Kviečia prisijungti prie socialinės akcijos „Galiu daugiau nei tu manai“ – Kas vyksta Kaune

Kviečia prisijungti prie socialinės akcijos „Galiu daugiau nei tu manai“

Organizatorių nuotr.

Jau ketvirtus metus iš eilės vyksta tarptautinė socialinė akcija „Galiu daugiau nei tu manai“, kurios tikslas – šviesti visuomenę apie Dauno sindromą ir juos turinčius žmones, padėti sumažinti Dauno sindromą turinčių žmonių atskirtį Lietuvoje. Šiemet dėl Covid-19 pandemijos akcija bus kiek kitokia, ji vyks keliais etapais: atskirai Lietuvoje ir Anglijoje.

Lietuvoje akcija startuoja jau birželio 11 d. Išbandyti savo jėgas vardan kilnaus tikslo pasiryžęs irkluotojas, treneris, sporto stovyklų organizatorius, sveikos gyvensenos projektų įgyvendintojas, žmogus nevengiantis iššūkių ir išbandymų – Žilvinas Barakauskas nori atkreipti lietuvių dėmesį į vis dar gyvus stereotipus ir prisidėti, kad vaikučių su Dauno sindromu gyvenimas Lietuvoje taptų šviesesnis.

„Vaikai man reiškia daug. Dažnai neįvertiname daromos jiems įtakos ir nesuvokiame jų galimybių. Dirbdamas su jais galiu prisidėti prie jų ateities. Mokslai ir papildomi seminarai man parodė, kokią atskirtį išgyvena specialių poreikių turintis jaunimas ir jų šeimos.

Įgyvendindamas šį žygį noriu atkreipti žmonių dėmesį į tuos, kurie kiekvieną dieną stengiasi dėl savo artimųjų šviesesnio rytojaus, atiduoda visą save ir dažnai dėl to tampa dar labiau pažeidžiami. Sporte išmokau, kad kovoti už save turi kiekvieną dieną, bet kai esi ne vienas, ta kova ir kelias yra gerokai lengvesni“, – sako Žilvinas.

Ne vieną apdovanojimą tarptautinėse varžybose pelnęs, patyręs sportininkas per tris dienas irkluodamas, mindamas dviratį ir eidamas pėsčiomis žada įveikti beveik 500 km. Birželio 11 d. penktą valandą ryto startavęs nuo Baltojo tilto Vilniuje Žilvinas irkluos iki Kauno, ten persės ant dviračio ir mins iki Klaipėdos, o žygį pabaigs 13 d. keliaudamas pėsčiomis nuo Smiltynės iki Nidos.

Akcijos „Galiu daugiau nei tu manai“ iniciatorius Tautvydas Piragis, pats su žmona augina dukrytę su Dauno sindromu. Tautvydas – anykštėnas, gyvenantis Lutone (Jungtinė Karalystė), augindamas tokį ypatingą vaiką problematiką mato iš labai arti.

Su stereotipais ir pačiomis įvairiausiomis žmonių reakcijomis, pasak Tautvydo, jų šeima susidūrė jau gimdymo namuose. Kaip bebūtų skaudu pripažinti, Anglijoje tokiam vaikui gyventi daug lengviau, o Lietuvoje žmonės su Dauno sindromu vis dar lieka užribyje.

„Norisi, kad ir Lietuvoje Dauno sindromą turintys vaikai bei suaugusieji galėtų gyventi pilnavertį gyvenimą, užsiimti mėgstama veikla, dirbti, štai todėl prieš ketverius metus gimė akcijos „Galiu daugiau nei tu manai“ idėja“, – sako T. Piragis. Simboliškai mindamas dviratį iš Anglijos į Lietuvą, apie šią akciją skleisdamas žinią, iš neabejingų žmonių Tautvydas renka aukas ir šiuos pinigus skiria šviečiamosioms programoms Lietuvoje, kad kuo didesnė visuomenės dalis sužinotų: žmonės su Dauno sindromu yra visiškai tokie patys, kaip ir mes – norintys gyventi, mylėti, dirbti, o svarbiausia – nebūti atskirtyje.

„Labai džiaugiuosi, kad atsiranda vis daugiau palaikančių, neabejingų žmonių. Esu dėkingas Žilvinui, kuris šiais metais perima žygio vėliavą Lietuvoje. Toks žygis reikalauja gero fizinio, psichologinio pasirengimo ir ištvermės, tačiau visus sunkumus atperka pasiekti rezultatai“, – sako Tautvydas.

Per trejus praėjusius metus „Galiu daugiau nei tu manai“ žygių metu neabejingų žmonių paaukotos lėšos buvo skirtos įvairioms edukacinėms programoms, vaikučių su Dauno sindromu sveikatinimui. Žygio dalyvių surinktomis lėšomis finansuotas socialinis filmas moksleiviams „Ne nurašyk, o palaikyk“, apie jų bendraamžius turinčius šį sindromą. Lietuvos Respublikos Seime surengta konferencija „Specialių poreikių (negalią) turinčių vaikų ugdymo problemos ir perspektyvos“.

Šiais metais paaukoti pinigai bus skirti vaikų su Dauno sindromu, gyvenančių Lietuvos vaikų globos namuose terapijai su žirgais. O taip pat, šeimų, kuriose auga tokie vaikučiai, specializuotoms vasaros stovykloms.

Organizatoriai kviečia visus neabejingus žmones jungtis prie akcijos „Galiu daugiau nei tu manai“ ir tapti šios ypatingos žinutės nešėjais kartu. Galite palaikyti Žilviną ir prisijungę prie jo birželio 13 d. Smiltynėje kartu pėsčiomis įveikti paskutinę atkarpą iki finišo linijos Nidoje.

Aukoti galite: VšĮ „Po mažą žingsnį kartu“, Sąsk. Nr. LT947300010160448004.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
VERSLAS
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA