Dalis Kauno rajono moksleivių mokslo metus užbaigs namuose – Kas vyksta Kaune

Dalis Kauno rajono moksleivių mokslo metus užbaigs namuose

Asociatyvi / KRS nuotr.

Pradinukai ir abiturientai mokysis mišriu, o 5-11 klasių moksleiviai – nuotoliniu būdu. Toks sprendimas pirmadienį priimtas Kauno rajono savivaldybės ugdymo įstaigų vadovų pasitarime.

„Turime įvairių mokyklų, tarp jų ir labai skaitlingų. Moksleivių testavimas reikalauja daug žmogiškųjų išteklių ir laiko, kyla problemų dėl pavėžėjimo, saugaus maitinimo, todėl svarbu įvertinti kokiu keliu eisime“, – Kauno rajono savivaldybės pranešime cituojamas Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.

Meras Valerijus Makūnas tvirtino gaunantis daug mokinių tėvų laiškų, kuriuose skeptiškai vertinamos galimybės sugrąžinti vaikus į klases. Didžioji dalis 5-11 klasių moksleivių įsitikinę, kad sugrįžimas į klases, likus iki mokslo metų pabaigos mažiau nei dviem mėnesiams, netikslingas. Tokią informaciją merui pateikė Lietuvos moksleivių sąjungos Kauno mokinių savivaldos informavimo centro pirmininkė Eglė Tauraitė.

Apklausti Lietuvos savivaldybių švietimo skyrių vedėjai taip pat mano, kad 5-11 klasių moksleiviams šiuos mokslo metus reikėtų baigti nuotoliniu būdu.

Į klases jau sugrįžo daugiau kaip 90 proc. Kauno rajono pradinukų, tačiau ir čia situacija nevienareikšmė. Pasitarime dalyvavę mokyklų vadovai vardijo problemas, su kuriomis jie susiduria organizuodami ugdymo procesą ir pritarė spaudoje išsakytoms Šiaulių miesto mero Artūro Visocko mintims, kad testavimas žemesnių klasių mokinukams sukelia stresą, bet to, užtikrinti vaikų saugumą labai sudėtinga.

Moksleivių testavimuose turi dalyvauti medicinos įstaigų darbuotojai, kurių labai reikia ir sklandžiam vakcinavimui, be to, jie irgi suserga, o pakeisti nėra kam. Paskaičiuota, kad viena klasė gali būti patikrinta per vieną pamoką, o per dieną – ne daugiau kaip penkios pradinukų klasės. Todėl didelėse mokyklose, moksleivius tektų tikrinti penkias ar net šešias dienas.

Atsiranda ir daugiau sunkiai įgyvendinamų uždavinių. Vienos didžiausių Kauno rajone Jonučių progimnazijos direktorė Audra Galvanauskienė pastebėjo, kad pamaitinti vaikus laikantis Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų beveik neįmanoma. Panašios problemos ir su saugiu pavėžėjimu.

„Jei skirsime tiek laiko saugiam maitinimui ir testavimui, tai jo beveik neliks ugdymui“, – vardijo argumentus direktorė.

Kulautuvos pagrindinės mokyklos direktorė Jolita Velžienė pastebėjo, kad mokinių tėvai abejoja testavimo efektyvumu, be to, dalis jaučiasi diskriminuojami, nes vieni vaikai mokosi nuotoliniu, kiti kontaktiniu būdu, todėl kyla įtampų bendruomenėje.

„Ugdymo kokybė sugrąžinus vaikus į klases tikrai nepagerės. Vaikai kurį laiką labiau norės bendrauti nei mokytis, sunkiau pripras prie drausmės. Manau, kad mokslo metus tikslinga baigti nuotoliniu būdu ir ruoštis rugsėjui“, – kalbėjo Domeikavos gimnazijos direktorius Dalius Vibrantis.

„Nereikia didinti įtampos, nes praradimų galime turėti gerokai daugiau nei naudos“, – pritarė Akademijos VDU Ugnės Karvelis gimnazijos direktorius Rolandas Kučiauskas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.