Norintiems atrasti dvasinius lobius startuoja specialus kelionių maršrutas „Piligriminis Kaunas“ - Kas vyksta Kaune

Norintiems atrasti dvasinius lobius startuoja specialus kelionių maršrutas „Piligriminis Kaunas“

D. Beržinio nuotr.

Ar žinojote, kad piligrimas (peregrinus) lotyniškai reiškia keliautoją? Kelionės leidžia naujai atrasti kitus žmones ir net patį save! Atsivertę naująjį „It’s Kaunastic“ serijos iliustruotą žemėlapį „Piligriminis Kaunas“ išsiruošite į atradimų kupiną kelionę per Kauno šventoves, sužinosite, kas slypi už didingų pastatų durų ir spalvingų vitražų, o gal net leisitės būti prakalbinti Dievo? Naująjį maršrutą pirmieji išbandyti gali jau balandžio 24-ąją – Tarptautinę gyvybės dieną.

Kaip rašoma „Kaunas IN“ pranešime žiniasklaidai, net du popiežiai – šv. Jonas Paulius II ir Pranciškus – mynė Kauno gatves ir tapo šio miesto piligrimais. Savo gyvenimais jie liudija, kad didžiausius turtus atrasime ieškodami širdimi. Tad ir naujajame žemėlapyje galima rasti net septynis ypatingose Kauno vietose besislepiančius lobius, o juos radus – gauti antspaudą. Surinkus bent penkis iš septynių antspaudų galima gauti Kauno piligrimo sertifikatą (www.piligrimyste.lt). Ši paieška – tarsi žaidimas, kviečiantis turistą tapti piligrimu, o piligrimą – tapti šventesniu.

O tolimesnis pasivaikščiojimas driekiasi per senamiestį, Kauno centrą, neaplenkia ir Žaliakalnio, gyvenamųjų rajonų. Nepamiršome ir margaspalvės Kauno praeities, kuomet mieste darniai sugyveno ne vienos konfesijos atstovai. Atvirumas ir noras pažinti juk teigiamos savybės. Į maršrutą įtraukti ir keletas mažųjų miesto akcentų, simbolizuojančių dvasinį Kauno ir kauniečių gylį.

Ruošiant naująjį „It’s Kaunastic“ maršrutą, kuris netrukus prabils ir angliškai, itin daug prisidėjo Jono Pauliaus II piligrimų centro kolektyvas. Na, o maršruto išleidimo proga kartu su Jono Pauliaus II piligrimų centru žmonės kviečiami kartu švęsti Tarptautinę gyvybės dieną – balandžio 24-ąją. Tą dieną, šeštadienį, nuo 10 iki 14 val. kartu su Kauno arkivyskupijos šeimos centru kviečia tapti pirmaisiais piligrimais, išbandžiusiais šį maršrutą.

Nemokamai žemėlapį galima atsiimti Jono Pauliaus II piligrimų centre (M. Valančiaus g. 4/ Vilniaus g. 1) arba „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre (Rotušės a. 15). Tiesa, maršrutu savarankiškai galite keliauti ir skaitmeninėje jo versijoje kaunastika.lt platformoje.

Tądien Jono Pauliaus II piligrimų centro kiemelyje bus galima atsigerti kavos ar arbatos, atsiimti Kauno piligrimo sertifikatą bei pabendrauti su Kauno arkivyskupijos šeimos centro darbuotojais. „Meilės džiaugsmo“ šeimoje metų proga, pirmieji dvidešimt piligrimų, surinkusių antspaudus, gaus „Amoris laetitia“ encikliką. Pasiruošę keliauti?

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA