Kauno ligoninės didina pajėgumus: pastebi nedžiuginančią tendenciją – Kas vyksta Kaune

Kauno ligoninės didina pajėgumus: pastebi nedžiuginančią tendenciją

Asociatyvi / Kauno klinikų nuotr.

Kauno regiono ligoninėse ir toliau didėja COVID-19 liga sergančių pacientų skaičius bei auga stacionaro užimtumo rodikliai, todėl nuo ketvirtadienio Kauno regiono gydymo įstaigose didinamas COVID-19 liga sergančių pacientų gydymui skirtų lovų skaičius.

Kaip nurodoma LSMU Kauno klinikų pranešime, nuo rugpjūčio 12 dienos 20 papildomų stacionaro lovų su deguonies tiekimu atidaroma LSMU Kauno ligoninėje. Nuo rugpjūčio 14 dienos 20 stacionaro lovų su deguonies tiekimu ir 1 reanimacijos ir intensyvios terapijos (RITS) lova su DPV galimybe atidaroma Jurbarko ligoninėje.

Taip pat nuo šeštadienio 15 stacionaro lovų su deguonies tiekimu ir 1 RITS lova su DPV galimybe įsteigiama Marijampolės ligoninėje. Tokiu būdu nuo rugpjūčio 14 dienos Kauno regione COVID-19 liga sergančių pacientų gydymui bus numatytos 123 lovos su deguonies tiekimu ir 18 RITS lovų su DPV galimybe.

Šiuo metu Kauno regiono ligoninėse esančių stacionaro lovų su deguonies tiekimu užimtumas siekia 68 proc. (užimtos 46 iš 68 lovų). Reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 38 proc. (užimtos 6 lovos iš 16).

Pasak COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovo doc. Vaidoto Gurskio, pastebima naujų atvykstančių pacientų būklės sunkėjimo tendencija.

„Deguonies terapija skiriama 76 proc. Kauno regiono ligoninėse gydomų pacientų, kai prieš dvi savaites jos prireikdavo vos pusei gydomų pacientų. Taip pat pradėjo daugėti pacientų reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, – pranešime cituojamas doc. V. Gurskis. – Absoliuti dauguma sergančių COVID-19 liga pacientų, kuriems prireikia stacionarinės sveikatos priežiūros, yra neskiepyti žmonės. Gydomų pacientų amžius svyruoja nuo 30 iki 89 metų, vyraujanti amžiaus grupė 50-69 amžiaus žmonės.“

Tolesnis lovų skaičiaus didinimas priklausys nuo epidemiologinės situacijos ir nuo atvykstančių bei išvykstančių pacientų srauto. Šiuos duomenis Kauno regiono COVID-19 ligos valdymo grupė peržiūri ir analizuoja reguliariai, ir atsižvelgdama į juos, priima atitinkamus sprendimus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA