Po vaiko mirties nuo COVID-19 pradedamas tyrimas – Kas vyksta Kaune

Po vaiko mirties nuo COVID-19 pradedamas tyrimas

Asociatyvi / P. Grigaliūno nuotr.

Po vaiko mirties nuo COVID-19 inicijuojamas tyrimas dėl galimai netinkamos paslaugų kokybės, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministerija pavedė Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai atlikti tyrimą dėl paslaugų kokybės ir atitikimo norminiams aktams, taip pat tikslinasi aplinkybes, dėl ko užtruko teismo ekspertizės išvados.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje buvo registruota pirma vaiko mirtis nuo koronaviruso. Tai šeštadienį vėlai vakare savo „Facebook“ paskyros įraše patvirtino ir Statistikos departamento Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyriaus analitikas Jonas Bačelis.

Anot jo, vaikas mirė rugsėjo mėnesį, tačiau tikslią mirties priežastį dar turėjo nustatyti Valstybinė teismo medicinos tarnyba.

„Kitaip tariant, tas vienerių metų amžiaus vaikas mirė ne tik turėdamas teigiamą COVID testą, bet teismo medicinos ekspertizė nustatė, kad jo pagrindinė mirties priežastis buvo COVID“, – rašė J. Bačelis.

Respublikinės Telšių ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Eglė Lysovienė LRT teigė, kad rugpjūčio 31-ąją mama su vaiku kreipėsi į ligoninės priėmimo skyrių dėl laringito. Pasak jos, tuo metu nebuvo informacijos, kad jis galėjo sirgti COVID-19 ir buvo išleistas gydytis namo. Vaikas mirė kitą dieną – rugsėjo 1-ąją.

Iki šiol jauniausio žmogaus mirtis buvo registruota 20–29 metų amžiaus grupėje. Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nuo koronaviruso iš viso mirė 6974 žmonės.

Ekspertų išvados nėra

Vaiko mirties dėl COVID-19 tyrime prokurorai ekspertų išvados dar nėra gavę, jo laukiama artimiausiu metu, pranešė Generalinė prokuratūra.

Ikiteisminis tyrimas mažamečio mirties priežasčiai nustatyti buvo pradėtas rugsėjo 1 dieną, dėl teismo medicinos tyrimo į Valstybinės teismo medicinos tarnybos Šiaulių skyrių buvo kreiptasi rugsėjo 2-ąją.

Pasak pranešimo, iki pirmadienio 12 val. Telšių apylinkės prokuratūra oficialaus atsakymo dar nėra sulaukusi, tačiau jis jau išsiųstas ir turėtų būti gautas artimiausiu metu.

„Turimais duomenimis, nurodytą tyrimą Valstybinės teismo medicinos tarnybos Šiaulių skyriaus specialistai baigė šių metų gruodžio 6 dieną, atsakymas ikiteisminio tyrimo institucijai yra išsiųstas paštu ir turi būti gautas artimiausiu metu“, – sakoma pranešime.

Pasak prokuratūros, įprasta tokio pobūdžio teismo medicinos tyrimo ir išvados pateikimo trukmė siekia 3–4 mėnesius.

Gavęs teismo medicinos ekspertų išvadą bei atsižvelgdamas į kitus gautus duomenis prokuroras priima sprendimą dėl tolesnės ikiteisminio tyrimo eigos: papildomų tyrimo veiksmų atlikimo, ikiteisminio tyrimo nutraukimo arba tyrimo perkvalifikavimo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA