Į Kauną pirmą kartą atkeliavo istoriniai mados namų „Christian Dior“ kūriniai – Kas vyksta Kaune

Į Kauną pirmą kartą atkeliavo istoriniai mados namų „Christian Dior“ kūriniai

Organizatorių nuotr.

Trečiadienį žinomi Lietuvos dizaineriai, stilistai, nuomonės formuotojai bei kiti mados ir pramogų pasaulio atstovai rinkosi Kauno „Akropolyje“, kur atidaryta mados istoriko ir scenografo Aleksandro Vasiljevo paroda „Dior moteris“. Trečiame prekybos centro aukšte pirmą kartą Lietuvoje eksponuojami 1947-1988 metais mados namuose „Christian Dior“ sukurti moteriški kostiumai, aksesuarai, jų eskizai ir fotografijos. Įspūdingą parodos scenografiją kūrė floristas-dekoratorius Mantas Petruškevičius.

„Parodai atrinkti išskirtiniai legendinių „Christian Dior“ aukštosios mados namų moteriški kostiumai, aksesuarai bei drabužių fotografijos ir eskizai, atskleidžiantys šių mados namų ilgametę patirtį formuojant mados tendencijas. 1947 metais pristatęs savo debiutinę kolekciją Paryžiuje, Christianas Dioras sukėlė pasaulinio masto sensaciją ir vos per dešimtmetį sukūrė garbingą mados imperiją, kuri mados hierarchijos viršūnėje laikosi jau virš 70 metų. Tad retas mados žinovas pasiginčytų dėl jo įtakos moterų stiliui“, – susirinkusiems parodos atidaryme pasakojo A. Vasiljevas.

Kaip skelbiama „Akropolio“ pranešime, be eksponatų gausos, žymaus mados istoriko parodoje lankytojus pasitiko ir tų pačių mados namų sukurti kvepalai, kuriuos pristatė parduotuvės „Kristiana“ specialistai, bei įspūdinga floristo-dekoratoriaus M. Petruškevičiaus sukurta parodos erdvė, kurios centre – čiurlenantis fontanas.

Kauno „Akropolio“ valdytojos Brigitos Kuodytės teigimu, tokia paroda Lietuvoje rengiama pirmą kartą.

„Nuolat siekiame ne tik atliepti vyraujančias mados tendencijas, atitinkančias šiandieninės moters gyvenimo būdą, bet ir įkvėpti mūsų lankytojus. Todėl džiaugiamės galėdami pirmą kartą Kaune suorganizuoti išskirtinę, gerai pasaulyje žinomo mados istoriko parodą, suteikiančią progą atsigręžti į žymių mados namų istoriją ir netgi pamatyti revoliuciją mados pasaulyje sukėlusios pirmosios dizainerio Christiano Dioro kolekcijos, pakrikštytos „New Look“ vardu, kostiumus ir aksesuarus“, – kalba B. Kuodytė.

Pasiklausyti apie surinktus eksponatus ir susipažinti su mados namų „Christian Dior“ istorija trečiadienio vakarą susirinko žinomi Lietuvos dizaineriai ir mados pasaulio atstovai.

Trečiajame prekybos centro aukšte esančioje Renginių aikštėje įrengta nemokama paroda veiks nuo spalio 20 iki lapkričio 19 dienos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA