G. Gurevičiūtė į teismą padavė Paul de Miko: bylinėjimosi išlaidas turės susimokėti pati – Kas vyksta Kaune

G. Gurevičiūtė į teismą padavė Paul de Miko: bylinėjimosi išlaidas turės susimokėti pati

delfi.lt 2021/04/27 12:08
Gintarė Gurevičiūtė ir Paulius Mikolaitis / DELFI nuotr. / "Kas vyksta Kaune" montažas

Pastaruoju metu Gintarės Gurevičiūtės pavardė buvo linksniuojama dėl jos daug diskusijų sukėlusios COVID-19 išpažinties, tačiau tai – ne vienintelis nemalonumas, su kuriuo influencerei pastaruoju metu teko tvarkytis. Socialinių tinklų veikėja pradėjo teismų maratoną su kita įžymybe internete – „YouTube“ vaizdo įrašų kūrėju Paul de Miko, kurio tikrasis vardas ir pavardė – Paulius Mikolaitis.

Du žinomi žmonės santykius teisme ėmė aiškintis po to, kai vaizdo įrašų kūrėjas internete pašiepė televizijos laidų vedėją G. Gurevičiūtę dėl to, kad ši pasaulinės pandemijos metu savo kuriamame turinyje ėmė aptarinėti skiepuose neva esančias „aborto liekanas“. Kritiškos nuomonės dėl to iš Paul de Miko sulaukusi influencerė jį padavė į teismą dėl jos atvaizdo panaudojimo. Savo žingsnį ji pagrindė tuo, kad ši esą nėra viešas žmogus, todėl naudoti atvaizdą be jos sutikimo negalima.

Teismas G. Gurevičiūtės ieškinį P. Mikolaičiui gavo dėl teisės į atvaizdą pažeidimo. Žinoma moteris siekė įrodyti, kad Paul de Miko, panaudodamas ir viešai paskelbdamas jos atvaizdą socialiniame tinkle, pažeidė jos teisę į atvaizdą bei prašė uždrausti jam bet kokiu būdu demonstruoti, skelbti, spausdinti ar kitaip naudoti jos atvaizdą be sutikimo. Be to, G. Gurevičiūtė prašė priteisti iš P. Mikolaičio patirtas 771,71 euro dydžio bylinėjimosi išlaidas.

G. Gurevičiūtė teismui nurodė, kad ji yra Lietuvos televizijos laidų vedėja, prodiuserė ir modelis. Be to, veda ir prodiusuoja gyvenimo būdo laidą LNK televizijoje. Teismo istorija prasidėjo nuo 2020 m. balandžio 22 d. „Instagram“ paskyroje paviešinto jos laidos anonso, kuriame Gintarė pridėjo įrašą:

„Kol kas neatskleisiu, kas pašnekovas. Laida bus apie tai, kaip visus mus legaliai seka, apie bangas, galinčias priversti pirkti, apie skiepų sudėtį, kuriuose yra abortų liekanos ir dar krūva visokių dalykų. <...> Dabar tikrinu viską, ką šnekėjo, ir viskas TIESA!“.

Tą pačią dieną į tokį G. Gurevičiūtės ištransliuotą turinį sureagavo P. Mikolaitis: „Aš irgi pradedu naują karantino iššūkėlį: NebūkimBegalviaiIdiotai <...> Kaip manot – pavyks?“.

Po šio įrašo Paul de Miko, neturėdamas G. Gurevičiūtės sutikimo, savo „Instagram“ paskyroje paskelbė keletą ieškovę žeminančių, menkinančių ir įžeidžiančių įrašų, kurių dalyje yra matomas ieškovės atvaizdas.

Vienoje „Instagram“ žinutėje buvo matoma dalis televizijos laidų vedėjos paskelbto įrašo apie būsimą laidą su apibrauktais žodžiais „aborto liekanos“, o antroje žinutėje jau buvo matomas pats Paulius, laboratorija su mėgintuvėliais bei klaustukas. Trečioje žinutėje buvo matoma į mėgintuvėlį įmontuota nuotrauka su G. Gurevičiūtės atvaizdu ir Pauliaus prierašu „Ai vaaa, tiksliai!“.

Teismui G. Gurevičiūtė nurodė, kad taip P. Mikolaitis ją viešai pavadino „aborto liekana“ (epitetu, kuris visuomenėje turi ypač neigiamą reikšmę). Pabrėžė, kad tokiu poelgiu Paul de Miko siekė ją pažeminti, sumenkinti ir įžeisti.

2020 m. spalį G. Gurevičiūtės prašymą teismas tenkino pilnai, tačiau sprendimas buvo priimtas už akių, nežinant P. Mikolaičiui, todėl internete žinomas vaikinas tokį sprendimą apskundė. Vėliau teismas jį panaikino ir ėmėsi influencerės prašymą nagrinėti iš naujo.

Paul de Miko kartu su savo gynėju teismui teigė, kad tiesiogiai G. Gurevičiūtės „aborto liekana“ nevadino, o tik norėjo atkreipti dėmesį į jos viešai skelbiamus įrašus socialinėje erdvėje, kurie gali būti dezinformuojami ir žalingi siaučiant pasaulinei pandemijai.

Visgi, kaip rodo Vilniaus regiono apylinkės teismo nuosprendis, atsakovu tapusiam Paul de Miko ir jo advokatui Karoliui Rugiui pavyko įrodyti, kad G. Gurevičiūtė yra viešas asmuo, kadangi ji daro įtaką daliai visuomenės ne tik turėdama armiją sekėjų socialiniuose tinkluose, bet ir vedant bei kuriant turinį televizijoje. Būtent dėl šios priežasties atsiranda visuomenės teisė žinoti, kaip šalyje žinomi asmenys naudojasi savo viešumu.

Ieškinį praėjusią savaitę išnagrinėjo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rūmų teisėjas Alfredas Juknevičius, kuris pritarė „YouTube“ vaizdo įrašų kūrėjo bei jo advokato teiginiams, kad G. Gurevičiūtė yra viešas asmuo, todėl ieškovės atvaizdą galima naudoti ir negavus jos leidimo.

Į teismą besikreipusi influencerė galiausiai pati turės susimokėti 1815 eurų sumą, kad atlygintų P. Mikolaičiui bylinėjimosi išlaidas. Tą Delfi patvirtino Paul de Miko advokatas. „Teismas atmetė ieškinį ir priteisė bylinėjimosi išlaidas“, – teigė jis.

Be viso to, G. Gurevičiūtė nepasiekė savo pirminio tikslo, kuriuo ji stengėsi uždrausti naudoti jos atvaizdą.

Visgi šis teismo sprendimas nėra galutinis, G. Gurevičiūtė jį dar gali apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.