Lietuva siunčia 4 mln. eurų vertės paramą Ukrainai – Kas vyksta Kaune

Lietuva siunčia 4 mln. eurų vertės paramą Ukrainai skyrė ir 750 tūkst. eurų paramą Moldovai

BNS 2022/02/28 10:41
Asociatyvi / SAM nuotr.

Vyriausybė pirmadienį posėdyje pavirtino 4 mln. eurų siekiančią medicininę paramą Ukrainai, nuo praėjusios savaitės kovojančiai su Rusijos pajėgomis.

Ukrainiečiams parama siunčiama tiek iš valstybės rezervo, tiek iš Sveikatos apsaugos ministerijos turimų išteklių.

„Mūsų nutarimo esmė yra formalumas, siuntos jau paruoštos“, – posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Tarp skiriamų priemonių – veido kaukės, chirurgijos rinkiniai, tvarsčiai, chirurginiai chalatai, neštuvai, vienkartinės pirštinės, skalpeliai, švirkštai, ventiliacijos aparatai, įvairūs paketai kraujavimui stabdyti, lūžiams, nudegimams gydyti, medikamentai.

Pasak ministro, siuntos gabenimą į Ukrainą padeda organizuoti Susisiekimo ministerija.

A. Dulkys praėjusią savaitę teigė, kad parama formuojama pagal ukrainiečių nurodomą poreikį. Priemonės sudaro maždaug 30 krovininių vilkikų. Šios paramos vertė – apie 4 mln. eurų.

Po Vyriausybės posėdžio A. Dulkys pabrėžė, jog paramai gabenti gali prireikti 35 vilkikų, o šiuo metu svarbiausia yra suderinti šios paramos priėmimą ir logistiką pačioje Ukrainoje.

„Tie niuansai yra tokie, kad ne apie visus juos galiu kalbėti, nes kalbama apie tai, kas pasitiks prie sienos, kas vairuos, kas perveš. Nes mes visi norime, kad iš visų širdžių sudėta parama nebūtų sunaikinta kelyje ir pasiektų tuos taškus, kur norima, kur reikalinga ukrainiečiams“, – akcentavo A. Dulkys.

„Širdis visų – didelė ir plati, bet logistikos kelias – labai siauras ir pavojingas“, – kalbėjo ministras.

Pasak jo, medicinos priemonės nesustos Lenkijoje, o iš Lietuvos vyks į du numatytus medicinos centrus Ukrainoje.

„Žiūrėjome, kad mums galbūt reikės 30 sunkiųjų vilkikų, dabar jau matome, kad reikės 35. Tikimės, kad pirmieji penki šiandien jau tikrai keliaus į tuos du minėtus taškus“, – sakė ministras.

Jis paminėjo ir privačias iniciatyvas, dėkojo farmacininkams, verslui už surinktą maždaug dar 200 tūkst. eurų vertės paramą.

Rusija praėjusią savaitę pradėjo karą Ukrainoje, sukėlusį pasibaisėjimą ir įtūžį visame pasaulyje.

Kremliaus sausumos pajėgos veržiasi į Ukrainą iš šiaurės – per Baltarusiją, taip pat rytų ir pietų, bet sulaukia įnirtingo ukrainiečių pajėgų pasipriešinimo.

Papildyta 10.57 val.

Skyrė 750 tūkst. eurų paramą Moldovai

Lietuva skyrė 750 tūkst. eurų paramą Moldovai priimti nuo karo su Rusija bėgantiems ukrainiečiams.

Pirmadienį ministrų kabinetas patvirtino šią paramą iš Vyriausybės rezervo lėšų.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė tvirtino, kad Moldovos duomenimis, per pastarąsias dienas į šalį pabėgo apie 70 tūkst. Ukrainos piliečių, o Moldovai yra sudėtinga susidoroti su tokiu migrantų srautu, „ypač dėl iškylančių finansinių klausimų“.

„Atsižvelgiant į Moldovos prašymą dėl pagalbos dėl karo veiksmų Ukrainoje, atsižvelgiant į tai, kad išties įspūdingi srautai ukrainiečių keliauja ir bėga nuo karo į aplinkines valstybes, taip pat ir į Moldovą (…), siūloma skirti Moldovai 750 tūkst. eurų“, – teigė G. Skaistė.

Premjerė Ingrida Šimonytė, praėjusios savaitės pabaigoje situaciją aptarusi su Moldovos premjere, teigė, jog šaliai tenka didelis išbandymas suprantant, kad Lietuvai „didelis išbandymas buvo pora tūkstančių per porą savaičių“.

Ji tikisi, kad Moldovą parems ir Europos Sąjunga.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA