Kauno aplinkosaugininkų akcijos rezultatai maloniai nustebino: užfiksuotas vos vienas pažeidimas - Kas vyksta Kaune

Kauno aplinkosaugininkų akcijos rezultatai maloniai nustebino: užfiksuotas vos vienas pažeidimas tikrino statybinių atliekų vežėjus

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Aplinkos apsaugos departamento Kauno, Jonavos, Kaišiadorių ir Raseinių aplinkos apsaugos inspekcijų pareigūnai keturiuose Kauno miesto rajonuose vykdė aplinkosauginę akciją „Atliekų vežimas“.

Per akciją aplinkosaugininkai daugiausia dėmesio skyrė statybinių atliekų vežėjams. Kelyje buvo stabdomos transporto priemonės, galimai vežančios statybines atliekas.

Aplinkosaugininkai tikrino transporto priemonių vežamo krovinio važtaraščius, kur vežamos atliekos ir ar vežamos dulkėtumą keliančios atliekos yra uždengtos pagal nustatytus reikalavimus.

Per akciją aplinkosaugininkai patikrino 38 krovinines transporto priemones. Buvo nustatytas tik vienas atliekų vežimo aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimas, kai statybinės atliekos buvo vežamos be važtaraščio ir neuždengtos.

„Džiugu, kad nustatytas tik vienas pažeidimas. Manau, kad ši akcija padėjo atkreipti atliekų vežėjų dėmesį ir davė teigiamų rezultatų“, – sako Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Celiešius.

Dėl nustatytų pažeidimų pradėta administracinio nusižengimo teisena. Kauno valdybos pareigūnai atliekų vežimo patikrinimus vienu metu visame Kauno valdybos pareigūnų kontroliuojamame mieste numato vykdyti ir ateityje.

Aplinkos apsaugos departamentas primena:

-vežant atliekas Lietuvos Respublikos teritorijoje, privaloma turėti 1 darbo dieną prieš vežimą GPAIS suformuotą atliekų vežimo lydraštį;

-vežantys atliekas krovininiais automobiliais turi atsižvelgti į pagrindinius reikalavimus: krovinio svoris turi atitikti gabenimo dokumentuose nurodytą svorį, būtina turėti galiojančias sutartis su gavėjais, krovinio dokumentai turi būti užpildyti tvarkingai;

-už atliekų įvežimo ar importo į Lietuvą reikalavimų pažeidimą ir už Aplinkos apsaugos įstatymo pažeidimus atsakingiems asmenims bus rašomi protokolai ir skiriamos nuobaudos.

Administracinių nusižengimų kodeksas už pažeidimus numato baudą nuo 30 iki 3 000 eurų. Už Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatymo pažeidimą numatyta nuo 600 iki 1 200 eurų bauda.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA