Kauno regiono gydymo įstaigose šeštą kartą mažinimas COVID lovų skaičius – Kas vyksta Kaune

Kauno regiono gydymo įstaigose šeštą kartą mažinimas COVID lovų skaičius

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Atsižvelgiant į COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją Kauno regione, mažėjantį atvykstančių pacientų skaičių ir stacionaro lovų užimtumo rodiklį, nuo kovo 22 d., pirmadienio, mažinamas covid lovų skaičius. Tai jau šeštasis lovų skaičiaus mažinimo etapas Kauno regione. Iš viso nuo kitos savaitės naikinamos 86 lovos, skirtos gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus.

Kaip Kauno klinikų pranešime žiniasklaidai teigia COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovas doc. dr. Vaidotas Gurskis, epidemiologinė situacija Lietuvoje ir Kauno regione nėra stabili.

„Nors ligoninėse hospitalizuojamų pacientų mažėja, plinta nauja viruso atmaina, todėl privalome išlaikyti terapinių ir reanimacijos profilio covid lovų rezervą, kad galėtume greitai reaguoti į kintančią situaciją regione.“

Nuo ateinančio pirmadienio 50 lovų su deguonies tiekimu ir 4 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovos naikinamos LSMU Kauno ligoninėje, taip pat 10 lovų su deguonies tiekimu uždaromos Kauno klinikose. Kėdainių ligoninėje nuo kito pirmadienio taip pat naikinama 10 terapinio profilio covid lovų, o Jurbarko ligoninėje – 10 su deguonimi ir 2 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovos.

Atlaisvintos lovos toliau bus naudojamos kitų pacientų gydymui. Tikimasi, kad tai pagerins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą Kauno regiono ligoninėse pacientams, nesergantiems COVID-19 liga.

Iš viso Kauno regione nuo kitos savaitės lieka 255 covid lovų su deguonies tiekimu ir 42 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovų su DPV galimybe.
Tolesnis lovų skaičiaus mažinimas priklausys nuo epidemiologinės situacijos ir nuo atvykstančių bei išvykstančių pacientų srauto.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA