Kauniečiai pratinasi prie naujų taisyklių: dalis „gpasą“ jau pasiruošę, kiti keiksnoja – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai pratinasi prie naujų taisyklių: dalis „gpasą“ jau pasiruošę, kiti keiksnoja

Kas vyksta Kaune, BNS, 2021/09/13 14:17
Galimybių pasas
Galimybių pasas

Pirmadienį įsigaliojus naujiems ribojimams šalia didesnių prekybos centrų ar kitų paslaugų vietų nuo pat ankstyvo ryto jau buriuojasi ne tik lankytojai, bet ir „gpaso“ tikrintojai. Dalis parduotuvių dokumento tikrinimui pasitelkė apsaugos darbuotojus, sukūrė naujas darbo vietas, į pagalbą pasitelkė ir specialius aparatus.

Nors dauguma lankytojų į patalpas keliauja jau pasiruošę „gpasą“, pasitaiko apie naujus reikalavimus ir nieko nežinančių. Pirmadienio rytą Kauno „Akropolyje“ užfiksuotas ir pirmasis konfliktas, kuomet į prekybos centrą be „gpaso“ norėjo patekti Antanas Kandrotas-Celofanas.

Į Kauno „Akropolį“ užėjus gausesniam lankytojų srautui, prie įėjimo susidaro nedidelės eilės, tačiau jos netrunka išsiskirstyti. Tiesa, tam, kad būtų paprasčiau užtikrinti lankytojų srautą Kauno „Akropolio“ sukamos durys išjungtos, o lankytojai kreipiami pro šalia esantį įėjimą. Čia „gpasus“ skenuoja ir darbuotojai, ir specialus aparatas.

Pirmadienio rytą į prekybos centrą užėjusi 83-ejų pensininkė Jadvyga nerimavo, kad dabar į prekybos centrus nebegali ateiti jos dukra, draugė, o pati tvarka nesanti tokia patogi, bet vylėsi, kad ji padės įveikti pandemiją.

„Kad tik ji padėtų… Gal ir gerai – sirgimų daug, mirčių daug – gal ir gerai, kad sugriežtino“, – sakė moteris.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad „gpaso“ neturintys žmonės nebegalės gauti kai kurių nebūtinų paslaugų, bus apribotos jų galimybės lankytis prekybos ir viešojo maitinimo vietose. Svarbiausių pasikeitimų, įsigaliojančių nuo pirmadienio, apžvalga čia.

„Gpasas“ – tai asmeniui nemokamai suteikiamas QR kodas, kurį gauna žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. „Gpasas“ yra susietas su e-sveikata sistema.

Jame pateikti tik tie duomenys, kurie reikalingi žmogaus tapatybei nustatyti. Nuskaičius gautą QR kodą, žmogaus tapatybė patikrinta su asmens dokumentu.

„Gpasas“ yra pagalbinė priemonė kovoje su pandemija, tačiau ji nepaneigia galiojančių teisės aktų reikalavimų laikytis saviizoliacijos režimo sergant COVID-19 liga.

Svarbiau – skiepijimasis

Nors įsigaliojantys griežtesni reikalavimai lankymuisi įstaigose pristabdys koronaviruso plitimą, didesnį poveikį tam turėtų skiepijimosi apimtys, sako Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja, vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė.

„Tai šiek tiek galbūt pristabdys, bet didžiausias pristabdymas būtų tada, jeigu mes turėtume didesnes skiepijimo apimtis“, – LRT radijui pirmadienį sakė L. Ašoklienė.

„Kuo daugiau žmonių pasiskiepys, ypatingai kuo daugiau žmonių bus pasiskiepijusių tose vyresnio amžiaus grupėse, tas plitimas viruso galėtų būti šiek tiek pristabdytas ir kas svarbiausia, mes turėtume gerokai mažiau tų sunkių atvejų, kada asmenys patenka į ligonines ir, žinoma, mirties atvejų“, – pridūrė ji.

Pasak vyriausiosios epidemiologės, šiuo metu matoma nerimą kelianti situacija, kai auga susirgimų skaičiai ir epidemiologinė situacija keičiasi, daugėja protrūkių, taip pat jie fiksuojami ugdymo įstaigose.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA