Šilainių kiemai vėl skęsta šiukšlių kalnuose: Kaunas ne tvarkosi, o šiukšlinasi? – Kas vyksta Kaune

Šilainių kiemai vėl skęsta šiukšlių kalnuose: Kaunas ne tvarkosi, o šiukšlinasi?

E. Šmito nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Šilainiai nepaliauja prašyti pagalbos, dėl perpildytų šiukšlių konteinerių ir kiemuose besiplaikstančių šiukšlių. Panašu, kad problema vyrauja ne viename kieme, tačiau šiukšlių konteinerių tuštinimo dažnis nepadidėjo.

„Šilainiai, Baltijos g. 100. Trečia diena skęsta konteineris“, – pirmaisiais kadrais pasidalijo šilainiškis Evaldas Šmitas. Nors pastebėjus, kad šiukšlių konteineriai minėtu adresu tuštinami ketvirtadieniais, vyras patikino, kad problema šilainių kiemuose vyrauja nepriklausomai nuo savaitės dienos.

„Štai kaip dirba „Kauno švara“ jau penktadienis. Daugėja šiukšlių. Nuėjus prie sekančio konteinerio, prašau, dar gražiau“, – dar daugiau kadrų pasidalijo kaunietis penktadienį, kai minėtame kieme šiukšlių konteineriai turėjo būti jau ištuštinti.

Anot vyro, tai ne konkretaus kiemo problema, o didžiosios dalies šilainių mikrorajono, o vaizdų yra užfiksuotų ir Vilijampolėje. Kauniečio teigimu, net ir numatytu laiku, kaip skelbiama „Kauno švaros“ atliekų tuštinimo grafike, šiukšliavežis net nebuvo atvykęs.

„Taigi kur Kaunas tvarkosi?? Nusprendžiau vedžiodamas šuniuką pafotkinti, kaip Kauno švara darbuojasi. Gal uždedam ženklus kaunas šiukslinasi? Kaip manote? Dėl Baltijos g. 100, turėjo atvažiuot ketvirtadienį, bet taip mašina ir neatvyko… Komunalinių atliekų mašina atvažiuoja kiekvieną dieną iš pačio ryto. Vilijampolė irgi skęsta nuo šiukšlių“, – teigė jis.

Šilainiai skęsta šiukšlėse / Skaitytojo nuotr.

Vyras pastebi, kad raginimai rūšiuoti antrines atliekas nėra efektyvus, nes gyventojai net neturi galimybės išmesti tų šiukšlių kaip priklauso, nes konteineriai visada pilni ir ištuštinami itin retais atvejais.

„Tiesiog baisu, vejas nešioja tą plastiką, maišelius, pakuotes – baisu. Kam mes rūšiuojam tada? Reikia mesti į bendrus konteinerius, kurie tušti būna“, – nusivylimo neslėpė E. Šmitas.

Prireikus, „Kauno švara“ konteinerius tuštins dažniau

Situaciją pakomentavo „Kauno švaros“ viešųjų ryšių specialistas Jonas Tumpa.

Baltijos g. 100 antrinės atliekos (stiklas, plastikas ir metalas bei popierius ir kartonas) tuštinamos„ bent 2 kartus per savaitę. Pagal grafiką, šiuos konteinerius „Kauno švara“ darbininkai tuština pirmadienį ir penktadienį. Įprastai tokio konteinerio tuštinimo dažnio visada užtenka – konteineris praktiškai niekada nebūna perpildytas ir gyventojams nereikia palikinėti atliekų šalia konteinerio. Visgi, šį kartą į plastikui ir metalui skirtą konteinerį buvo sumesti dideli šiam konteineriui nepritaikyti kartono atliekų kiekiai, todėl konteineris galimai užsigrūdo ir atliekos negalėjo pakliūti į pusiau požeminio konteinerio dugną“, – teigė J. Tumpa.

„Jeigu gyventojai pastebėjo, kad antrinėms žaliavoms skirtas konteineris užsipildė, o mūsų darbininkai jo vis dar neužtuštino – jie apie tai gali informuoti mūsų specialistus, skambindami (8-37) 38 69 49 arba parašydami į antrines@svara.lt.

Atsižvelgdami į gyventojų pastebėjimus, mūsų darbuotojai atsiųs šiukšliavežį ir papildomu reisu ištuštins perpildytą konteinerį. Jeigu ši situacija pasikartos, antrinių žaliavų konteinerių tuštinimo dažnį padidinsime“, – patikino jis.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.