Vyriausybės analitikas: panašu, kad perlipome trečios COVID-19 bangos piką – Kas vyksta Kaune

Vyriausybės analitikas: panašu, kad perlipome trečios COVID-19 bangos piką

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvoje imunitetą nuo COVID-19 įgijus beveik 40 proc. visų gyventojų, panašu, kad perlipome trečios bangos piką – nauji atvejai, teigiamų tyrimų procentas, 14 dienų sergamumas krenta ir pandemijos pagreitis mažėja, rašoma Vyriausybės parengtoje duomenų apžvalgoje.

Anot Vyriausybės analitiko Aisčio Šimaičio, šiuo metu daugiau nei 85 proc. mirčių nuo COVID-19 sudaro neskiepytų asmenų mirtys, tad nors didžiausios rizikos, 65 metų amžiaus ir vyresnių, grupėje bent dalinį imunitetą jau yra įgavę apie 65 proc. žmonių, šios grupės tolesnė imunizacija yra labai svarbi siekiant išvengti mirčių.

Ypač spartus naujų atvejų mažėjimą matomas Vilniaus regione, kur atvejų skaičius yra nukritęs 40 proc. nuo prieš dvi savaites buvusio piko. Hospitalizacija Vilniaus regione taip pat perėjo į kritimo fazę, tačiau Šiaulių regione vis dar matomas kilimas. Vakcinacijos tempas išliko nepakitęs ir šiuo metu didžioji dalis pirmų vakcinos dozių tenka 45–65 metų asmenims.

Imunitetą jau turi 38 proc. gyventojų

Lietuvoje imunitetą nuo COVID-19, tikėtina, turi bent 38 proc. gyventojų. Šis skaičius, tikėtina, yra didesnis dėl nenustatytų užsikrėtimų ir asmenų, kurie COVID-19 persirgo daugiau nei prieš 6 mėn., bet vis dar turi imunitetą. 65+ amžiaus grupėje šis procentas viršija 65 proc.

Imunitetas / LRV nuotr.

90 proc. mirusiųjų nevakcinuoti

Nuo šių metų balandžio 1 d. 86 proc. visų mirusių nuo COVID-19 buvo nevakcinuoti, dar 6 proc. mirčių buvo asmenų, kurie užsikrėtė COVID-19 praėjus mažiau nei 4 savaitėms nuo pirmo skiepo, tad daugiau nei 90 proc. mirusių sudarė asmenys, kurie greičiausiai neturėjo imuniteto virusui.

Mirusiųjų amžiaus struktūra lieka iš esmės nepakitusi – 80 proc. mirčių sudaro 65+ amžiaus grupės asmenų mirtys, tad šių asmenų imunizacija išlieka vienu esminių veiksnių mažinant mirčių nuo viruso skaičių.

Mirties atvejai / LRV nuotr.

Trečiosios bangos pikas

Lietuvoje trečios bangos pikas jau matomas pagal daugumą rodiklių – 7 dienų atvejų skaičių, teigiamų tyrimų procentą, 14 dienų sergamumą ir neigiamą pagreitį.

Trečiosios bangos pikas / LRV nuotr.

Regioniniai skirtumai

Regioniniai skirtumai išlieka. Vilniaus regione matome jau dvi savaites trunkantį atvejų skaičiaus kritimą ir savaitę trunkantį ligoninių užimtumo mažėjimą. Šiaulių regione atvejų skaičiaus augimas stabilizavosi, tačiau ligoninių užimtumas vis dar didėja.

Regioniniai skirtumai / LRV nuotr.

Skiepijimo tempas

Skiepijimo tempas ir vakcinuojamų asmenų struktūra išlieka nepatikę. Apie pusę skiepų sudaro antros dozės, o tarp pirmą dozę gaunančių asmenų daugiausia yra 45-54 ir 55-64 amžiaus asmenys.

Skiepijimo tempas / LRV nuotr.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.