Šiandien Kaune atliktos 4 varpos protezo implantavimo operacijos – Kas vyksta Kaune

Šiandien Kaune atliktos 4 varpos protezo implantavimo operacijos

„Ortopedijos technika“ nuotr.

Erekcijos sutrikimai – jautri tema, kuria vyrai vis dar vengia kalbėti. Šis negalavimas kelia ne tik didžiulį psichologinį diskomfortą, bet ir grėsmę gyvenimo kokybei apskritai. Apie vieną iš alternatyvų erekcijos sutrikimams gydyti kalbamės su „Gijos Klinikų“ urologu – seksologu Titu Simaška, kuris šiandien Kaune atliko net 4 varpos protezo implantavimo operacijas.

Istorija mena ne vieną atvejį, kai vyrai įvairiais būdais stengdavosi susigrąžinti prarastas galias, tačiau panašiausios į šiuolaikines varpos protezavimo operacijos pradėtos atlikti maždaug prieš 40 metų JAV, kur ir šiuo metu jų atliekama daugiausiai – virš 20.000 operacijų per metus.

Kaip nurodoma „Ortopedijos technika“ pranešime spaudai, varpos protezai yra specialiai pritaikyti medicininiai prietaisai, chirurginiu būdu implantuojami į varpos vidų bei leidžiantys erekcijos sutrikimų turintiems vyrams pasiekti erekciją.

Padės chirurgija

„Šių operacijų dažniausiai prireikia, kai erekcijos disfunkcijas sukelia kraujotakos sutrikimai, susiję su vyresniame amžiuje atsiradusiais degeneraciniais pakitimais, ateroskleroze, rūkymu. Taip pat sergantiems cukriniu diabetu, po patirtų traumų, vėžio gydymo, prostatos operacijos, – vardina urologas Titas Simaška, – „Chirurgija gali padėti tais atvejais, kai medikamentinis gydymas yra neefektyvus ar nepriimtinas“.

Klinikiniai tyrimai rodo, kad po kai kurių vėžio rūšių gydymo net 75 proc. jaunų vyrų patiria erekcijos sutrikimų, tačiau tik nedaugelis iš jų ieško profesionalios pagalbos.

Varpos implantų dėjimo operacijos gali būti atliekamos įvairaus amžiaus vyrams. Šiandien Kaune „Gijos Klinikose“ chirurgas Titas Simaška atliko 4 tokio tipo operacijas vyrams, kurių amžius nuo 46-erių iki 67-erių metų. Operacijos, kuriose taip pat dalyvavo kolega iš Belgijos – Dr. Maxime Sempels iš universitetinės Lježo ligoninės, atliktos pagal naujausią metodologiją, atitinkančią aukščiausius Europinius standartus, griežtai laikantis Europos urologų asociacijos gairių.

Visais atvejais buvo atliktos minimaliai invazinės operacijos, implantuojant pusiau lanksčius JAV gamintojo implantus. Šio tipo implantas išlieka visada standus. Ramybės būsenoje varpa priglaudžiama prie kūno, o lytinių santykių metu – atlenkiama. Varpos ilgis po operacijos lieka nepakitęs.

Kiekviena operacija užtruko nuo 1 iki 2 val., buvo atliekama bendrinėje nejautroje.

Po tokių operacijų pacientai kitą dieną jau išleidžiami į namus, po 2-5 dienų gali grįžti prie įprastos veiklos. Su sunkesniu fiziniu darbu teks šiek tiek luktelėti, kol sustiprės raumenys. O jau po 4-6 savaičių galima pradėti aktyvų lytinį gyvenimą.

Pooperaciniu laikotarpiu kurį laiką juntamas nedidelis skausmas, nežymus patinimas. Pacientai turi dėvėti labiau aptemptus rūbus.

Be erekcijos sutrikimų, šiomis operacijomis taip pat gydomas varpos kreivumas bei Peirono liga.

Tyrimų, kuriuose dalyvavo 185 pacientai iš įvairių Europos medicinos įstaigų, duomenimis, pacientų ir jų partnerių pasitenkinimas operacijos rezultatais viršija 95 proc.

Nors tokios operacijos sugrąžina aktyvų lytinį gyvenimą, pakelia savivertę ir įneša atšilimą į poros tarpusavio santykius, reikia įvertinti ir tai, jog bet kuri chirurginė intervencija neapsaugota nuo galimų komplikacijų pavojaus, tokių kaip: hematoma, kraujavimas, vidaus organų pažeidimas ar infekcija.

Medicinos literatūroje pastebėta, jog infekcijos rizika pirminiam varpos implantui yra 1-4 proc., didesniu polinkiu į infekciją pasižymi pacientai su spinalinėmis patologijomis dėl dažnesnių šlapimo takų uždegimų. Tačiau tiesioginės sąsajos tarp cukriniu diabetu sergančių pacientų ir didesnės infekcijos rizikos neužfiksuota.

Pasak gydytojo T. Simaškos, kuris taip pat yra ir Europos seksualinės medicinos jungtinio multidisciplininio komiteto narys, ,,Itin svarbu išsamiai pasikalbėti su pacientu dar iki operacijos, viską detaliai jam paaiškinti, nesukeliant per didelių lūkesčių, atkreipti jo dėmesį ne tik į operacijos pliusus, bet ir galimas rizikas, kad pacientas pasvertų visus ,,Už“ ir ,,Prieš“ bei pasirinktų tai, kas geriausia jam“.

Tinka ne visiems

Viename stipriausių Europos andrologijos centrų – Londono universiteto koledžo ligoninėje – stažavęsis chirurgas Titas Simaška atkreipia dėmesį, jog operacinis gydymo metodas nėra tinkamas, jeigu erekcijos sutrikimas yra psichogeninės kilmės, esant padidintai infekcijos rizikai, tam tikrais cukrinio diabeto atvejais.

Bet kokiu atveju, kilus abejonėms ar klausimams, norintiems tiesiog pasitarti, rekomenduojama kreiptis į gydytoją, kur, išlaikant konfidencialumą, bus individualiai įvertinta konkreti paciento situacija ir nutarta, kokių priemonių imtis. Ne visais atvejais tai būtinai turi būti operacija. Dažnai pakanka ir paprastesnių gydymo metodų.

Nedelsti ir kreiptis į gydytojus patartina ir todėl, kad neretai erekcijos sutrikimai gali signalizuoti ir apie ankstyvuosius kitų ligų požymius.

Varpos implantų dėjimo operacijos šiuo metu nėra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Operacijos kaina priklauso nuo operacijos ir implanto tipo, kitų individualių aplinkybių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.