Į Lietuvą atvykstantiems Ukrainos pabėgėliams supaprastinta įsidarbinimo tvarka – Kas vyksta Kaune

Į Lietuvą atvykstantiems Ukrainos pabėgėliams supaprastinta įsidarbinimo tvarka

Ukrainos palaikymo akcija Vienybės aikštėje
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vykstant karui tarp Ukrainos ir Rusijos labai svarbu yra suteikti didžiausią pagalbą pabėgeliams ukrainiečiams. Todėl, didžiausi Lietuvos darbo skelbimų portalai prisideda prie supaprastintos įsidarbinimo tvarkos bėgliams ukraniečiams.

Kaip skelbia Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija pranešime spaudai „Lietuva supaprastino į šalį atvykstančių pabėgėlių iš Ukrainos įsidarbinimo tvarką. Be to, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva pagrindiniai Lietuvos darbo paieškos portalai savo darbo skelbimus nuo šiol filtruos ir pagal tai, ar siūlomas darbas yra tinkamas Lietuvoje apsistojusiems karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Reaguodama į karą Ukrainoje ir galimą didelį pabėgėlių skaičių, Lietuva skubiai supaprastino imigracijos į šalį, prieglobsčio prašymo, leidimo gyventi suteikimo ir įsidarbinimo taisykles Ukrainos piliečiams. Iš karto dirbti galės visi asmenys, kurie naudojasi beviziu režimu ar turi vizą, leidimą gyventi arba bus pateikę prašymą gauti prieglobstį Lietuvoje. Daugumą atvykusiųjų į Lietuvą sudaro moterys ir jų vaikai, nes vyrai liko kariauti.

„Dėkoju visiems darbo paieškos portalams, kurie labai greitai atsiliepė į mūsų kvietimą padėti į Lietuvą atvykusiems žmonėms iš Ukrainos kuo paprasčiau susirasti darbą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Funkcinius pakeitimus jau diegia didžiausi šalies darbo skelbimų portalai „CVonline“, „CVmarket“ ir „CVbankas“, taip pat portalas „Work in Lithuania“, paslaugų centras „International House Vilnius“. Ukrainiečiams skirtus darbo skelbimus taip pat galima rasti Užimtumo tarnybos puslapyje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA