Atvėrus savivaldybių sienas, Palanga ruošiasi žmonių antplūdžiui – Kas vyksta Kaune

Atvėrus savivaldybių sienas, Palanga ruošiasi žmonių antplūdžiui

delfi.lt / Rita Gečiūnaitė 2021/03/15 17:05
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Vyriausybei paskelbus apie permainas visoje Lietuvoje, Palanga pradeda ruoštis žmonių antplūdžiui. Visgi meras Šarūnas Vaitkus tikina, kad situacija labai trapi – vos dešimt susirgimų uždarytų miestą trečią kartą ir priverstų bankrutuoti vos gyvuojančius poilsio verslus.

„Palanga nėra raudonųjų savivaldybių sąraše, esame geltonojoje zonoje, tad į Palangą gali atvažiuoti žmonės iš visos Lietuvos, išskyrus iš raudonų zonų, kurios yra apribotos. Viso šešiolika savivaldybių. Paprastai tariant, klaipėdiečiai, jei vyksta ne darbo ar gydymo tikslais, jie negalėtų važiuoti į Palangą“, – sako Š. Vaitkus.

Iškart po Vyriausybės sprendimo praėjo nedaug laiko, tad Š. Vaitkus sako dar neaptarė visų subtilybių su policijos pareigūnais, tačiau sako, kad pagal tai, ką jis išgirdo – postų prie Palangos jau neturtų likti.

„Mūsų postų neturtų likti. Dar nežinodami Vyriausybės sprendimo aptarėme ryte su komisaru, kad jei galėtų judėti savivaldybės, kaip galėtume užtikrinti, kad žmonės ant Palangos tilto ar J. Basanavičiaus gatvėje nesudarytų didelių spūsčių. Reikia nepamiršti, kad lauke, jei nėra galimybės užtikrinti dviejų metų atstumo, žmonės lauke turi dėvėti kaukes. Policija tą kontroliuos ir garsine informacija žmones ragins laikytis karantino“, – sako Palangos meras.

Gera žinia poilsio verslo atstovams – Palangoje veiklą pradeda ir viešbučiai. Visgi meras ragina nepamiršti, kad užtektų vos kelių susirgimų mieste ir Palanga vėl pateks į raudoną zoną.

„Neduok dieve, vėl bus uždarytos tos įstaigos, turime labai rimtai žiūrėti į situaciją ir kiek įmanoma bandyti išvengti plitimo. Manau, kad skaičių apmažėjimas yra labai gerai, bet situacija labai trapi. Kai esame maži miestai – užtenka dešimt atvejų ir mes vėl esame raudonojoje zonoje. Žmonės turi suprasti, kad turi labai rimtai žiūrėti į situaciją. Niekam nelinkėčiau užsidaryti trečią kartą, nes tada verslas jau neišgyventų“, – sako Š. Vaitkus.

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlė Vyriausybei po kovo 15 dienos keisti karantino taisykles, susijusias su judėjimu šalies viduje. Ministrų kabinetas šiam pasiūlymui pritarė ir nusprendė jau nuo antradienio naikinti judėjimo ribojimus kai kuriose savivaldybėse. Iki mėnesio pabaigos draudimai veiks 16 šalies savivaldybių, kuriose 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka daugiau nei 200 atvejų.

Kelia didelį nerimą

Premjerė Ingrida Šimonytė posėdyje teigė, kad greitai pasirodys pradinukų sugrįžimo į mokyklas projektas.

„Tas laiko laimėjimas svarbus todėl, kad šiandien dalis veiklų atnaujinama, šią savaitę vėliau (…) svarstysime dėl sąlygų, kuriomis pradinukai galėtų vėl būti ugdomi kontaktiniu būdu. Čia vienu metu vyksta keletas procesų“, – sakė ministrė pirmininkė.

Tikimasi šį projektą pristatyti dar šią savaitę, trečiadienį, kitame Vyriausybės posėdyje.

Karantino pakeitimą ministrų kabinetui pristatęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, jog dėl galimų rizikų kalbėta ir su kitų šalių sveikatos ministrais.

„Pastarosiomis dienomis turėjome ne vieną pokalbį su kaimyninių šalių ministrais – britiškosios viruso atmainos aspektas yra labai svarbus, jis kelia didžiulį nerimą“, – sakė ministras.

Judėjimo ribojimai

SAM Vyriausybei siūlo nuo kovo 16 dienos, 00.00 val., iki kovo 31 dienos, 24.00 val., riboti asmenų judėjimą Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Marijampolės, Neringos, Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Visagino savivaldybėse , – į šias savivaldybes asmenims draudžiama atvykti ir išvykti iš jų.

Visos šalies savivaldybės, kuriose 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenka daugiau nei 200 atvejų, judėjimo ribojimai liks galioti.

Kaip ir anksčiau, judėjimo ribojimams yra numatytos išimtys.

Į šias savivaldybes asmenims draudžiama atvykti ir išvykti, išskyrus atvejus, kai vykstama į savo gyvenamosios vietos savivaldybę, į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimų giminaičių mirties, į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, dėl sveikatos priežiūros paslaugų.

Taip pat, kai asmenys, gyvenantys besiribojančiose Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių arba dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas.

Šis ribojimas taip pat netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

SAM pateiktame dokumente taip pat siūloma, kad duris galėtų atverti zoologijos ir botanikos sodai uždarose erdvėse.

Primename, kad karantinas visoje Lietuvoje pratęstas iki kovo 31 dienos.

Duomenų analitikas: matome mažą kilimą

Vyriausybės duomenų analitikas Aistis Šimaitis ministrų kabinetui pristatė naujausius pandemijos duomenis.

„Esam panašioje vietoje, kur buvome prieš 3–4 savaites, kai atrodė, kad prasideda kilimas, bet jis netapo dideliu sprogimu. Rodikliai rodo, kad dabar – mažo kilimo stadija“, – Vyriausybės posėdyje duomenis pristatė Vyriausybės analitikas A. Šimaitis.

Jis teigė, kad pandemijos pagreitis vėl yra teigiamas, nors ir mažai, nėra tvarios pozicijos, vyksta bangavimas skirtinguose šalies regionuose.

„Panašu, kad po truputį banguojame į viršų“, – sakė duomenų analitikas.

Jis sakė, kad nėra indikacijų, jog situacija greitai blogės, bet ir nėra indikacijų, kad ji taps geresnė.

A. Šimaitis teigė, kad Lietuvoje dominuoja lietuviškoji koronaviruso atmaina, bet pradeda daugėti britiškosios atmainos atvejų.

„Galima teigti, kad Vilniuje gerokai daugiau britiškosios atmainos, nei buvo vasario mėnesį, ji gal net yra dominuojanti“, – sakė duomenų analitikas.

Jis teigė, kad visoje Lietuvoje matyti regioninių klasterių.

„Esame tokioje nestabilioje padėtyje, vyksta atvejų bangavimas. Bet gerai, kad dar didelio atvejų sprogimo neįvyko, kaip kai kuriose kitose valstybėse dėl taikomų karantino priemonių“, – pirmadienį ministrų kabineto posėdyje teigė A. Šimaitis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA