Sukūrė žemėlapį keliaujantiems su vaikais: sužymėti gamtos objektai, muziejai, žaidimų erdvės – Kas vyksta Kaune

Sukūrė žemėlapį keliaujantiems su vaikais: sužymėti gamtos objektai, muziejai, žaidimų erdvės

Žemėlapis keliaujantiems su vaikais./ Organizatorių nuotr.

Keliaujantiems su vaikais neseniai pristatytas specialus žemėlapis, kuriame pateikti gamtos objektai, pasivaikščiojimų takai, vandens telkiniai, muziejai, dvarai, žaidimų kambariai ir kiti lankytini objektai.

Žemėlapį inspiravo bendruomenė „Keliaujančios mamos“, joms talkino „Versli Lietuva“ ir Turizmo informacijos centrai visoje Lietuvoje.

Unikalus žemėlapis

Organizacijos „Keliaujančios mamos“ komunikacijos vadovė Agnė Chšanauskaitė teigė, kad tokį žemėlapį sukurti paskatino poreikis.

„Žemėlapių Lietuvoje sukurta įvairiausių, tačiau dar nei vienas nebuvo specialiai surinkęs objektų, palankių keliauti su vaikais. Dažnai mamos teiraudavosi, kokį pažintinį taką rekomenduotume aplankyti keliaujant su vaiku, kur būtų įmanoma pravažiuoti su vežimėliu, kur rasti nakvynės vietą, kurioje būtų vaikiškos lovytės, o kurios kavinės turi maitinimo kėdutes mažiesiems ir pan. Kadangi tai aktualu daugeliui šeimų, nusprendėme sukurti specialų žemėlapį“, – pasakojo A. Chšanauskaitė.

Ji teigė, kad visi žemėlapio objektai yra aplankyti organizaciją „Keliaujančios mamos“ vienijančių mamų, kurių yra apie 100 tūkst.

Vertina „lagaminais“

Kaip viskas vyksta? Mamos iš skirtingų Lietuvos miestų važiuoja į objektus ir įvertina juos pagal tam tikrus kriterijus.

Pagal pritaikymą lankytis su vaikais skiriama nuo vieno (aiškios nuorodos ir informacija) iki penkių „lagaminų“ (ne tik aiškios nuorodos, bet ir šiltas maistas netoliese, žaidimų erdvė, pritaikyta vaikų vežimėliams ir pan.).

Vertinimas suteikia informacijos ar lankytinoje vietoje yra kur pamaitinti ir pervystyti mažylį, informuoja ar saugu keliauti su mažaisiais bei pateikia daugybę kitų sklandžiai kelionei svarbių dalykų.

Žemėlapis keliaujantiems su vaikais./ Organizatorių nuotr.

Gausybė objektų

Žemėlapyje pateikta galybė objektų: apžvalgos aikštelės, pėsčiųjų takai, paplūdimiai ir vandens telkiniai, pilys/dvarai, baseinai ir spa, apžvalgos bokštai, dviračių takai, gyvūnų parkus, žaidimų erdvės ir pramogų parkai, muziejai ir teatrai, skulptūros ir paminklai, parkai, piliakalniai, kalnai, nakvynės vietos bei kiti objektai.

Šiuo metų žemėlapyje yra 222 objektai, dar 200 objektų bus netrukus suvesti. Turinys kuriamas mamų savanorių pagalba.

Žemėlapis nuolat pildomas, o prie jo kūrimo gali prisidėti kiekviena keliaujanti mama ar tėtis.

Žemėlapyje galima pasirinkti lankytinus objektus norimoje teritorijoje ar judėti nuo vieno miesto link kito bei rasti norimus objektus pagal kategoriją visoje Lietuvoje. Čia patogu iš anksto susidaryti kelionės maršrutą ir taip taupyti laiką.

Kilni misija

Dalis žemėlapyje esančių objektų yra komerciniai. A. Chšanauskaitė pažymėjo, kad tai daroma dėl kilnios misijos. „Komerciniai objektai įtraukiami į žemėlapį su sąlyga, kad sumokės simbolinį mokestį arba priims daugiavaikes mamas nemokamai. Projekto metu siekiame suteikti galimybę keliauti vienišoms daugiavaikėms mamoms“, – sakė projekto atstovė.

Surinktas mokestis skiriamas daugiavaikėms mamoms su mažaisiais keliauti: apmokamos kelionės, nakvynės išlaidos, nuperkami objektų lankymo bilietai ir pan.

Ką aplankyti Kaune ir netoliese

Žvilgtelkime, ką žemėlapis siūlo aplankyti Kaune. Kol kas čia siūloma nuvykti į zoologijos sodą „Zoopark“ ir žaidimų erdvę „Curiocity“ prekybos ir laisvalaikio centre Vytėnuose.

„Labai rekomenduojame lankyti ir gyvūnų ūkius, parkus ar zoologijos sodus, kurių Lietuvoje yra daugiau kaip 15. Jie itin įdomūs vaikams, dažname parke vyksta įvairios edukacijos, yra galimybė pašerti gyvūnus ir pan.“ – pasakojo A. Chšanauskaitė.

Kauno apskrityje yra šie gyvūnų parkai: „Šilėngirės slėnis“ (Birštonas), „Gyvas kalnas“ (Kaišiadorių r.), „Myliu kaimą“ (Kaišiadorių r.), „Jonavos alpakos“ (Jonavos r.).

Žemėlapį keliaujantiems su vaikais rasite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.