Kauno mieste per savaitę užfiksuoti 88 gripo atvejai, rajone – 19 – Kas vyksta Kaune

Kauno mieste per savaitę užfiksuoti 88 gripo atvejai, rajone – 19

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 15-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 67,5 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Kaip skelbiama NVSC pranešime spaudai, didžiausias sergamumas šešta savaitė registruojamas Kėdainių rajone – 115,4 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Mažiausiai serga Birštono gyventojai.

Per savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI Kaune ir Kauno apskrities teritorijose rodiklis sumažėjo 5,2 proc., bet toliau auga gripo atvejų skaičius. Kauno apskrityje užregistruota 119 gripo atvejų, iš kurių 72 susirgę gripu yra vaikai iki 17 metų. Vaikai sudaro 58 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Į Kauno apskrities ligonines 15-ąją savaitę medicinos pagalbos dėl gripo kreipėsi 10 asmenų, iš kurių 4 vaikai (2-17 m.) buvo hospitalizuoti.

Sergamumas gripu Kauno apskrityje / NVSC nuotr.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra 2,5 karto didesnis. Pernai 15-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 26,5 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Gripo atvejų neužregistruota.

Vaikai sudarė 37 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Didžiausias sergamumas registruotas Kėdainių rajone – 38,4 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA