Gamtos išdaigos privirė nemalonumų: medžiai virto ne tik ant elektros laidų, bet ir automobilių – Kas vyksta Kaune

Gamtos išdaigos privirė nemalonumų: medžiai virto ne tik ant elektros laidų, bet ir automobilių

BNS / Margiris Meilutis 2021/05/03 11:19
Pavasarinis sniegas
Pavasarinis sniegas

Nuo sekmadienio vakaro, didžiojoje Lietuvos dalyje stipriai lyjant ar sningant, ugniagesiai 49 kartus vyko šalinti nuvirtusių medžių.

Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovės Editos Zdanevičienės, pirmieji pranešimai apie nuvirtusius medžius buvo gauti maždaug šeštą valandą vakaro iš Trakų ir Vilniaus rajonų.

Vėliau pranešimai fiksuoti visoje Lietuvoje ir nuvirtę medžiai šalinti visoje centrinėje šalies dalyje, taip pat šiaurės ir pietų Lietuvoje.

Daugiausiai medžiai buvo šalinami nuo važiuojamosios kelio dalies, Kaune taip pat buvo apgadintas vienas automobilis, du medžiai supjaustyti ir pašalinti nuo dviejų automobilių Šiauliuose.

Taipogi fiksuoti ir keturi atvejai, kai nuvirtę medžiai nutraukė elektros laidus.

„Paskutiniai darbai fiksuoti apie 8.30 valandą, tačiau tikimės, kad dienos eigoje jų dar padaugės, nes naktį ne visi keliai buvo pravažinėti“, – BNS sakė E. Zdanevičienė.

Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Edita Gečaitė BNS sakė, kad sekmadienį vakare Lietuvą pasiekė pietinis ciklonas, kuris apėmė visą šalies teritoriją, išskyrus Palangą ir, iš dalies, Klaipėdą.

Anot jos, daugelyje rajonų naktį buvo fiksuoti smarkūs krituliai, pietrytinėje šalies dalyje – daugiausiai lietus, šiaurinėje ir vakarinėje dalyje – sniegas ir šlapdriba.

„Iki ryto kritulių kiekiai didžiausi buvo Šiauliuose, čia iškrito 45 milimetrai kritulių, fiksuota 6 cm sniego, Raseiniuose iškrito 37 mm kritulių, Panevėžyje ir Biržuose – po 34 mm“, – sakė E. Gečaitė.

Sinoptikės teigimu, ciklonas pirmadienį dar „keliauja ir sukasi ties Lietuva“, daugiausiai kritulių teks centriniams ir pietrytiniams rajonams, tačiau vakarop jis turėtų pasitraukti.

Dieną daugelyje rajonų ir toliau numatomi krituliai, vietomis – smarkūs, vyraus lietus ir šlapdriba, vėjo gūsiai gali siekti iki 20 m/s.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.