Gyventojai raginami pasitikrinti duomenis apie savo koronaviruso istoriją – Kas vyksta Kaune

Gyventojai raginami pasitikrinti duomenis apie savo koronaviruso istoriją

BNS 2021/05/17 16:43
Lauko kavinės Laisvės alėjoje ir Senamiestyje per karantiną
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nuo kitos savaitės Lietuvoje ruošiantis pradėti naudoti galimybių pasą, Registrų centras ragina gyventojus e.sveikatoje pasitikrinti duomenis – ar šioje sistemoje yra suvesta apie buvusį susirgimą koronavirusu arba gautą skiepą nuo COVID-19.

„Per šitą savaitę siūlytume kiekvienam Lietuvos gyventojui pasitikrinti savo paciento profilyje (e.sveikatoje – BNS), kokie yra duomenys apie covido situaciją: ar užfiksuotas skiepo, prasirgimo, jei žmogus sirgo, faktas“, – valdančiosios Laisvės partijos frakcijos posėdyje pirmadienį sakė Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

Anot D. Vilytės, duomenys galimybių pasui bus naudojami iš e.sveikatos, kurioje jie bus atnaujinami kas valandą. Pasą, atversiantį gyventojams daugiau galimybių karantino sąlygomis, galės gauti imunitetą nuo koronaviruso jau įgiję (persirgę, pasiskiepiję) bei testus atlikę gyventojai.

Testas galios 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento, t. y. nuo testo atlikimo, bet ne nuo testo rezultatų įvedimo į e.sveikatos sistemą.

„Dėl testų, kadangi testų galiojimas yra 24 valandos, siūlytume naudotis greitaisiais (antigeno – BNS) testais, nes jų įvedimas į sistemą yra šiek tiek greitesnis“, – aiškino D. Vilytė.

Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė informavo apie susitarimą su savivaldybėmis dėl atskirų linijų gyventojams testuotis, kad gautų galimybių pasą. „Yra atskira registracija testavimuisi galimybių pasui“, – sakė ji.

Į galimybių pasą sieks integruoti ir antikūnų testus

Antikūnų testai kol kas negalios norintiems gauti galimybių pasą. „Serologinis testas vienareikšmiškai gali būti naudojamas galimybių pase. Problema ta, kad duomenys, kurie yra e.sveikatoje, buvo vedami skirtingai ir neturime duomenų, kurie yra standartizuoti, kuriuos būtų galima paimti juos ir integruoti į galimybių pasą“, – kalbėjo viceministrė.

Jos teigimu, Registrų centras ieško būdų, kad į e.sveikatą antikūnų testų rezultatai būtų suvedami pagal vieningą sistemą. „Tai laiko klausimas, kada bus įvesta“, – teigė Ž.Simonaitytė.

Registrų centro atstovė nepranešė tikslios datos, nuo kada galimybių pasą galės gauti ir tie žmonės, kurie neturės e.sveikatoje įrašo apie sirgimą COVID-19, bet bus pasidarę antikūnų testą. Tuo tarpu ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis sako, kad tą planuojama padaryti dar birželį.

Galimybių pasas – ir Registrų centro klientų aptarnavimo centruose

Galimybių pasą bus galima gauti specialioje interneto svetainėje, patvirtinant tapatybę per elektroninius valdžios vartus. Tuomet bus suformuotas specialus kodas, kurį nuskaitęs tikrintojas matys žalią arba raudoną spalvą.

Pasak D. Vilytės, galimybių pasą gauti vyresniems žmonėms, neturintiems priėjimo prie kompiuterių ar spausdintuvų, turėtų padėti šeimos nariai ar artimieji. Taip pat pasus bus galima gauti Registrų centro klientų aptarnavimo centruose.

„Kur žmonės galės ateiti su asmens tapatybės dokumentu ir jį pateikę bei sutikę, kad būtų galima prieiti prie sistemos, gaus atspausdintą galimybių pasą“, – aiškino ji.

D. Vilytė informavo, kad buvo svarstyta galimybė leisti paslaugos tiekėjui, žmogui pateikus pasą ir sutikus, kad būtų tikrinama, nustatyti, ar jam galioja galimybių pasas. Tačiau po svarstymų tam nepritarta dėl duomenų kaupimo ir saugojimo rizikos.

Registrų centro atstovės teigimu, galimybių pasas šiuo metu jau baigiamas rengti. „Esame finišo tiesiojoje su galimybių paso realizavimu. Tikime, kad pasas gegužės 24-ąją veiks“, – teigė D. Vilytė.

V. Jurgutis pabrėžia, kad šiuo metu vyksta paskutiniai galimybių paso techninio ir teisinio derinimo darbai.

Su šiuo pasu gyventojai galės lankytis viešojo maitinimo įstaigų viduje, plačiau teikti laisvalaikio, apgyvendinimo paslaugas, dalyvauti didesniuose renginiuose tiek lauke, tiek viduje.

Galimybių pasą galės gauti visi Lietuvos piliečiai nuo 16 metų, o jaunesniems, kurie norės naudotis švelnesnėmis karantino sąlygomis, pakaks pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Galimybių pasu bus galima naudotis tik Lietuvoje.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skaičiuoja, kad birželio 7-ąją Lietuvoje bus apie 1,5 mln. žmonių, kurie galės naudotis galimybių pasu be papildomų testų, nes bus persirgę arba gavę skiepą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.