G. Nausėda suteikė malonę dviem nuteistiesiems | Kas vyksta Kaune

G. Nausėda suteikė malonę dviem nuteistiesiems

R. Tenio nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Baudžiamuoju kodeksu, atsižvelgęs į Malonės komisijos posėdyje apsvarstytus prašymus ir pateiktas rekomendacijas, Valstybės dienos išvakarėse suteikė malonę dviem nuteistiesiems.

Vienam asmeniui paskirta laisvės atėmimo bausmė sušvelninta trejais, kitam – dvejais metais, rašoma Prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

Sprendimas suteikti malonę nuteistiesiems atleidžiant juos nuo dalies jiems paskirtos bausmės priimtas atsižvelgus į tokias aplinkybes kaip aukšta motyvacija keisti savo elgesį, paskirtos bausmės vykdymo metu nuteistojo parodytos pastangos aktyviai dalyvauti socialinės reabilitacijos programose, kiti pokyčiai, rodantys pasiryžimą integruotis į visuomenę, nuteistojo amžius ir fizinė negalia.

Taip pat įvertinta, kad asmenys nusikalto pirmą kartą, nusikaltimai padaryti dėl beviltiškos kaltininko padėties, psichinės ir fizinės prievartos.

Pagal Lietuvos įstatymus malonė teikiama pagal pačių nuteistųjų prašymus. Šie prašymai gali būti svarstomi tik įsiteisėjus teismo nuosprendžiui.

Malonės gali prašyti visi asmenys, nuteisti Lietuvos teismų, taip pat Lietuvos piliečiai, nuteisti kitų valstybių teismų, tačiau atliekantys bausmę Lietuvoje. Prašančiajam malonės gali būti taikomas atleidimas nuo visos ar dalies bausmės atlikimo.

Malonės komisijos posėdis įvyko 2021 m. gegužės 28 dieną. Posėdyje buvo svarstyti 54 nuteistųjų malonės prašymai.

Malonės komisiją sudaro Lietuvos Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų pirmininkai, teisingumo ministras, generalinis prokuroras arba jų įgalioti atstovai, Prezidento patarėjas teisės klausimais, Lietuvos kriminologų asociacijos, Kalinių globos draugijos ir Lietuvos nusikaltimų aukų rėmimo asociacijos atstovai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA