I. Šimonytė apie COVID-19 valdymą: vasarą mes turime ne atostogauti, o ruoštis rudeniui – Kas vyksta Kaune

I. Šimonytė apie COVID-19 valdymą: vasarą mes turime ne atostogauti, o ruoštis rudeniui

delfi.lt 2021/04/22 10:56
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė Žinių radijo laidoje „Pozicija“ ketvirtadienį teigė, jog koronaviruso pandemijos valdyme neteks atsikvėpti net ir suskiepijus daugumą Lietuvos žmonių. Tai padarius teks ruoštis rudeniui – sukurti algoritmus ugdymo įstaigoms, ruoštis revakcinacijai.

I. Šimonytė laidos pradžioje teigė, jog dabar labiausiai laukia žalumos. Kai kurie ekspertai kalba, kad koronavirusą pristabdyti gali ir geresni orai.

„Yra tokia teorija, kad ultravioleto spinduliai gali šiek tiek padėti, žmonės daugiau būna lauke, tas turi irgi teigiamos įtakos. Turbūt mes jau per šitą laiką išmokome, kad planuojame, o Dievas vis dėlto juokiasi. Kažkokios nenumatytos aplinkybės iškyla, buvusią neblogą dinamiką apsuka kitu kampu“, – sakė ministrė pirmininkė.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas praėjusią savaitę naujus laisvinimus interpretavo paprastai – iš karantino liko tik graužtukas.

I. Šimonytė teigė, kad „kiek galima graužti tą patį karantino obuolį“.

„Klausimas kiek galima tą patį karantino obuolį graužti. Nes kai griežti apribojimai galioja mėnesį, mobilizacija žmonių visai kita, mes matėme tai praėjusių metų pabaigoje ir šių pradžioje. Bet laikui bėgant, žmogus yra toks sutvėrimas, norisi bendrauti, su kitais susitikti, todėl tai daroma apeinant taisykles. Todėl valdžios pasirinkimas yra dvejopas arba labai griežtomis priemonėmis reikalauti paklusnumo, arba reflektuoti realybę ir tas taisykles kažkiek keisti.

Jau 5 mėnuo, jau net pusė metų, kažkur galima iš dalies keisti tuos apribojimus kitomis priemonėmis. Bet mano supratimu, kad pagrindinis šansas yra skiepijimas. Matome labai gerai poveikį kur skiepijimo mastas didelis – pavyzdžiui medikų bendruomenėje, globos namų gyventojų rate. (…) Matome, kaip veikia skiepai, jei yra didelis mastas“, – sakė ministrė pirmininkė.

Vilniaus regiono ligoninės jau praneša apie užpildytas ligonines. I. Šimonytė pabrėžė, jog ligoninių problema yra dvejopa.

„Manau, kad tai yra pats svarbiausias dalykas. Nauji atvejai yra lyg tiesiog skaičiai, klausimas, kokios yra pasekmės. Ir jos dvejopos – ligoninių lovos, kurios pildosi, antroji – mirtis, kurios ateina po kelių savaičių po lovų užsipildymo. Per vis Lietuvą ji nėra panaši, nėra tokia pati.

Vilniaus ir Kauno regionas atrodo prasčiau nei visa Lietuva. Negalima sakyti, kad yra taip, kaip praėjusių metų gale, kai viruso gydymui skirtos lovos buvo labai smarkiai užgultos. Bet vis tiek tą situaciją akylai stebime. Tai yra dvejopa problema – kaip gydyti tuos žmonės, kurie užsikrečia koronavirusu, o kur žmonės, kuriems reikia kitų paslaugų“, – Žinių radijo eteryje ketvirtadienį sakė ministrė pirmininkė.

Ji teigė, kad nuo koronaviruso vis dar daugiausiai miršta senyvo amžiaus žmonės. Anot premjerės, tarp jų yra ir tų, kurie atsisakė skiepo nuo koronaviruso.

Ministrė pirmininkė Žinių radijo laidoje „Pozicija“ aiškino, jog vasara skirta ne atostogoms, o pasiruošimui.

„Matyt, kad mes galime galvoti, kad per vasarą visus suskiepijus, štai tarsi galėsime atsipūsti. Bet aš kaip atsargus žmogus, mes vis tiek vasarą turime neatostogauti, o galvoti, kaip pasiruošti algoritmus mokykloms, kad nebūtų taip, kaip šį pavasarį, kaip pasiruošti kitus sprendimus, kurie leistų išvengi griežtų lokdaunų, o leistų pasitikėti suderintomis procedūromis ir jų laikymusi“, – sakė ministrė pirmininkė.

Primename, kad karantinas visoje Lietuvoje pratęstas iki pat vasaros – gegužės 31 dienos.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.