A. Bilotaitė apie judėjimo ribojimų strategiją Velykų savaitgalį: žadama tikrinti ir traukinius – Kas vyksta Kaune

A. Bilotaitė apie judėjimo ribojimų strategiją Velykų savaitgalį: žadama tikrinti ir traukinius

BNS 2021/03/31 07:27
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija trečiadienį aptars COVID-19 epidemiologinę situaciją ir judėjimo ribojimų užtikrinimą šv. Velykų savaitgalį.

„Posėdžio metu bus aptarta epidemiologinė situacija ir karantino ribojimų užtikrinimas velykinį savaitgalį. Policijos pareigūnai šiomis šventinėmis dienomis maksimaliai mobilizuosis, bus pasitelkta kariuomenės, šaulių ir kitų partnerių pagalba“, – BNS teigė vidaus reikalų ministrė, komisijos pirmininkė Agnė Bilotaitė.

„Tikimės, kad vykstantiems dėl būtinųjų priežasčių neteks ilgai stovėti spūstyse, tačiau kontrolė bus sugriežtinta. Be to, policija tikrins vykstančiuosius keleiviniais traukiniais ir operatyviai reaguos į pranešimus apie buitinius susibūrimus“, – sakė ji.

Praėjusią savaitę Ministrų kabinetas atnaujino visuotinį judėjimo ribojimą tarp savivaldybių, siekiant sumažinti koronaviruso plitimą artėjant šv. Velykoms.

Statistikos departamento duomenimis, sergamumas per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų šalyje yra 318 atvejų, tačiau daugiau nei dešimtyje savivaldybių šis rodiklis yra blogesnis už Lietuvos vidurkį.

Blogiausia situacija šiuo metu Širvintų rajone, kur šis rodiklis siekia 953 atvejus.

Toliau seka Marijampolės ir Vilniaus miesto savivaldybės, kur sergamumas per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų atitinkamai siekia 655 ir 618 atvejų.

Didesnis sergamumas fiksuojamas ir Vilniaus rajone, Visagine, Šalčininkų, Trakų, Varėnos, Ignalinos, Švenčionių rajonuose, taip pat Panevėžyje, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos savivaldybėse.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija gali rekomenduoti Vyriausybei priimti sprendimus dėl pandemijos valdymo. Komisiją sudaro visi ministrai, taip pat kai kurių institucijų vadovai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA