Raseinių rajone aptikta nelegali veisykla su beveik pusšimčiu tragiškomis sąlygomis laikomų šunų – Kas vyksta Kaune

Raseinių rajone aptikta nelegali veisykla su beveik pusšimčiu tragiškomis sąlygomis laikomų šunų

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotr.

Šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno departamento inspektoriai gavę socialinių partnerių VšĮ „LT- GYVŪNAMS savanoriai“ pranešimą apie galimai nelegaliai vykdomą gyvūnų augintinių veisimą atliko patalpų esančių Požečių k., Raseinių r. patikrinimą.

Patikrinimo metu buvo nustatyta, kad asmuo, neturintis veterinarinio patvirtinimo, žiauriomis sąlygomis, neteisėtai veisė bei laikė beveik pusę šimto šunų.

Iš laikytojo buvo konfiskuota net 40 įvairaus amžiaus mišrūnų, panašių į kokerspanielių, samojedų, belgų aviganių, Vakarų Škotijos baltųjų terjerų veislių šunis, skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Gyvūnai buvo laikyti ypač netvarkingose ir keliančiose riziką jų sveikatai sąlygose: lauke esančiose būdose, nešildomame ūkiniame pastate, gyvenamojo namo rūsyje, kambariuose, virtuvėje. Tikrintose patalpose bei lauko aplinkoje buvo rasta daug besimėtančių pašalinių daiktų, statybinių medžiagų, kuriais gyvūnai galėjo ne tik susižeisti, tačiau ir neturėjo galimybės laisvai judėti, inspektoriai niekur neaptiko švaraus vandens šunims palakti.

Šunis laikęs asmuo negalėjo pateikti visų gyvūnų vakcinacijos įrodymų, tik 4 iš rastų šunų buvo paženklinti mikroschema.

Konfiskuoti gyvūnai laikinai globai buvo perduoti Raseinių raj. savivaldybei bei gyvūnų globos įstaigai. Šunys, kuriems buvo reikalinga veterinarinė pagalba, nugabenti į veterinarijos gydyklą. Dėl nustatytų pažeidimų gyvūnų laikytojui pradėta administracinė teisena.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA