Maudynės Lampėdyje virto kova už gyvybę: kaunietė dėkoja dviem jaunuoliams – Kas vyksta Kaune

Maudynės Lampėdyje virto kova už gyvybę: kaunietė dėkoja dviem jaunuoliams

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Atgaivinantis pasiplaukiojimas ežere karštą vasaros dieną neįvertinus savo jėgų gali baigtis labai liūdnai. Tragedija vos neįvyko praėjusį savaitgalį – „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja dėkoja dviem mokiniams ir kitiems žmonėms, kurie moters sūnų be gyvybės ženklų ištraukus iš Lampėdžio tuoj pat ėmėsi veiksmų, kad jaunas vyras būtų išplėštas mirčiai iš nagų. Dėl drąsių kauniečių pastangų atvykus greitajai nelaimėlis jau kvėpavo.

„Noriu pasidalinti išgyvenimu ir padėkoti už išgelbėtą gyvybę.

Šiemet, birželio 21 d., man prasidėjo atostogos. Karšta, tad į pavakarę su 20-mečiu sūnum ir broliu nusprendėm išsimaudyti Lampėdy… Sūnus nors suaugęs, bet plaukt išmoko ne per seniausiai. Jiedu su broliu nuėjo maudytis ir nuplaukė nuo seklumos į salą.

Grįžtant atgalios sūnui pritrūko jėgų, jis paplaukė į šoną nuo seklumos ir jos nepajutęs po kojom supanikavo, pradėjo skęsti. Kapstėsi iš paskutiniųjų, bet nebetoli kranto visgi pasidavė ir nugrimzdo.

Šalia plaukęs ir jam padėjęs brolis jo puolė ieškot ir šiaip ne taip ištempė į paviršių. Krante buvusieji pastvėrėm ir išnešėm sūnų į krantą, bet jis jau buvo be gyvybės ženklų – akys užvirtę, nekvėpavo, visas mėlo. Pati klaikiausia mano gyvenimo akimirka… turbūt niekada jos nepamiršiu.

Kaip ir to, kas vyko vėliau. Krante buvo du Veršvų gimnazijos mokiniai Milvydas T. ir Lukas G., abu 16-mečiai. Jie nepasimetė ir pradėjo daryti širdies masažą pasikeisdami, o aš pūčiau orą sūnui į burną. Moteris su dviem mažais vaikučiais ruošėsi namo, bet pamačiusi nelaimę paskambino pagalbos numeriu, iš kurio buvo girdima reikiama informacija. Jei ko negirdėjau ji persakydavo.

Tikrai nepamenu, kiek mes taip gaivinom be jokių skaičiavimų su pavertimu ant šono, bet stebuklas įvyko. Sūnus pradėjo kvėpuoti, atpylė vandenį. Atvykusios dvi medikų brigados jau rado atgaivintą, nors dar nesąmoningą. <...>

Kodėl tai rašau? Nes nesvietiškai noriu padėkot ir pasakyt, kad turime žmonių ir jų darbų, apie kuriuos dažnai lieka nutylėta. Ir su dideliu prašymu, žmonės, nesimaudykit vieni, šalia turi būti žmonių.

Kartais nežinai, kada sutiksi svarbiausią žmogų gyvenime. Gal tik kelioms minutėms“, – laimėtą kovą už gyvenimą „Kas vyksta Kaune“ adresuotame laiške nupasakojo moteris. Jos sūnus trečiadienį dar buvo ligoninėje.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.