Ekspertai rekomenduoja taikyti revakcinaciją visiems suaugusiems Lietuvos piliečiams – Kas vyksta Kaune

Ekspertai rekomenduoja taikyti revakcinaciją visiems suaugusiems Lietuvos piliečiams

Pradedama kauniečių vakcinacija
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos (NEPT) posėdyje pirmadienį svarstyti visuotinės revakcinacijos (stiprinamosios dozės), stiprinamosios dozės po „Jansen“ vakcinos ir tolesnio „Moderna“ vakcinos naudojimo klausimai.

Kaip nurodoma Vyriausybės kanceliarijos pranešime, ekspertai, apibendrinę jau turimus pasaulio duomenis ir EMA sprendimus dėl visuotinės revakcinacijos, rekomenduoja ir Lietuvoje taikyti visuotinę revakcinaciją, t. y., skirti stiprinamąją vakcinos dozę visiems 18 metų amžiaus ir vyresniems asmenims.

Stiprinamąją dozę rekomenduojama skirti praėjus 6 mėnesiams po skiepijimo pagal visą vakcinacijos schemą, revakcinuoti siūloma mRNR vakcinomis. Revakcinacijos poreikis, anot ekspertų, turi būti vertinamas atsižvelgiant į individualią ar darbo pobūdžio riziką.

„Jansen“ vakcinos tyrimai rodo, kad vienos dozės apsauginis efektas nuo sunkios ligos ir mirties išlieka ir po 6 mėnesių, tačiau jis palaipsniui mažėja ir yra mažesnis nei kitų vakcinų.

Atlikti antrosios „Jansen“ dozės skyrimo tyrimai (po 2 ir po 6 mėn.) parodė, kad vakcinos efektyvumas didėja. Todėl siūloma asmenims, pasiskiepijusiems viena „Jansen“ vakcinos doze, praėjus 6 mėnesiams, skirti stiprinamąją „Jansen“ (arba mRNR vakcinos dozę), taip pat įvertinus individualų poreikį ir riziką.

Pasirodžius pranešimų, kad kai kurios šalys nutraukė „Moderna“ vakcinos skyrimą berniukams ir jauniems vyrams, NEPT rekomenduoja sulaukti daugiau duomenų ir gamintojo rekomendacijų, galbūt dėl mažesnės dozės revakcinacijos tikslais berniukams ir jauniems vyrams.

Naujienų agentūra BNS primena, kad šiuo metu sustiprinančioji dozė skiriama tik pagal prioritetines grupes metų pradžioje paskiepytiems gyventojams. Pavyzdžiui, vyresniems nei 75 metų senjorams.

Statistikos departamento duomenimis, iki šiol ją yra gavę beveik 39 tūkst. žmonių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA