Kauniečių šeima Palangoje: 500 eurų savaitgaliui greičiausiai neužteks – Kas vyksta Kaune

Kauniečių šeima Palangoje: 500 eurų savaitgaliui greičiausiai neužteks

delfi.lt 2021/06/13 17:14
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Dar vienas savaitgalis, kai vasaros sostine vadinamas kurortas Palanga banguoja nuo žmonių minios: garsiojoje Basanavičiaus gatvėje minios poilsiautojų, kavinės ir barai perpildyti, o prie užkandžius ir kavą prekiaujančių prekybos kioskelių – eilutės. Darbo išties daug turi ir gintarų dirbinių bei kitų suvenyrų prekeiviai.

Verslininkai pripažįsta, kad atslinkus šilumai ir saulei, poilsiautojai po truputį įsilinguoja, atsipalaiduoja, atveria savo pinigines ir jau laisviau mėgaujasi savo savaitgaliais. Ypač tai buvo pastebima šeštadienį, sekmadienį žmonių jau buvo šiek tiek mažiau, bet taip pat netrūko.

„Darbo dienomis žmonių būna kur kas mažiau, o vakarais atvyksta vis daugiau klaipėdiečių ir šiaip aplinkinių miestelių žmonės. Nusiperka kavos ar karštų vaflių su šokoladu, kiti – užkandžiauja kavinėse. Gyvenimas po truputį įsibėgėja“, – džiaugėsi kava ir lengvais užkandžiais Basanavičiaus gatvėje prekiaujanti jauna mergina.

Jai antrino ir vyresnio amžiaus gintaro dirbinių prekeivė.

„Sekmadienį iki 10 valandos ryto jau nupirko bemaž 30 suvenyrų, o pats darbymetis turėtų prasidėti popiet, kai žmonės išsimiegos ir išeis iš savo viešbučių į Basanavičiaus gatvę. Tada jau pamatysite kas bus“, – kalbėjo smulkioji verslininkė.

Vasara Palangoje / DELFI nuotr.

Prie kai kurių garsesnių ir populiaresnių kavinių, norint į jas patekti, savaitgaliais tenka ir pastovyniuoti eilėse.

„Norėjome su šeima nueiti į ukrainietiškų valgių restoraną, tačiau buvo užimti visi staliukai. Teko šiek tiek palaukti, tačiau jau geriau 10 minučių lukterti ir skaniai pavalgyti savo mėgstamo maisto, nei eiti bet kur, kur nežinai kokios kokybės maistas“, – sakė iš Klaipėdos į Palangą atvykusi Jolanta su vyru Tomu ir dukrele Urte.

Basanavičiau gatve vaikštinėjanti šeimynėlė iš Druskininkų sakė, kad kartais ir jiems norisi pakeisti aplinką ir pasilepinti jūros malonumais.

„Mes Druskininkuose neturime jūros, tad norisi pasimaudyti bangose. Vanduo dar šaltokas, bet ryžomės šokti į Baltijos jūros vandenį. Šeštadienį bangos maloniai nustebino. Dar nustebino tai, kai šeštadienį prasidėjo smarki liūtis, visi puolė į kavines, barus, jos buvo sausakimšos. Poilsiautojų išties daug“, – šyptelėjo šeimos galva Marius.

Pasiteiravus apie viešbučių ir barų kainas, druskininkiečiai atsakė: „Visur kurortuose panašios kainos. Jei nori nakvoti pačiame centre ir valgyti Basanavičiaus gatvės kavinėse – šiek tiek brangiau, nei Druskininkuose, tačiau tikrai kainos daug nesiskiria. Turbūt visuose Lietuvos pagrindiniuose kurortuose – Palangoje, Nidoje, Juodkrantėje, Šventojoje, Druskininkuose, Biržuose kainos, bent jau centrinėse gatvėse, panašios“, – sakė kurorto svečiai.

Netoliese vakštinėjanti kauniečių šeimynėlė – Kristina ir Marius su dviem mažamečiais berniukais – Simu ir Luku dėl kainų buvo konkretesnė.

„Per penktadienį, šeštadienį ir iki sekmadienio vakaro išlaidom atsidėjome 500 eurų, bet jau matome, jog neužteks. Teks eiti į bankomatą arba atsiskaityti kortele. Kainos išties nemažos – vien viešbučiui dviem naktims išleidome 200 eurų, vienas kartas pavalgyti gana kukliai, skaičiuojant bare, keturių asmenų šeimynėlei – mažiausiai 50 eurų. Pavyzdžiui, per pietus už Kijevo kotletą sumokėjau 14 eurų, žmona valgė salotų – 10 eurų, vaikams blyneliai kainavo, berods, po 8 eurus ir dar pasiėmėme atsigerti kavos, o vaikai – sulčių. Taip pusšimtinės vienu prisėdimu ir stalo ir nėra“, – sakė Marius.

Jam antrino žmona Kristina.

„Brangoka, bet ką darysi. Tokiu pandeminiu laikotarpiu po užsienio šalis trankytis su mažais vaikais nesinori, o pailsėti po sunkios savaitės darbų ir pakeisti aplinką gi norisi. Juk ne viskas skaičiuojama tik pinigais“, – sakė kaunietė.

Be to, ji pasidžiaugė, kad ir vaikams yra veiklos.

„Nuomojami elektriniai riedžiai, dviračiai, paspirtukai. Netoliese vaikų žaidimų parkelis, batutai ir kitos pramogos, o ir prie jūros jie mėgsta statyti smėlio pilis. Vaikams – tai rojus. O jei vaikai nesierzina ir yra laimingi, tuomet ir tėveliai patenkinti“, – šyptelėjo moteris.

J. Basanavičiaus gatvė / Asociatyvi / DELFI nuotr.

Valanda pasivažinėjimo elektriniu rėdžiu šalia Basanavičiaus gatvės kainuoja 15 eurų valandai, paspirtuku – 7 eurai, pramogų ant batutų kaina valandai – 10 eurų. Pasivažinėjimas elektra varomomis mašinėlėmis 5 min. – 5 eurai, tačiau joje vienoje telpa ir vaikas ir suaugęs.

„Sekmadienis – ramesnis. Jei būtumėte atėję vakar vakare, būtų tekę laukti, buvo toks laikotarpis, tai kokias 2 valandas nuolat buvo užimtos mašinėlės. Ir barai buvo sausakimši. Šiandien, sekmadienio rytą, jau ramiai“, – sakė mašinėlęs nuomojantis verslininkas.

Tai, kad Palangoje ne visi poilsiautojai žiūri į kainas patvirtino ir klaipėdietis Vladas.

„Nuolat savaitgaliais su žmona atvykstame pasivaikščioti Basanaviačiaus gatve, taip pat ir prie Palangos tilto, prie jūros. Čia tvyro išties kurortinė atmosfera. Tiesiog atsigauna širdis po savaitės darbų, o ne gi dar imsi skaičiuoti kiekvieną kąsnelį, kiek kas kainuoja. Valgome tai, kas skanu. Turime savo mėgstamą kavinę – „Molinį asotį“ ir čia visada einame. Man kainos – tikrai nesikandžioja“, – sakė Vladas.

Jis teigė, kad prieš kelias dienas nuėjo į garsųjį „De Cube“ restoraną, kur labai gražiai išpuoselėtas vidinis kiemelis su fontaniukais, gėlynais ir žaliaisias krūmynais, tačiau jį nemaloniai nustebino maistą iš klientų panosių tiesiog atiminėjantys milžiniški kirai.

„Skraido aplink, o jei nusisuki ir lėkštės nesaugai, pritupia šalia ir prisėlinę atima dalį lėkštės turinio. Savo akimis mačiau, kad tai ne kartą padarė iš kitų klientų. Jie tokio dydžio, kad išties nejauku“, – pasakojo klaipėdietis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.