Didžiausi Seimo antivakseriai ir Galimybių paso priešininkai į Seimą pateko | Kas vyksta Kaune

Didžiausi Seimo antivakseriai ir Galimybių paso priešininkai į Seimą pateko

delfi.lt / Simona Voveriūnaitė 2022/01/11 11:20

Antradienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai Dainius Kepenis ir Valius Ąžuolas bandė patekti į Seimą be reikalingų dokumentų – Seimo narys turi įrodyti, jog yra paskiepytas nuo COVID–19, persirgęs šia liga arba turi neigiamą testo rezultatą. Politikams pavyko į parlamentą patekti – vienas pasidarė testą, kitas yra persirgęs. Į Seimą antradienio rytą pateko ir Petras Gražulis.

V. Ąžuolas prie Seimo susirinkusiems žurnalistams sako, jog jo su mašina į parlamento vidiniame kieme esančią stovėjimo aikštelę niekas neįleido.

„Atėjo netgi 4 apsauginiai manęs vieno saugoti. Bet pasakė kreiptis į Seimo vadovybę, nes jiems yra duotas nurodymas neįleisti Ąžuolo į Seimą. Dabar pažiūrėsime, ar mane įleis per šį įėjimą su Seimo nario kortele. Turbūt neįleis. Bet mes puikiai visi žinome, kad šiandien valdantieji yra Konstitucijos okupantai, jie elgiasi kaip menkystos su visa tauta. Kartu ir su Seimo nariais. Nes Konstitucija yra okupuota visiems“, – savo poziciją dėstė V. Ąžuolas.

Jis neatmetė, jog galimas ir teisinis kelias. V. Ąžuolas teigė, jog prieš ateidamas į Seimą atliko testą, turi neigiamą jo rezultatą.

D. Kepenis teigė, jog jei jų „į Seimą neįleis, kviesime į talką kažką tai“.

„Yra Konstitucija, aš neprivalau pagal Konstituciją, negalima priversti žmogaus skiepytis. Aš netgi neprivalau savo kraują kažkam rodyti, dalinti. Mane apsaugo Konstitucija nuo galimybės, ar kažkieno noro imti mano kraujo mėginius, ar kažką į nosį kaišioti. Aš neprivalau, bet mus verčia“, – lauke prie Seimo antradienį kalbėjo D. Kepenis.

Valstietis D. Kepenis į Seimą pateko su parlamento nario kortele. Bet V. Ąžuolo kortelė jam patekti į Seimą neleido.

„Manęs neįleidžia“, – sakė politikas.

Jis apsaugai parodė neigiamą atlikto tyrimo rezultatą ir į parlamentą buvo įleistas. Tada politikas dar turėjo, ką pasakyti.

„Kitu žodžiu nei menkystos valdančiųjų net negalima pavadinti, tai yra pats geriausias lietuviškas žodis. Jie okupavo Konstituciją, dar nori okupuoti ir kalbą“, – sakė V. Ąžuolas.

Politikas dar pridūrė, kad dėl Seimo valdybos sprendimo žada kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją.

Į Seimą pateko ir Gražulis

Seimo Regionų frakcijos atstovas Petras Gražulis, kaip pats sakė, „atėjo pažiūrėti ar mane įleis“.

„Galimybių pasą turiu, galiu jį parodyti. (…) Bet šiandien kažkaip gavau atsakymą iš Seimo kanceliarijos, kad lyg patenkant į Seimą galioja kita tvarka, nei patenkant į kitas viešas įstaigas (…) Jie patys leidžia taisykles, jų nesilaiko“, – tvarką kritikavo Seimo narys.

P. Gražulis tikėjosi, jog Galimybių paso pakaks, jo dokumentas, anot parlamento, galios iki balandžio mėnesio pradžios.

Apsaugos darbuotoja patikrinusi P. Gražulio Galimybių pasą, jį praleido į Seimo.

P. Gražulis buvo nustebęs.

Jį atlydėjo P. Gražulio padėjėjas Seime Naglis Puteikis.

Gruodžio pabaigoje priimtos Seimo statuto pataisos numato, kad nuo sausio 11–osios į parlamentą Seimo nariui leidžiama patekti tik pateikus dokumentą, patvirtinantį, jog jis atitinka kriterijus, numatytus Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos paskelbimo.

Tai reiškia, kad Seimo narys turi įrodyti, jog yra paskiepytas nuo COVID–19, persirgęs šia liga arba turi neigiamą testo rezultatą.

Jeigu tokių duomenų nepateikęs parlamentaras nedalyvaus Seimo ar komitetų, komisijų posėdžiuose, bus laikoma, jog posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Seimo kanceliarijos duomenis, iki pirmadienio popietės 130 parlamentarų buvo pateikę reikiamus dokumentus, kad antradienį galėtų įeiti į Seimo rūmus.

Iš viso parlamente dirba 141 išrinktas politikas.

Antradienio rytą prie įėjimų į parlamento rūmus žada budėti po kanceliarijos darbuotoją ir padėti Seimo nariams patekti į pastatą.

Seimo vicepirmininkas „darbietis“ Andrius Mazuronis tvirtino, kad užblokavus Seimo narių korteles jų mandatai nepanaikinami, todėl ragino visam Seimui kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išaiškintų, ar tokiu būdu gali būti ribojamos tautos išrinktųjų galimybės atlikti pareigas.

Jis nuogąstavo, kad po kurio laiko paaiškėjus, jog minėtos Seimo statuto pataisos vis dėlto pažeidžia Konstituciją, galėtų kilti abejonių dėl priimtų įstatymų teisėtumo.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA