Lietuvai drastiškai mažinamas „AstraZeneca“ vakcinų tiekimas - Kas vyksta Kaune

Lietuvai drastiškai mažinamas „AstraZeneca“ vakcinų tiekimas

BNS 2021/03/12 18:08
Asociatyvi / Kauno klinikų nuotr.

„AstraZeneca“ artimiausiomis savaitėmis Lietuvai ženkliai sumažins vakcinų tiekimą, informavo Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT). Gamintojas vakcinų teigia atvešiantis mažiau dėl teikimo sutrikimų tarptautinėje grandinėje.

„Palyginti su tuo, kas buvo sutarta vasario pabaigoje, tai yra labai ženklus sumažinimas“, – BNS penktadienį teigė VVKT viršininkas Gytis Andrulionis.

Anot jo, britų ir švedų vakcinų gamintojas artimiausias dvi savaites Lietuvai ir kitoms Europos Sąjungos šalims tieks mažesnį vakcinų kiekį dėl „problemų tarptautinėje tiekimo grandinėje“.

G. Andrulionis teigė, kad dėl konfidencialumo įsipareigojimų negali atskleisti, kiek tiksliai sumažinamas vakcinų tiekimas Lietuvai. „Mes paprašėme, kad pati kompanija apie tai komunikuotų“, – sakė jis.

Sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta BNS patikslino, kad kovą šis mažėjimas sieks 39 proc., lyginant su anksčiau pateiktu planu. „Balandį kol kas numatomas 4 proc. mažėjimas“, – sakė ji.

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija BNS informavo, kad nuo kovo maždaug ketvirtadaliu keturiems mėnesiams sumažinamos „AstraZeneca“ vakcinų tiekimo apimtys.

Šalyje šiuo metu naudojamos trys Europos vaistų agentūros (EVA) patvirtintos COVID-19 vakcinos: „Pfizer“ ir „BioNTech“, ir „Moderna“ bei „AstraZeneca“.

Ketvirtadienį EVA patvirtino „Johnson & Johnson“ vakciną. Pirmosios jos dozės Lietuvą galėtų pasiekti balandžio pabaigoje. Tačiau G. Andrulionis teigia, kad pirmosios siuntos bus simbolinės.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA