Ilgai nemokamo testavimo dėl COVID-19 tikėtis nereikėtų, išliks maždaug iki rudens – Kas vyksta Kaune

Ilgai nemokamo testavimo dėl COVID-19 tikėtis nereikėtų, išliks maždaug iki rudens

BNS, DELFI 2021/07/22 10:19
COVID-19 testavimo punktas oro uoste
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Privalomas testavimas nepasiskiepijusiems kai kurių profesijų atstovams nemokamas išliks maždaug iki rudens, o savanoriškai besitestuojantys gyventojai už jį gali turėti susimokėti ir anksčiau, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Kai žmonės renkasi testavimą vietoj vakcinavimo – čia yra epidemijos kontrolės priemonė sektoriuose, kur yra daugiau kontaktų, kur mes nustatome didesnį atvejų, ypatingai įvežtinių, skaičių arba kur bendras vakcinavimo lygis yra mažesnis, kaip transporte. Dabar mes į tai žiūrime kaip į tokią prevencinę kontrolės priemonę, tačiau kuo toliau laikui einant, vis dėlto reikės ir tokių priemonių, kurios tą alternatyvą rinktis testavimą, kuris yra visuomenei brangus, nes mokesčių mokėtojai už jį moka nemažai, padarys šiek tiek darančią įtaką arba paties darbuotojo, arba darbdavio kišenei“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjerė.

Ji teigė, kad šis klausimas buvo aptartas ir su darbdavių atstovais, kurie supranta, jog pasiskiepyti kuo daugiau žmonių yra visos visuomenės, o taip pat ir darbdavių, interesas, todėl gali būti svarstomos ir tam tikros skatinimo priemonės besiskiepijantiems.

„Aš sakyčiau, kad ir įmonės, ir darbdaviai – ir apie tai kalbėjome su darbdavių organizacijomis – yra suinteresuoti, kad kuo daugiau žmonių būtų paskiepyta, tai galbūt mes čia galime kalbėti apie kažkokias papildomas priemones, kur ir verslas, darbdaviai prie to prisidėtų per papildomą laisvadienį. Bet man atrodo labai svarbu, kad tokias priemones nustatant, tie žmonės, kurie jau pasiskiepijo, priėmė sąmoningą sprendimą saugodami save ir kitus, nesijaustų šiek tiek kvailio vietoje“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji teigė, kad už testavimą valstybė mokės „dar kurį laiką“.

„Manau, kad iki rudens galime sakyti, kad tikrai“, – sakė ministrė pirmininkė.

Pasak jos, tai galioja kalbant apie specialybes, kurioms yra privaloma testuotis, tuo tarpu žmonėms, kurie savanoriškai testuojasi norėdami keliauti ar patekti į renginius, galimybė tai padaryti nemokamai gali būti panaikinta anksčiau.

„Čia mes kalbame apie valstybės nustatytą prievolę. Ir čia yra valstybės nustatyta prievolė testuotis ir tai yra truputėlį kitas dalykas. Bet kai mes kalbame apie alternatyvas, apie žmogaus galimybes rinktis, ypatingai dėl savo asmeninių tam tikrų laisvalaikių ar kažkokių kitų poreikių, tuomet jau, matyt, mokesčių mokėtojų pareiga šitą sąskaitą apmokėti tikrai pasibaigs greičiau negu kad privalomo testavimo“, – pareiškė ministrė pirmininkė.

I. Šimonytė vylėsi, kad paskutiniu metu matomi augantys pirmuoju skiepu pasiskiepijusiųjų skaičiai rodo, jog žmonės įvertino prastėjančią epidemiologinę situaciją ir tai, kad reikėtų suskubti iki rudens pasiskiepyti.

„Kartais žmonės, kurie nenori skiepytis, sako, čia yra mūsų teisė ir niekas negali mums aiškinti, kad mes neturime teisės šitaip elgtis. Visa tai būtų gerai, jeigu tai nepažeistų kitų žmonių teisių, todėl, kad kiti žmonės turi teisę į sveikatos paslaugas ir jeigu jie tų sveikatos paslaugų negauna todėl, kad visa sistema iš esmės yra paskiriama tam, kad gydytume žmones, kurie yra užsikrėtę covidu, ir dabar, kai yra vakcina ir galimybė apsisaugoti nuo tos ligos bent jau sunkių formų tikrai yra prieinama, manau, kad tai nėra labai sąžiningas argumentavimas“, – sakė ji.

Lietuvoje nuo COVID-19 bent viena vakcina yra pasiskiepiję 47 proc. gyventojų.

Nuo liepos 26 dienos įsigalioja papildytas sąrašas specialybių, kuriose leidžiama dirbti tik pasitikrinus dėl COVID-19: į jį be kitų ir anksčiau buvusių specialybių įrašyti krovinių ir keleivių vežėjai, pramogų, maitinimo įstaigų ir kitų sričių darbuotojai, kariai.

Privalomo testavimo nereikia, jei darbuotojas yra pilnai pasiskiepijęs arba persirgęs koronavirusu.

Karantinas nesiskiepijusiems

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį po Vyriausybės posėdžio prabilo apie karantiną, kuris turėtų būti taikomas skiepo negavusiems asmenims.

„Jis yra sudėtingesnis tuo požiūriu. Nes, kaip buvo, jei visi turi būti namie – tai visi turi būti namie. Bet kita vertus, toks sprendimas turbūt buvo logiškas, kai alternatyvių apsisaugojimo priemonių paprasčiausių nebuvo, bet koks žmonių kontaktas kėlė riziką. Bet dabar mes turime pusę visuomenės pasiskiepijusių pilnai ar bent pirmu skiepu. Tai buvo jų pasirinkimas, vakcinų yra pakankamai kiekvienam.

Vadinasi, apribojimai, kurie buvo taikomi praėjusių metų pabaigoje, turbūt nebebūtų tiek pagrįsti dabar. Nes žmonės laikosi rekomendacijų, taisyklių, imasi priemonių apsaugoti save ir kitus. Tam ir buvo sukurtas Galimybių pasas, kad būtų galima neuždaryti visko ir diferencijuoti rizikas, pagal tai, koks yra klientas“, – aiškino ministrė pirmininkė.

Ministrė pirmininkė dar kartą pakartojo, jog svarbiausia nuostata dabar – kad vaikai nuo rugsėjo mokytųsi kontaktiniu būdu.

„Vyriausybės nuostata – darysime viską, kad vaikai mokytųsi kontaktiniu būdų. Tai bus papildoma rizika dėl epidemiologinės situacijos vien dėl to, kad vaikai sugrįš į mokyklas. Kuo daugiau žmonių bus pilnai paskiepyti rugsėjo mėnesį, tuo saugiau mes jausimės tada“, – Žinių radijo laidoje „Pozicija“ teigė ministrė pirmininkė I. Šimonytė.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.