Į Lietuvą perkeliami 200 afganistaniečių bus apgyvendinti Kauno regione – Kas vyksta Kaune

Į Lietuvą perkeliami 200 afganistaniečių bus apgyvendinti Kauno regione

BNS 2021/08/25 18:42
Į Lietuvą parskraidinti afganistaniečiai / DELFI nuotr.

Lietuva priims iki 200 afganistaniečių, jų poreikiams užtikrinti numatyta apie 600 tūkst. eurų, trečiadienį nusprendė Vyriausybė. Keliais skrydžiais į mūsų šalį transportuojami Lietuvos kariuomenei talkinę vertėjai su šeimomis – šie žmonės bus apgyvendinti Raseinių rajone.

„Projektas parengtas atsižvelgiant į sudėtingą situaciją Afganistane, kad iškilusi grėsmė Afganistano piliečiams, kurie talkino Lietuvos ir kitų NATO šalių ginkluotosioms pajėgoms ir su jais giminystės ryšiais saistomiems asmenims“, – rašoma Vyriausybės nutarime.

Sprendimu Krašto apsaugos ministerijai pavesta organizuoti ne daugiau kaip 200 tokių afganistaniečių perkėlimą į Lietuvą ir jų poreikių užtikrinimą čia.

„Tikslų skaičių jau mes žinome, jis mažesnis, bet taip įrašyta pagal Migracijos komisijos sprendimą“, – po ministrų kabineto posėdžio sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Preliminari suma, reikalinga Afganistano piliečiams perkelti, apgyvendinti yra 600 tūkst. eurų“, – pridūrė jis. Pasak ministro, ši suma padengs jų apgyvendinimo ir išlaikymo išlaidas, iki kol šiems žmonėms bus suteiktas pabėgėlių statusas.

Kaip BNS informavo Krašto apsaugos ministerija, už šią sumą bus mokami komunaliniai mokesčiai, užtikrinamas maitinimas, maisto ir skalbinių vežiojimas, higienos priemonės afganistaniečiams ir kitos būtinosios jų reikmės.

Afganistaniečių šeimos įsikuria Raseinių technologijos ir verslo mokyklos bendrabutyje bei Raseinių pagalbos šeimai namuose. Kiekviena šeima turi po atskirą kambarį, didesnėms šeimoms suteikiami du kambariai.

„Ministerija tarpininkauja, glaudžiai dirba su savivaldybe, į procesą įsitrauks ir kitos ministerijos – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kurios turi integracijos programas“, – teigiama ministerijos atsakyme.

Trečiadienio popietę į Lietuvą atskraidinta dar pusšimtis lietuvių kariams padėjusių afganistaniečių ir jų šeimų narių. Naktį iš antradienio į trečiadienį į Vilnių jau atskraidinta 14 afganistaniečių vertėjų su šeimomis, iš viso – 50 asmenų.

„Kaip žinia, šiandien yra jau dabar parskraidinta į Lietuvą šimtas Lietuvos kariuomenei talkinusių afganų ir jų šeimos narių. Šiandien bus atskraidinta dar pusė šimto po kelių valandų ir, greičiausiai, kitą dieną dar paskutinė nedidelė grupelė. Paskutiniai sugrįš mūsų kariai“, – vėliau spaudos konferencijoje sakė ministras.

Oficialiai afganistaniečių vertėjų evakuacijos operacija bus pabaigta ketvirtadienį. Jie laikinai apgyvendinti Raseinių rajono savivaldybėje – ten numatyta apgyvendinti visus į Lietuvą perkeliamus afganistaniečius.

Su Lietuvos kariuomene Afganistane darbo sutartis iš viso turėjo 115 vertėjų. Anksčiau skelbta, kad išgabenimo į Lietuvą laukia apie 100 Lietuvos kariams padėjusių vertėjų bei jų šeimų narių, bijančių, kad Talibanas gali mėginti su jais susidoroti.

Afganistano kontrolę rugpjūčio viduryje, išvykstant paskutiniams JAV kariams, perėmė Talibanas, užėmęs sostinę Kabulą. Nuo to laiko išvykti iš Afganistano tapo sudėtinga.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA