cinamon“, „Arlekinas“ kino teatre Klaipėdoje bei „Atlantis Cinemas“ kino teatre Šiauliuose, Marijampolės kino teatre „Spindulys“ ir Utenos Kino namuose. Renginio pradžia – 11.30 val., pabaiga – 14.00 val.

Jau ketvirtąjį kartą vyksiantis „60+ KINE“ renginių ciklas susilaukė didžiulio pasisekimo. „Senjorams kaskart garantuojame puikų kino seansą, įdomias pažintis ir turiningai praleistą dieną, o šiemet jų lauks ir moksleivių dovanos – iš antrinių žaliavų pagaminti atvirukai, todėl kviečiame suskubti registruotis. “, – kalba K. Barišauskienė.

Nors „60+ KINE“ renginiai šiemet skirti senjorėms, tačiau palaikyti joms kompaniją kviečiami ir įvairaus amžiaus jų artimieji.

Nemokama registracija į renginį čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA