Norintiems atrasti dvasinius lobius startuoja specialus kelionių maršrutas „Piligriminis Kaunas“ – Kas vyksta Kaune

Norintiems atrasti dvasinius lobius startuoja specialus kelionių maršrutas „Piligriminis Kaunas“

D. Beržinio nuotr.

Ar žinojote, kad piligrimas (peregrinus) lotyniškai reiškia keliautoją? Kelionės leidžia naujai atrasti kitus žmones ir net patį save! Atsivertę naująjį „It’s Kaunastic“ serijos iliustruotą žemėlapį „Piligriminis Kaunas“ išsiruošite į atradimų kupiną kelionę per Kauno šventoves, sužinosite, kas slypi už didingų pastatų durų ir spalvingų vitražų, o gal net leisitės būti prakalbinti Dievo? Naująjį maršrutą pirmieji išbandyti gali jau balandžio 24-ąją – Tarptautinę gyvybės dieną.

Kaip rašoma „Kaunas IN“ pranešime žiniasklaidai, net du popiežiai – šv. Jonas Paulius II ir Pranciškus – mynė Kauno gatves ir tapo šio miesto piligrimais. Savo gyvenimais jie liudija, kad didžiausius turtus atrasime ieškodami širdimi. Tad ir naujajame žemėlapyje galima rasti net septynis ypatingose Kauno vietose besislepiančius lobius, o juos radus – gauti antspaudą. Surinkus bent penkis iš septynių antspaudų galima gauti Kauno piligrimo sertifikatą (www.piligrimyste.lt). Ši paieška – tarsi žaidimas, kviečiantis turistą tapti piligrimu, o piligrimą – tapti šventesniu.

O tolimesnis pasivaikščiojimas driekiasi per senamiestį, Kauno centrą, neaplenkia ir Žaliakalnio, gyvenamųjų rajonų. Nepamiršome ir margaspalvės Kauno praeities, kuomet mieste darniai sugyveno ne vienos konfesijos atstovai. Atvirumas ir noras pažinti juk teigiamos savybės. Į maršrutą įtraukti ir keletas mažųjų miesto akcentų, simbolizuojančių dvasinį Kauno ir kauniečių gylį.

Ruošiant naująjį „It’s Kaunastic“ maršrutą, kuris netrukus prabils ir angliškai, itin daug prisidėjo Jono Pauliaus II piligrimų centro kolektyvas. Na, o maršruto išleidimo proga kartu su Jono Pauliaus II piligrimų centru žmonės kviečiami kartu švęsti Tarptautinę gyvybės dieną – balandžio 24-ąją. Tą dieną, šeštadienį, nuo 10 iki 14 val. kartu su Kauno arkivyskupijos šeimos centru kviečia tapti pirmaisiais piligrimais, išbandžiusiais šį maršrutą.

Nemokamai žemėlapį galima atsiimti Jono Pauliaus II piligrimų centre (M. Valančiaus g. 4/ Vilniaus g. 1) arba „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre (Rotušės a. 15). Tiesa, maršrutu savarankiškai galite keliauti ir skaitmeninėje jo versijoje kaunastika.lt platformoje.

Tądien Jono Pauliaus II piligrimų centro kiemelyje bus galima atsigerti kavos ar arbatos, atsiimti Kauno piligrimo sertifikatą bei pabendrauti su Kauno arkivyskupijos šeimos centro darbuotojais. „Meilės džiaugsmo“ šeimoje metų proga, pirmieji dvidešimt piligrimų, surinkusių antspaudus, gaus „Amoris laetitia“ encikliką. Pasiruošę keliauti?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.