Kilnus Kauno klinikų pacientės artimųjų poelgis išgelbės sunkių ligonių gyvybes – Kas vyksta Kaune

Kilnus Kauno klinikų pacientės artimųjų poelgis išgelbės sunkių ligonių gyvybes

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) praneša, jog trečiadienį, birželio 30 dieną, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose registruota potenciali 50 metų organų donorė.

Kaip rašoma NTB pranešime žiniasklaidai, artimiesiems davus sutikimą paaukoti mirusiosios organus, medikai atliko tyrimus, siekiant nustatyti ar organai tinkamai transplantacijai. Nustatyta, jog transplantacijoms tinkami donorės inkstai. Dėka artimųjų kilnios valios, donorės inkstai išgelbės gyvybę ar ženkliai pagerins gyvenimo kokybę dviem sunkiai sergantiems recipientams, kurie tinkamų inkstų laukė 8 mėnesius bei 4,4 metus.

NTB atkreipia dėmesį, kad į inkstų laukiančių recipientų sąrašą galėtų būti įtraukta žymiai daugiau žmonių, tačiau ne visi, kuriems galėtų būti atlikta inkstų transplantacija, kreipiasi dėl jos, todėl sergančius lėtinėmis inkstų ligomis ar jau dializuojamus pacientus ir jų artimuosius ragina pasidomėti tokia galimybe.

Šiuo metu inkstų transplantacijos Lietuvoje laukia 117 žmonių. Inkstai Lietuvoje persodinami dviejuose transplantacijos centruose – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose. Šiuose centruose inkstų transplantacijos atliekamos iš mirusio ir iš gyvo donoro. Šiemet jau atliktos 42 mirusio donoro bei 5 gyvojo donoro inkstų transplantacijos.

Pareikšti sutikimą po mirties transplantacijai paaukoti organus ir audinius gali kiekvienas pilnametystės sulaukęs asmuo. Tai padaryti galima užpildžius sutikimą internetu, visose gydymo įstaigose bei „Eurovaistinės“ vaistinėse.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA