Pirmąją pavasario savaitę dėl karantino pažeidimų nubausta per 1000 piliečių – Kas vyksta Kaune

Pirmąją pavasario savaitę dėl karantino pažeidimų nubausta per 1000 piliečių

BNS 2021/03/08 13:24
Policija aiškinasi mirties aplinkybes Panerių gatvėje
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Pirmąją pavasario savaitę dėl karantino reikalavimų pažeidimų policija nubaudė 1 069 žmones, BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Praėjusią savaitę daugiausia administracinių nusižengimų protokolų surašyta dėl daugiau kaip vieno šeimos ūkio kontaktų – 670. Dėl kaukių nedėvėjimo nubausti 55 žmonės, dešimt protokolų surašyti vakarėlius rengusiems žmonėms.

Policijos departamento atstovo teigimu, beveik trečdalis visų pažeidimų fiksuoti savaitgalį – 170 šeštadienį ir 143 – sekmadienį.

Pasak R. Matonio, policijos pareigūnai praėjusią savaitę patikrino daugiau kaip 2,3 tūkst. įmonių, dėl jų veiklos pažeidimų pradėtos trys administracinės teisenos, dar 37 įmonės buvo įspėtos.

Taip pat pareigūnai patikrino daugiau kaip pusseptinto tūkstančio saviizoliacijoje turinčių būti žmonių, tarp jų nustatyti 88 tvarką pažeidę asmenys.

Policijai ir toliau užtikrinant judėjimo tarp savivaldybių kontrolę patikros postuose iš viso per savaitę apgręžta beveik per 1,2 tūkst. automobilių, 253 žmonėms surašyti protokolai už šių apribojimų pažeidimą.

Karantino reikalavimai šalyje įsigaliojo lapkričio pradžioje, vėliau dėl spartaus koronaviruso plitimo jie sugriežtinti, gruodžio viduryje įvesta judėjimo kontrolė tarp savivaldybių.

Vasario pabaigoje Vyriausybė pratęsė karantiną iki kovo galo, o judėjimo tarp savivaldybių kontrolę – iki kovo vidurio, tačiau įvedė ir naujų atlaisvinimų – nebereikia dėvėti apsauginių kaukių lauke, jei arti aplink nėra žmonių, judėjimo apribojimai nebetaikomi žiedinėse savivaldybėse.

Prieš tris savaites Lietuvoje vėl leista dirbti kirpykloms, grožio ir masažo salonams bei nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA