Neįtikėtinas aplaidumas: gyvūną įkaitusiame automobilyje paliko daugiau nei valandai – Kas vyksta Kaune

Neįtikėtinas aplaidumas: gyvūną įkaitusiame automobilyje paliko daugiau nei valandai

„Kas vyksta Kaune“ „Facebook“ grupės „Kur stovi policija Kaune“ nario Š. Ramoškos nuotr.

Internautai pasidalijo kadrais su automobiliu, kuriame paliktas bejėgis šuo. Anot nuotraukomis pasidalijusio Šarūno, šuo smarkiai lekavo, bėgo seilės. Gyvūną pastebėjęs neabejingas kaunietis po valandos sulaukė šeimininko ir paaiškino apie galimas tokio elgesio grėsmes.

„Ką su tokiais besmegeniais daryti? Sėdi vargšas jau kokį pusvalandį pirtyje ne savo noru, seilės bėga, lekuoja. Alio homo primitivo“, – „Kur stovi policija Kaune“ „Facebook“ grupėje rašė Šarūnas Ramoška.

Komentaruose pasipylė patarimų ir pasipiktinimo lavina, vieni sakė greičiau daužti automobilio langą ir gelbėti gyvūną, kiti patarė kviesti policijos pareigūnus ar pranešti prekybos centro informacijai, jei automobilis stovi šalia, kad savininkas kuo skubiau grįžtų prie automobilio. Dalis komentuojančių nesuprato problemos rimtumo ir ragino nesikabinėti prie ramiai sėdinčio keturkojo.

„Jeigu prie prekybos centro, tai kad per informaciją pakviestų automobilio savininką, arba 112 kad susisiektų“, – rašė Evelina.

„Žiauru, kaip žmonėms toks tuščias turi būti protas tokiu laiku pastatyti mašiną su tokiu tarpeliu ant saulės ir išvaryt kažkur, nesuvokiama vaikus palikt, tai įsivaizduokit gyvūnas irgi gyvybė ne žaislas, bet panašu žmogui jie kaip koks žaisliukas sulūš – įsigys nauja“, – apmaudą liejo Eigilė.

„Išbelsčiau langą ir nesukčiau galvos“, – tikino Ovidijus.

„Langas pravertas, gal atidaryti pilnai, kad iššoktų ir galėtų apšvarint mašiną? Parduotuvėse negalima su šunimis, tai ir paliko, langą kažkiek paliko praverta“, – tykančios grėsmės neįžvelgė Armandas.

Po kurio laiko komentaruose įrašo autorius pranešė, kad savininkas grįžo ir išklausė laukusiojo patarimų apie tai, jog gyvūno karštame automobilyje palikti nedera.

„Šeimininkai atsirado, sveikinam biglį, pirtininkų čempioną, kantriai prie +50 valandą laiko pralaukus savo seimininkų“, – sarkastiškai rašė Šarūnas.

Pavojus gali kilti vos po 5 minučių

JAV atlikti tyrimai rodo, kad lauke esant 30 laipsnių oro temperatūrai, automobilio vidaus temperatūra per pusvalandį gali pasiekti net +46 °C. Specialistai įspėja, kad esant dideliems karščiams, keturkojų gyvūnų automobilyje nederėtų palikti nei 5 minutėms. Šiek tiek praverti automobilio langai skirtumo jokio nedaro.

Temperatūra automobilyje kyla žaibiškai ir šuo pradeda tankiau lekuoti, taip bandydamas apsisaugoti nuo perkaitimo. Ties tam tikra temperatūros riba centrinė nervų sistema nebesugeba savęs apsaugoti ir šuo gali pasijausti labai blogai arba net nugaišti.

Jeigu per karščius pamatėte automobilyje paliktą gyvūną, nedelsdami bandykite surasti jo savininką, o jei to padaryti nepavyks, kreipkitės į bendrąjį pagalbos numerį 112 ir kvieskite policiją, kad gyvūnui būtų suteikta reikiama pagalba.

Pagal LR ANK 346 str. 16 d. žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo vieno šimto penkiasdešimt iki dviejų tūkstančių eurų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.