Kauno rajone gyventojai sukilo dėl planų iškirsti mišką žvyro karjerui – Kas vyksta Kaune

Kauno rajone gyventojai sukilo dėl planų iškirsti mišką žvyro karjerui

/ „Facebook“ grupės „Išsaugokime Pakarklės mišką“ nuotr.

Kauno rajone nerimsta aistros dėl žvyro karjerų. Visai neseniai pasipriešinę bendrovės „Ekostruktūra“ planams pradėti smėlio ir žvyro kasybą 26,2 ha ploto sklype Virbaliūnuose, gyventojai kyla į kovą dėl kito vaizdingo Kauno rajono kampelio. Šį kartą kita tokį pat siekį turinti įmonė nusitaikė į Naujienos kaimo teritorijoje esantį mišką.

Gyventojus pasiekė Kauno rajono savivaldybės paskelbta informacija apie Kvesų smėlio ir žvyro telkinio planuojamo naudojimo ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo programą, paruoštą pagal sutartį su UAB „Rizgonys“.

Kvesų telkinys yra naudojamas nuo 1986 m. UAB „Rizgonys“ Kvesų telkinį eksploatuoja nuo 2000 metų, perėmusi jį iš ankstesnių naudotojų, per metus čia iškasama ir perdirbama iki 300 tūkst. kub. m žvyro ir smėlio. Pagal dabartinę gamybos apimtį, šio išteklių kiekio įmonei pakaks 2-3 metams, todėl Kvesų telkinio naujo ploto įsisavinimas įmonei esą yra reikalingas tolimesnės veiklos vykdymui.

Batniavos seniūnijos gyventojai nepritaria tokiems planams ir nenori, jog būtų sudarkytas kraštovaizdis iškasamu žvyro telkiniu. Todėl šį pirmadienį vietiniai gyventojai išplatino pranešimą, kviečiantį pasivaikščioti po mišką ir taip atkreipti dėmesį į įmonės planus vykdyti ūkinę veiklą šioje teritorijoje.

Žmonės surengė ir protesto akciją – simbolines miško laidotuves tarp Naujienos ir Vilkijos gyvenviečių esančioje poilsio aikštelėje. Su „Kas vyksta Kaune“ susisiekę Kauno rajono gyventojai stebėjosi UAB „Rizgonys“ vadovo pareiškimais, kad tam tikrą dalį valstybinio miško jiems kažkas esą davė naudoti.

„Kur čia ir kas dalija valstybinį mišką? Gal galėčiau ir aš kelias pušeles gauti“, – ironizavo portalo žurnalistams paskambinusi moteris, dėl bendrovės planų kreipusis į Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybą ir informavusi „Kas vyksta Kaune“, kad dėl karjero trečiadienį Kauno rajono savivaldybėje vyks specialus pasitarimas.

Peticijos.lt puslapyje taip pat paskelbta peticija dėl 2021 m. kovo 18 d. paviešinto poveikio aplinkai vertinimo dokumento „Kvesų smėlio ir žvyro telkinio naujo ploto naudojimo poveikio aplinkai vertinimo programa“, kurią pasirašė beveik 900 žmonių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.