Draugę terorizavęs kaunietis už grotų nesės su trim sąlygom – Kas vyksta Kaune

Draugę terorizavęs kaunietis už grotų nesės su trim sąlygom

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Už neteisėtą informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimą bei grasinimą nužudyti 40 metų kauniečiui P. G. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai šiandien priimtu nuosprendžiu skyrė 1 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant 2 metams. Vyras taip pat įpareigotas dalyvauti elgesio pataisos programoje, neišeiti iš namų nuo 22 iki 6 val., viso bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančio institucijos leidimo.

Kaip skelbia Kauno apylinkės teismas, P. G. nuteistas už tai, kad nukentėjusiosios automobilio priekinėje dalyje, keleivio pusėje ant dugno magnetu pritvirtino globalios padėties nustatymo sistemos (GPS) sekiklį ir neteisėtai, neturėdamas nukentėjusiosios sutikimo ir jai nežinant, iki 2020 m. rugsėjo 26 d. rinko informaciją apie privatų nukentėjusiosios gyvenimą.

Be to, nuo 2020 m. gruodžio iki 2021 m. gegužės mėnesio pabaigos sistemingai nukentėjusiajai rašė grasinančio turinio žinutes, paskambinęs grasino nužudyti, sekė jos automobilį, pradūrė dvi galines savo automobilio padangas, grasino palaukti jos laiptinėje ir nužudyti, sakė, kad tai paskutinės jos dienos ir rodydamas savo ketinimų realumą vakare laukė nukentėjusiosios daugiabučio namo laiptinėje, grasino palaukti jos išeinančios iš darbo ir nužudyti, nuo daugiabučio namo sekė nukentėjusiosios automobilį.

Keldamas avarines situacijas ir siekdamas sustabdyti nukentėjusiosios vairuojamą automobilį, užblokavo jai kelią, iššokęs iš automobilio bandė atidaryti nukentėjusios automobilio dureles, o nepavykus grasino suspardyti, taip nukentėjusiąją baugindamas. Tyčia rašydamas grasinančias žinutes, skambindamas ir grasindamas nužudyti, nuolat stebėdamas nukentėjusios buvimo vietas, ją sekdamas, teismo nuosprendžiu, vyras sistemingai baugino ir terorizavo nukentėjusiąją.

Teisminio nagrinėjimo metu P. G. savo kaltę pripažino, teismui paaiškino, jog su nukentėjusiąja gyvena ketverius metus. Jau buvo teistas už smurto panaudojimą, tačiau nukentėjusiosios nemuša, tik pastūmė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio. Gailisi dėl įvykių. Skiriant bausmę P. G., teismas atsižvelgė į tai, kad jis padarė du nusikaltimus (nesunkų ir apysunkį) būdamas recidyvistas, teistas, administracine tvarka baustas.

„Atsižvelgiant į tai kas išdėstyta bei įvertinus kaltinamojo elgesį teisiamojo posėdžio metu, jį charakterizuojančias aplinkybes, nesant aplinkybių, kurios leistų motyvuotai skirti švelnesnę bausmės rūšį, konstatuotina, kad bausmės tikslai šiuo atveju gali būti pasiekti kaltinamajam skiriant laisvės atėmimą,“ – motyvavo teismas.

P. G. skirta subendrinta ir vienu trečdaliu sumažinta galutinė bausmėlaisvės atėmimas 1 metams 2 mėnesiams.

„Atsižvelgiant į byloje esančius duomenis apie veikų padarymo aplinkybes, kad jis prisipažino kaltas ir nuoširdžiai gailisi, suprato savo neapgalvotų veiksmų pasekmes bei atsižvelgiant į tai, kad kaltinamojo padarytos nusikalstamos veikos nepriskirtinos prie sunkių nusikaltimų, kaltinamasis kaltę pripažįsta,“ – teismas rado galimybę kaltinamojo atžvilgiu laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti, paskiriant P. G. įpareigojimus.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA