Keičiasi kaukių dėvėjimo taisyklės | Kas vyksta Kaune

Keičiasi kaukių dėvėjimo taisyklės

DELFI, Kas vyksta Kaune, 2021/08/16 11:11
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo šiandien, rugpjūčio 16-osios, keičiasi kaukių dėvėjimo tvarka – žmonėms, turintiems Galimybių pasą, kaukių dėvėjimas tiek uždarose, tiek atvirose vietose tampa rekomendacinis.

Iki šiol kaukes dėvėti buvo privalu visose uždarose viešose vietose (bankuose, vaistinėse, parduotuvėse, kino teatruose, viešajame transporte ir kt.) vyresniems nei 6 metų amžiaus asmenims dėvėti kaukes. Jos buvo neprivalomos atvirose viešose vietose, jei laikomasi saugaus atstumo nuo kitų žmonių.

Nuo pirmadienio tiems, kurie turi Galimybių pasą, kaukių dėvėjimas lieka rekomendacinis. Neturintiems jo, dėvėti nosį ir burną uždengiančias apsaugos priemones privaloma laisvalaikio ir pramogų, apgyvendinimo įstaigose, parduotuvėse ar turgavietėse, paslaugų metu, viešojo maitinimo vietose, kino teatruose, renginiuose atvirose bei uždarose vietose. Tačiau kaukių dėvėjimo reikalavimas išliks tokiose vietose, kurios pasirenka netaikyti reikalavimo turėti Galimybių pasą.

Reikalavimai veikloms / SAM nuotr.

Kaip skelbė Sveikatos apsaugos ministerija, kaukių dėvėjimo taisyklių pažeidimai kontroliuojančių institucijų buvo fiksuojami kaip vieni dažniausių. Atsakingoms institucijoms nuolat vykdant kassavaitinę ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę, ryškėja tendencija, jog pažeidimų mažėja.

Tam, tikėtina, įtakos turi laisvesni ribojimai, iš karantino perėjus į ekstremalią situaciją, ir visuomenės prisitaikymas prie vadinamosios „naujosios realybės“. Nepaisantiesiems operacijų vadovo sprendimų gali grėsti baudą nuo 1500 iki 6000 eurų.

Reikalavimai veikloms / SAM nuotr.

Pokyčiai kavinėse

„Kas vyksta Kaune” primena, kad verslas gali pradėti veiklą įleidžiant lankytojus tik su Galimybių pasu, be jo galios griežtesni apribojimai.

Nuo pirmadienio viešojo maitinimo įstaigose viduje, veiklą vykdant be Galimybių paso, prie staliuko galės sėdėti ne daugiau kaip du asmenys arba vienos šeimos nariai, o lauke – ne daugiau kaip penki asmenys arba vienos šeimos nariai. Nevalgant reikės dėvėti kaukes.

Taip pat nuo pirmadienio koronaviruso testai Galimybių pasui gauti tampa mokami, tačiau išimtys bus taikomos dėl medicininių priežasčių negalintiesiems skiepytis ir nėščiosioms.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA