Vilniečiai nori prie jūros ir jau dėlioja maršrutus, kaip aplenkti spūsčių sostine tapusį Kauną – Kas vyksta Kaune

Vilniečiai nori prie jūros ir jau dėlioja maršrutus, kaip aplenkti spūsčių sostine tapusį Kauną

delfi.lt / Nerijus Povilaitis, Kas vyksta Kaune 2021/06/04 11:28
Asociatyvi / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Pagaliau sulaukus vasariško oro karantino iškankinta tauta veržiasi į pajūrį. Tačiau išsvajotą atgaivą gali kaip reikiant apkartinti košmariška kelionė automobiliu: Kaune bei jo apylinkėse vykstant kelių remonto darbams vairuotojai dūsta įspūdingose spūstyse. Vilniečiai ir už Kauno gyvenantys vairuotojai jau dėlioja maršrutus, kuriais vykstant be didesnio streso galima pasiekti pajūrį ir netapti kelininkų „įkaitais“.

Košmaras Kaune – to dar nėra buvę

Nuolat remontuojamais keliais ir plačiais mero Visvaldo Matijošaičio užmojais garsėjantis Kaunas prasidėjus vasarai tapo tikra šalies „spūsčių sostine“. Ir tai pajuto ne tik kauniečiai, o visi, kuriems tenka vykti į Kauną, ar bent važiuoti pro jį.

Automobilių spūstys miestą sukaustė remontui uždarius viena pagrindinių transporto arterijų vadinamą Pilies žiedą ir šalia esantį, tiek naujamiestį, tiek ir senąją miesto dalį su Vilijampolės ir Šilainių rajonais jungiantį P. Vileišio tiltą. Savivaldybė žada, kad darbai bus baigti iki rugsėjo 1-osios.

Tuo pačiu metu mieste toliau tvarkomos ir kitos judrios gatvės, be to Kelių direkcija vykdo du „amžiaus projektus“ pagrindiniame šalies kelyje A1, jungiančiame tris didžiuosius miestus: Vilnių, Kauną ir Klaipėda. Kaune statomas dar vienas, jau trečiasis tiltas per Nerį, už IX-ojo forto rekonstruojama vadinama Giraitės sankryža.

Eismo spūstis kelyje Vilnius – Kaunas – Klaipėda / DELFI nuotr.

Kauną vertėtų aplenkti

Tad spūstys formuojasi ne tik mieste, bet ir prekybos ir pramogų centrą „Mega“ apylinkėse, šalia jo besidriekiančiame kelyje Vilnius – Klaipėda.

Ką daryti, jeigu nuo Vilniaus pusės automobiliu vykstate link pajūrio, o ties Kaunu patekote į spūstį? Šioje situacijoje būtų vienas patarimas – tikrai nereikėtų sukti iš pagrindinio kelio ir mėginti spūstį apvažiuoti per miestą ir į magistralę įsukti kitoje vietoje. Geriau tikrai nebus, miestą kausto spūstys, eismo sąlygos piko metu – nepavydėtinos, tad geriausias sprendimas tokioje situacijoje – likti savo vietoje, apsišarvuoti kantrybe ir lėtai judėti į priekį.

Visgi, optimaliausia išeitis, kaip išvengti ne pačių maloniausių potyrių – aplenkti „spūsčių sostine“ tapusį Kauną. Pajūrį galima pasiekti ir vykstant kitais maršrutais, nors atstumai ir didesni, bus galimybė pro automobilio langą gėrėtis Lietuvos gamta, o ne uostant išmetamąsias dujas stebėti nevilties iškankintų vairuotojų veidus.

Kaunas tapo spūsčių sostine / DELFI nuotr.

Galima vykti ir pro Ukmergę, ir pro Jonavą

Pateikiami keli maršrutų variantai, kurie sumodeliuoti naudojant „Google žemėlapius“.

Iš Vilniaus į Palangą vykstant tiesiausiu keliu per Kauną bei Klaipėdą 332 km. kelią teoriškai įveiksite per 3 val. 38 minutes. Taip apskaičiavo vairuotojų plačiai naudojama „Google žemėlapių“ programa. Tačiau realiomis sąlygomis prie šio laiko derėtų pridėti dar valandą ar dvi.

Vykstant link pajūrio pirmieji kelio remonto darbai prasideda ties Kaišiadorimis, o didžiausias išbandymas lauktų Kaune ties prekybos centru „Mega“ ir keli kilometrai už jo, kur dirba kelininkai.

Vengiant pagrindiniame šalies kelyje A1 susidarančių spūsčių galima rinktis maršrutą periferijos keliais.

Vienas tokių maršrutų, kurio ilgis 362 kilometrai nuo sostinės veda per Ukmergę link Kėdainių. Tada pasukama link Cinkiškių, kur patenkama į pagrindinį šalies kelią A1 ir juo vykstama link pajūrio.

Egzistuoja ir kita galimybė, kaip nedarant itin didelio lanksto apvažiuoti Kauną ir išvengti didžiųjų spūsčių. Nuo sostinės vykstant link Kauno, pasiekus pusiaukelę, ties Elektrėnais reikėtų 143 numeriu pažymėtu keliu vykti link Jonavos. Toliau kelionę tęsiant keliu E67 pasiekiama magistralė Vilnius – Klaipėda. „Google žemėlapiai“ nurodo, kad renkantis šį maršrutą teks įveikti 354 km, o kelionė iki pajūrio truks apie 4 val.

Alternatyvus maršrutas iš Vilniaus į Palangą / DELFI nuotr.

Kelionė Pamariu – turintiems daugiau laiko

Norint išvengti kelionės pagrindine šalies transporto arterija A1, galima rinktis kitą maršrutą. Iš Vilniaus į Palangą vykti pro Ukmergę, Panevėžį, Šiaulius bei Plungę. Maršruto ilgis – 373 km., o kelionė truks apie 4 val. 50 min.

Panašiai tiek pat, apie 5 val. tektų važiuoti renkantis vakarinę pusę – iš sostinės per Trakus vaizdingomis vietovėmis vykstant į Birštoną bei Jurbarką ir ties Kryžkalniu įsiliejant į magistralę A1. Maršruto ilgis – 383 kilometrai.

Turint daugiau laiko bei noro pamatyti šį tą įdomaus galima rinktis ir kitą variantą, vykstant tuo pačiu maršrutu nesukti į pagrindinį šalies kelią, o Palangą pasiekti važiuojant pro Šilutę. Kelionė truks daugiau nei 5 val., teks įveikti 375 kilometrus, tačiau turėsite galimybę pravažiavus Šilutę pakeliui užsukti į Ventės ragą, aplankyti Lietuvos Venecija vadinamą Mingės kaimą, Kintus, pasigrožėsi Pamario gamta.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.